REKLAMA
WAŻNE

Prezydent: Potraktowaliśmy Davos jako miejsce naszej ofensywy gospodarczej

2020-01-23 20:47
publikacja
2020-01-23 20:47

Potraktowaliśmy Światowe Forum Ekonomiczne jako miejsce naszej ofensywy gospodarczej i politycznej - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Przyznał, że w Davos nikt nie pytał go o reformy wymiaru sprawiedliwości.

/ fot. Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta RP

W rozmowie w TVP Info, która odbyła się w Domu Polskim w Davos, prezydent powiedział, że Polska potraktowała Światowe Forum Ekonomiczne jako miejsce ofensywy gospodarczej i politycznej. Podkreślił, że on wielokrotnie mówił, że chce wspierać polski biznes za granicą, co robi w Davos od trzech lat.

Pytany, które z rozmów były dla niego podczas Forum najważniejsze, odpowiedział, że brał udział w otwarciu kilku paneli m.in. dotyczących współpracy w ramach Trójmorza.

"Na każdym z tych paneli była prezentowana polska sytuacja gospodarcza. Było bardzo wielu przedstawicieli wielkiego światowego biznesu, byli politycy, była tutaj obecna prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović i był obecny prezydent Łotwy, był obecny premier Estonii. Uczestniczyliśmy tutaj wspólnie w otwarciu dyskusji na temat Trójmorza i możliwości inwestycyjnych na obszarze naszych krajów" - mówił.

Andrzej Duda pytany, o co pytają go przywódcy innych krajów w Davos, odpowiedział: "Wielu mówi z podziwem, że mimo różnych trudnych sytuacji, myślę tutaj np. o spowolnieniu gospodarczym do jakiego doszło w Niemczech, to się w ogóle nie odbija na Polsce, że efektów różnych takich mini kryzysów na polskiej gospodarce nie widać, że mamy cały czas bardzo wysoki, dynamiczny wzrost PKB, że to jest ponad 4 proc., że gospodarka świetnie się rozwija, że jest coraz mniejsze bezrobocie, że to wszystko bardzo dobrze u nas funkcjonuje".

"Rzeczywiście jesteśmy za to podziwiani, że utrzymujemy dużą dynamikę, podziwiane są nasze inwestycje" - mówił prezydent. Jak dodał, chwalony jest rozwój Warszawy, sieci drogowych czy połączeń kolejowych.

Pytany, czy w Davos był pytany o zagrożenie praworządności w Polsce, prezydent odpowiedział, że na ten temat nikt w Davos z nim nie rozmawiał. "Na ten temat nikt ze mną nie rozmawiał, nikt też się w tej sprawie nie pytał, żaden z polityków, z którymi się tutaj spotykałem, a tym bardziej żaden z biznesmenów, więc jak widać nie jest to dla nich specjalny problem" - powiedział. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki