Prezydent: Programy wspierające rodziny to nie jałmużna

2019-06-24 19:33
publikacja
2019-06-24 19:33
YAY Foto

Programy wspierające rodziny to kwintesencja społecznej gospodarki rynkowej, to nie prezent czy jałmużna, to coś, co służy budowaniu fundamentów państwowości - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krotoszyna.

Prezydent ocenił, że Polska zbliża się "szybciej niż wielu sądziło" do poziomu życia krajów Europy Zachodniej. "Dla mnie jest to wielka satysfakcja, że kolejne grupy społeczne znajdują się w coraz lepszej sytuacji" - mówił Duda.

Podkreślając rolę programu "Rodzina 500 Plus" prezydent mówił, że "wszędzie na zachodzie Europy tego typu programy wspierające rodziny są i one właśnie stanowią kwintesencję społecznej gospodarki rynkowej, gospodarki, w której następuje sprawiedliwy podział dóbr, bo to nie jest żaden prezent, to nie jest żadna jałmużna".

"To jest to, co służy budowaniu fundamentów państwowości, to jest coś, co służy budowaniu polskiego społeczeństwa, to jest coś, co się po prostu polskiej rodzinie należy, to jest coś, co powinno było być od dawna" - powiedział prezydent.

autor: Mateusz Roszak, Ewa Bąkowska

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
lelo1949
Brawo PIS....51% jak w banku
anna_domagalczyk
W polskiej wersji to nie jałmużna a kiełbasa wyborcza.

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki