REKLAMA

Prezydent Rowhani powtarza, że Iran pozostanie stroną umowy

2018-05-13 11:37
publikacja
2018-05-13 11:37
fot. Riccardo De Luca / ZUMA Wire

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powtórzył w niedzielę, że Teheran pozostanie stroną porozumienia nuklearnego z 2015 roku, jeśli jego interesy będą chronione. Dodał, że wycofanie się USA z układu jest "pogwałceniem zasad moralnych".

"Rezygnacja Stanów Zjednoczonych (...) jest pogwałceniem zasad moralnych, prawidłowego sposobu prowadzenia polityki i dyplomacji oraz międzynarodowych regulacji" - powiedział Rowhani na spotkaniu z prezydentem Sri Lanki Maithripalą Siriseną.

"Jeśli pozostałe pięć krajów będzie nadal stosować się do umowy, Iran pozostanie stroną porozumienia pomimo decyzji USA" - dodał.

Prezydent Donald Trump zapowiedział 8 maja, że wycofuje USA z porozumienia nuklearnego z Teheranem, a "potężne sankcje" wobec Iranu wchodzą w życie.

Zawarta w lipcu 2015 roku umowa między sześcioma mocarstwami - USA, Francją, Wielką Brytanią, Chinami, Rosją i Niemcami, a Iranem, miała na celu ograniczenie programu nuklearnego tego kraju w zamian za stopniowe znoszenie sankcji. Wyjście USA z tego układu było jedną ze sztandarowych obietnic wyborczych Trumpa. (PAP)

jo/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Porozumienie Zachodu z Iranem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki