Prezydent: Nie wybieram się jeszcze na emeryturę

Jestem jeszcze młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram - powiedział w poniedziałek w Warszawie na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda, pytany czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r.

(fot. Lidlia Nizioł / FORUM)

Prezydent, odnosząc się do wyników wyborów parlamentarnych, powiedział, że jest to "spektrum sił, na które zagłosowali Polacy i to jest wybór, którego dokonaliśmy, jako społeczeństwo". "Ja też dokonywałem, bo też głosowałem w tych wyborach" - dodał.

Jak mówił, zadaniem polityków dzisiaj jest realizować interesy Rzeczypospolitej. "Oczywiście będą pewnie wszyscy chcieli realizować swoje programy, mam nadzieję, że będzie to z pożytkiem dla Polski i dla nas wszystkich" - dodał Andrzej Duda.

Na pytanie, czy teraz już jest czas, żeby myśleć o wyborach prezydenckich w przyszłym roku, odpowiedział: "Są tacy, którzy mówią, że kampania zaczyna się w momencie, w którym kończą się wybory, więc można do tego tak podchodzić, oczywiście, że następne wybory w Polsce to będą wybory prezydenckie, pewnie w maju przyszłego roku".

Prezydent Duda pytany, czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r. powiedział: "Jestem jeszcze młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram".

Prezydent pytany na konferencji prasowej, czy PiS powinien wyciągnąć wnioski ze swojego wyniku w wyborach do Sejmu i Senatu, odpowiedział, że "każde rozsądne ugrupowanie, które startuje w wyborach, dokonuje takiej refleksji".

"Dla mnie jest to oczywiste, że pan premier Jarosław Kaczyński, jako bardzo doświadczony polityk, będzie chciał takiej refleksji dokonać. Natomiast trzeba też wziąć pod uwagę, że jest czego Prawu i Sprawiedliwości gratulować" - powiedział prezydent.

Jak dodał, wynik Zjednoczonej Prawicy jest "absolutnie spektakularny". "Wszystko wskazuje na to, że takiego wyniku jeszcze nie było" - podkreślił.

Prezydent pytany z kolei, co sądzi o wyniku SLD i dostaniu się tego ugrupowania do parlamentu, wskazał, że każdy elektorat powinien mieć swoją reprezentację. "Dobrze, że wszystkie strony sceny politycznej są reprezentowane, zwłaszcza że elektoratu, który jest zainteresowany głosowaniem na lewicę, ma światopoglądy lewicowe, jest w Polsce sporo, i dobrze, że ma on swoją reprezentację" - powiedział prezydent.

autor: Katarzyna Krzykowska, Karolina Kropiwiec, Marzena Kozłowska

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 barysza51

Na nartach by sobie Pan pojeździł bo tylko to pan dobrze (ponoć) robi.

! Odpowiedz
7 6 jes

To nie jego trzeba pytać ale Nieinternowanego. Faksymile prezydenta.

! Odpowiedz
11 11 antek10

A powinieneś. Konstytucje masz w głębokim poważaniu. Tak nie może być.

! Odpowiedz
38 21 johny11palcow

A szkoda bo jako prezydent jestes czerstwy jak zeszłoroczny chlebek jedyne co robisz to pokazujesz sie na uroczystosciach z zoneczka w bialych kreacjach zero naciskow wszystko podpisujesz i na wszystko sie zgadzasz co ci pod nos podstawia .Dawno takiego leszcze jak Duda nie widzialem

! Odpowiedz
45 20 karbinadel

O co zakład, że Jarosław wystawi z worka Szydło? Panu już dziękujemy

! Odpowiedz
47 23 jkendy

No chyba że przewielebny, nieomylny teoretyk socjalizmu Jarosław każe mi iść na emeryturę to wtedy pójdę.

! Odpowiedz
47 22 grab

Nie chcemy takiego prezydenta, który jest prezydentem tylko PiS!

! Odpowiedz
51 21 ajwaj

""Prezydent: Nie wybieram się jeszcze na emeryturę""

- a najwyzszy czas. 2.x numer z Cambridge Analytica
nie przejdzie.

"The Guardian": Duda wygrał dzięki narzędziom Facebooka?
Facebook i Cambridge Analytica był "integralną częścią" zwycięstwa w wyborach prezydenckich w 2015 roku Andrzeja Dudy. Dzisiejszy "The Guardian" pisze, że podczas kampanii wyborczej, zespół Dudy wykorzystywał narzędzia Facebooka dla wpływania na wyborców.

https://www.rp.pl/Polityka/180329992-The-Guardian-Duda-wygral-dzieki-narzedziom-Facebooka.html


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
33 57 grzegorzkubik

W przyszłym roku spokojnie wygra wybory ale Schetyna nadal w coś wierzy. Będzie nadal spadać poparcie dla PO.

! Odpowiedz
44 31 pluto85md

Idziesz, idziesz. Tylko jeszcze o tym nie wiesz. A emerytura to ponoć fajna sprawa. Jest czas by na chłodno coś skomentować.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil