Prezydent: Ludzie dobrze wykształceni są elitą

Ludzie dobrze wykształceni, sprawujący odpowiedzialne funkcje są elitą. Chciałbym, by w naszym kraju była elita, która rozumie, co znaczy być elitą – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego na Uczelni Łazarskiego.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

"Ludzie dobrze wykształceni, ludzie bardzo dobrze przygotowani, ludzie wykonujący odpowiedzialne zawody, czy sprawujący odpowiedzialne funkcje są elitą. Chciałbym, aby w naszym kraju była elita, która rozumie co to znaczy być elitą. Wtedy rzeczywiście będziemy krajem prawdziwie nowoczesnym i będziemy krajem, o którym można powiedzieć, że jest państwem poważnym, w którym sprawy także i publiczne (...) są dobrze prowadzone" - powiedział prezydent podczas uroczystości na warszawskiej uczelni.

Zaznaczył, że elita to nie jest grupa ludzi, która może więcej, czy której wolno więcej. "To jest grupa ludzi, której wolno mniej i która ponosi szczególną odpowiedzialność przed całym społeczeństwem za to, w jaki sposób prowadzi sprawy czy to gospodarcze, czy to publiczne, czy inne” - podkreślił.

autorzy: Ewelina Krajczyńska, Szymon Zdziebłowski, Ludwika Tomala

ekr/ lt/ szz/ agt/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
89 53 kjx

Elitą? Z kredytami i pętlą na szyi bez perspektyw na lepsze jutro. Duduś skończ już i wstydu oszczędź. Położyliście szkolnictwo na kolana i bredzicie teraz towarzyszu.

! Odpowiedz
25 16 khh

A kto ci kazal kredyty brac? Ktos ci pistolet przylozyl do glowy i kazal wziac kredyt czy po prostu chciales poczuc sie jak bogaty i od razu miec wszystko na raz bez zapracowania na to?

! Odpowiedz
15 3 (usunięty) odpowiada khh

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
36 16 leonidass odpowiada (usunięty)

Tyle minusów w kilka minut.... to musi być płatna szarańcza

! Odpowiedz
86 65 cowabunga

I dlatego, że są elitą zniesiemy im limit 30krotności ZUSu - Niech płacą mądrale !!!! Ehhh wybory prezydenta za rok...

! Odpowiedz
80 41 antybolszewik

Jak nie chcieli zawłaszczenia sądów przez ludzi Ziobry to byli ŁŻE-ELITĄ
a teraz przed wyborami już są ELITĄ, która nie do końca rozumie swoją funkcję?
Skąd taki przypływ łaski ze strony Prezydenta?

! Odpowiedz
78 46 liczygrosz

Czytając to odrazu przyszła mi na myśl prof. Krystyna Pawłowicz. Cieszę się, że za rządów PIS władzę sprawują tak wykształceni i kulturalni ludzie.

! Odpowiedz
79 43 leonidass

Uwielbiam ten "naturalny" uśmiech naszego prezydenta. Najlepiej wychodzi, jak przytula Beatę i przymyka oczy. Prawdziwy mąż stanu

! Odpowiedz
75 47 tristans

Kaczyński i spółka to elita która nie rozumie co to znaczy być elita. Kaczor to zakompleksiony typ, który dowartościowuje się władzą i walką z urojonymi wrogami. Reszta to karierowicze dla których najważniejsze jest posiedzieć jak najdłużej na jak najwyższym stołku. Dla nich odpowiedzialność i interes społeczny, to tylko slogany przydatne w propagandzie partyjnej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
77 46 grab

Pan prezydent niestety nie należy do elity, bo być w elicie to znaczy być etycznym i elokwentnym.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.