REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Prezydent: Polska branża gamingowa należy do najlepszych na świecie

2020-07-08 19:02
publikacja
2020-07-08 19:02
Prezydent: Polska branża gamingowa należy do najlepszych na świecie
Prezydent: Polska branża gamingowa należy do najlepszych na świecie
fot. Kacper Pempel / / Reuters

Polska branża gamingowa, polscy informatycy i programiści należą do jednych z najlepszych na świecie - podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda. Dodał, że w Polsce jest ok. 400 firm, które zajmują się projektowaniem i tworzeniem gier.

Prezydent wziął w środę udział w wydarzeniu zorganizowanym w Belwederze pt. "Lato z esportem", podczas którego podkreślił, że branża gamingowa w Polsce to "prawdziwy przemysł", otwarty na talenty.

Wskazał, że polska branża gamingowa należy do najlepszych na świecie. Przywołał przykład warszawskiego studia CD Projekt Red odpowiedzialnego za serię gier o Wiedźminie. Jak mówił, Wiedźmin podbił serca graczy na całym świecie i stał się niezwykle popularną grą, zbudował polską branżę gamingową".

"Za sukcesem tej gry stał nie tylko autor książkowego Wiedźmina, czyli Andrzej Sapkowski, ale również programiści i informatycy ze studia, którzy potrafili zbudować podstawie książki grę" - dodał.

Według Dudy, polscy informatycy należą do absolutnej światowej czołówki.

"Mamy w Polsce ok. 400 firm, które zajmują się projektowaniem i tworzeniem gier (komputerowych - PAP), jest to w naszym kraju cały przemysł, który cały czas poszukuje młodych talentów, którzy będą chcieli uruchomić swoją wyobraźnie" - powiedział prezydent.

Dodał, że ta branża się będzie rozwijała i budowała innowacyjny przemysł, prowadzący nas już w kierunku XXII wieku.

Odnosząc się do poszukiwania talentów przez branżę, Andrzej Duda przekonywał, że współtworzenie gier może w przyszłości stać się powołaniem i pasją dzisiejszych graczy, którzy będą chcieli uruchomić swoje talenty i umiejętności.

Jak podkreślił, cieszy go fakt, że polscy informatycy nie wyjeżdżają już za granicę, by pracować w dużych zagranicznych korporacjach związanych z tą branżą. Wskazał, że pracę znajdują w Polsce w rodzimych firmach, które są w "awangardzie światowej". (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ mick/ wkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (5)

dodaj komentarz
oloch
Ci co tu się wpisali atakując prezydenta nie mają pojęcia ile państwo bezzwrotnych milionów zł wpompowało w projekty spółek gamingowych. Ale niektórzy w swojej naturze mają aby szczekać... i to bez powodu.
tuskacz
Kartoflany dureń nagłym specjalista od gamingu muahahahhah. Pochwal sie jakie jezyki programowania znasz homofobiczny nieudaczniku.
ja3
Czyli dostaliśmy ostrzeżenie. Mniejsze firmy już powinny zacząć zmianę rezydencji podatkowej. Pewnie przed końcem roku to już będzie po zawodach...
glutek3434
to teraz trzeba ją zniszczyć
sel
A co ma z tym wspólnego Duda?, że nie wprowadził ustawy ,że tylko pis może się tym zajmować? i dlatego kwitnie?

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki