Prezydent: Łączymy się w smutku z Francją; Polska bezpieczna

Łączymy się w żalu i smutku z narodem francuskim - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda, oddając hołd ofiarom zamachów we Francji. Poinformował, że spotka się z kierownictwem ABW, ale - jak dodał - ma informację, że nie ma niebezpieczeństwa dla Polski.

(fot. Adam Chelstowski / FORUM)

Prezydentowi, który złożył wieniec i zapalił znicz przed ambasadą Francji w Warszawie oraz wpisał się w księdze kondolencyjnej, towarzyszyli ministrowie jego kancelarii.

"Łączymy się w żalu i smutku z narodem francuskim, ze wszystkimi. Chcę zapewnić, że nie ma niebezpieczeństwa w tej chwili dla Polski, nie ma niebezpieczeństwa w Polsce. Rozmawiałem już dzisiaj z panią premier Beatą Szydło. W poniedziałek będzie nowy rząd. Wszystko jest realizowane. Wszystko się odbywa sprawnie" - powiedział Duda.

Poinformował, że spod francuskiej ambasady jedzie na spotkanie z kierownictwem ABW i szefem Centrum Antyterrorystycznego. "Już mam informację, że sytuacja jest absolutnie opanowana i żadnego niebezpieczeństwa, zagrożenia dla Polaków, zagrożenia w Polsce, nie ma" - powiedział prezydent.

"Proszę o zachowanie absolutnego spokoju. Wszystko jest realizowane. Wszystko jest opanowane i pod kontrolą. Ogromnie proszę o łączność duchową. Proszę o modlitwę za tych, którzy zginęli, za rodziny tych, którzy zostali zamordowani, o to żeby, mieli siłę i przetrwali ten trudny czas" - powiedział Duda.

Ceremonię zakłóciła kobieta, która prosiła prezydenta o pomoc, bo - jak mówiła - jej życie jest zagrożone.

W nocy z piątku na sobotę terroryści dokonali w Paryżu sześciu skoordynowanych, niemal jednoczesnych, ataków, m.in. w sali koncertowej Bataclan i w pobliżu stadionu Stade de France. Wiadomo, że napastnicy byli uzbrojeni w karabiny maszynowe i mieli na sobie pasy z ładunkami wybuchowymi. Zginęło przynajmniej 127 osób. Rany odniosło ponad 200 osób; 99 z nich jest w stanie ciężkim. Bilans ofiar nie jest ostateczny. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie (IS). Dżihadyści jednocześnie ostrzegli Francję przed kolejnymi atakami. (PAP)

gdyj/ kos/ ral/ ura/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Joli

Informacja o braku zagrożenia dla Polski to bajki dla naiwnych ..........Jeśli terroryści tylko zechcą przeprowadzć zamach w Polsce to zrobią to....A największy śmiech budzi wypowiedź rzecznika ABW, który stwiedził, że według informacji służb francuskich w Polsce nie ma zagrożenia......A skąd służby francuskie posiadają takie informacje.....? Sami siebie nie potrafili uchronić przed zamachami, a jednocześnie posiadają rozpoznanie sytuacji w Polsce.....? Bzdura......

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~Jaruś

Nie wiem czy POLSKA jest bezpieczna ale skoro pani Ewa Kopacz zapewniała , że jest BEZPIECZNA a jej słowa są tyle samo warte jak te które wypowiedziała z nawy SEJMU RP , że sama przekopywała do pół metra w głąb miejsce ZBRODNI i EGZEKUCJI 96 POLAKÓW a po pół roku w tym miejscu znajdowano paszporty i szczątki POMORDOWANYCH w ZAMACH u śmiem twierdzić , że mimo tego , że UFAM panu PREZYDENTOWI RP Andrzejowi Dudzie to mam prawo podejrzewać , że zamach nie ominą W-wa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Paparazzo

Tutaj fotka przedstawiająca smutek i niedowierzanie na Stade de France: http://www.wiocha.pl/1293639,Multi-kulti-musli

! Odpowiedz
0 3 ~SSS

JESZCZE NIE MA,ALE ZARAZ SOBIE WEZMIECIE TE ZARAZE

! Odpowiedz
0 0 ~KJHKJ

wiele krajów uważa że ich obywatele są w poważnym niebezpieczeństwie a u nas jak zwykle
NIC SIE NIE DZIEJE - POLACY, NIC SIE NIE DZIEJE
NIC SIE NIE DZIEEEEEEJEEEEEE, POLACY, NIC SIE NIE DZIEEEEJEEEE!
:)
KOCHAM TEN KRAJ ZA TO
dopiero jak wybuchnie atom i zginą setki tysięcy polaków niczemu nie świadomych (w błogim bezpieczeństwie) dopiero będzie zagrożenie :) po fakcie. jak to polska

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~frazesyikomunały

Czy pan Duda wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke, sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
manifestując jednocześnie że jest "for deth penalty",
stał się obiektem niewybrednych ataków ze strony różnych lewaków. Panie Duda! Mimo pana deklaracji nie czuję się się bezpieczny, a pana zapewnienia to czcze
frazesy i komunały.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~bolek

Cieszę się, że P. Prezydent ( po konsultacji) śmiało stwierdził, iż nie ma w Polsce zagrożenia. Możemy spać spokojnie.

! Odpowiedz
0 1 ~mmuu

Módlmy się za Prezydenta ...taki odważny, mądry...

! Odpowiedz
1 4 ~harry_callahhan

Polska jest bespieczna, dzichad boi sie maciarewicza i ziobry poza tym Prezydent ma cos murzynskosci wiec bracia z czarnego ladu nas beda omijac.

! Odpowiedz
1 2 ~spostrzegawczy

Niedługo Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Doprawdy nie ma zagrożenia ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil