REKLAMA

Prezydent Kwaśniewski krytykuje pracę parlamentu

2003-08-29 08:09
publikacja
2003-08-29 08:09
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał, że krytyczne oceny pracy parlamentu są zasadne. W wywiadzie dla Sygnałów Dnia prezydent wyjaśnił, że do krytyki parlamentu uprawnia kiepska często jakość prac legislacyjnych i w efekcie dalekie od doskonałości ustawy. Jako przykład gość programu I Polskiego Radia wskazał ustawę o biopaliwach.

Prezydent uważa mimo wszystko, że parlament będzie pracować do końca swej kadencji, czyli do jesienią 2005 roku. W jego opinii jest mało prawdopodobne, by kadencja Sejmu i Senatu została skrócona.

Aleksander Kwaśniewski podkreślił jednak, że jesienią 2005 roku odbędą się wybory prezydenckie, więc wybory do Sejmu i Senatu powinny być na wiosnę. W opinii prezydenta, potrzebna jest stosownie długa przerwa pomiędzy tymi dwoma aktami wyborczymi.

Ponadto zdaniem prezydenta nie należy łączyć krajowych wyborów z wyborami do parlamentu europejskiego. Gość Sygnałów Dnia argumentował, że doświadczenia państw członkowskich Unii Europejskiej wykazują, iż łączenie wyborów krajowych z europejskimi odbija się niekorzystnie na tych ostatnich.

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki