REKLAMA

Prezydent: Można się spotkać z medykami, ale nie na wezwanie

2021-09-17 06:52
publikacja
2021-09-17 06:52
Prezydent: Można się spotkać z medykami, ale nie na wezwanie
Prezydent: Można się spotkać z medykami, ale nie na wezwanie
fot. Evan El-Amin / / Shutterstock

Na wniosek czy też na prośbę Komitetu Strajkowego można się spotkać, ale nie na wezwanie. Spokojnie: jeżeli będzie wola po stronie protestujących medyków, Pałac Prezydencki jest otwarty i takie spotkanie się odbędzie - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Polska Times".

W wywiadzie prezydent został zapytany, czy spotka się ze strajkującymi medykami. W poniedziałek Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia wystosował pismo do prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby osobiście podjął zdecydowane działania na rzecz ratowania ochrony zdrowia w Polsce.

"Na wniosek czy też na prośbę Komitetu Strajkowego można się spotkać, ale nie na wezwanie. Spokojnie: jeżeli będzie wola po stronie protestujących, Pałac Prezydencki jest otwarty i takie spotkanie się odbędzie" - powiedział Duda.

"Natomiast, proszę zauważyć, że na zaproponowane przez moją kancelarię spotkanie część strony medycznej odpowiedziała negatywnie. Bogna Janke jest ministrem odpowiedzialnym w mojej kancelarii za sprawy dialogu i dlatego to ją poprosiłem o to, żeby takie spotkanie zaproponowała" - dodał prezydent.

reb/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy

Znajdź dla siebie najlepsze konto premium!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
antek10
Panie Adrianie, Biden już zadzwonił? Jeździ pan po samych potęgach ekonomicznych bądź militarnych jak Mołdawia, Węgry. Nikt z panem nie chce rozmawiać. Niech pan idzie do medyków - przynajmniej oni utną z panem jakąś pogawędkę bo pan nic nie moze - decyzje podejmuje prezes. Pan jest tylko figurantem w pałacu Panie Adrianie, Biden już zadzwonił? Jeździ pan po samych potęgach ekonomicznych bądź militarnych jak Mołdawia, Węgry. Nikt z panem nie chce rozmawiać. Niech pan idzie do medyków - przynajmniej oni utną z panem jakąś pogawędkę bo pan nic nie moze - decyzje podejmuje prezes. Pan jest tylko figurantem w pałacu prezydenckim.
jpelerj
Ale z PAD nikt nie chce się spotykać, więc o czym on mówi? Konia kują, a żaba nogę podstawia.
3456
PIS jest skończony ,tylko jak nie PIS to kto o to chodzi -
HardMetal
Wiesz ... mam bardzo wiele zarzutów do innych formacji politycznych ale mam jakieś takie dziwne przeczucie że każdy będzie lepszy niż PIS :)
ehalley
Można się zastanowić, czy ci płacić czy nie. To się nazywa reprezentacja Państwa Polskiego?
HardMetal
Jak nie na wezwanie to na co? Urzędnik państwowy ma służyć obywatelom a nie obywatele urzędnikowi. Coś się im już role pomyliły. Pracują dla nas za nasze pieniądze więc niech się nie zachowują jak książęta.
anty12
Tzw "prezydent wszystkich polakow"teraz wypina sie na Polakow ktorzy haruja i lecza plebs pisowski ? Nie twoj elektorat Maliniak ?
3xx
Medycy jedzcie do okregu wyborczego premiera protestowac jak chcecie zeby z Wami rozmawial
vonmisses
A kysz. Premier jako spadochroniarz na Śląsku ostatnio w wyborach wylądował... Niech jadą protestować do jakiegoś rodem z XVII wieku powiatu, gdzie PIS zdobył największy procent głosów.
wrecker
Fajnie, że łaskawie znajdziesz chwilę dla pielęgniarek po roku ich protestu. W kampanii biegałeś po wiochach i prosiłeś każdego o głosy a teraz problemów w kraju nie widzisz

Powiązane: Protest medyków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki