REKLAMA

Prezydent Krakowa dostał mandat za palenie cygara w swoim gabinecie

2021-04-15 13:11
publikacja
2021-04-15 13:11
fot. Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został ukarany mandatem za to, że palił cygaro w swoim gabinecie. Sam poinformował o tym w mediach społecznościowych.

"Tak się zdarza, że i prezydent Krakowa płaci mandaty. Po skardze na mnie, że zapaliłem w gabinecie cygaro, otrzymałem od straży miejskiej mandat. Cóż, stało się… Uprzedzając - czasem również używam brzydkich wyrazów" – napisał Majchrowski.

Mandat wystawili prezydentowi strażnicy miejscy. "Zgłosił się do nas mieszkaniec, który wyraził chęć świadczenia przeciwko prezydentowi za to, że palił w miejscu pracy. Mężczyzna jako dowód w tej sprawie załączył zdjęcia i film" - powiedział PAP rzecznik krakowskiej Straży Miejskiej Marek Anioł.

Zgodnie z ustawą antynikotynową palenie tytoniu w miejscu pracy jest zakazane. "Jak w każdym takim przypadku wszczęto postępowanie, o czym poinformowaliśmy prezydenta. I to on zdecydował, że przyjmie mandat karny, co zakończyło postępowanie" – poinformował Marek Anioł.

Ani prezydent, ani SM nie podali, jak wysoki był mandat. Pod postem prezydenta rozgorzała dyskusja tych, którzy uważają, że urzędnik nie powinien palić w miejscu pracy, prezydent Krakowa nie jest wyjątkiem i wszyscy powinni być równi wobec prawa i tych, dla których zapalenie papierosa czy cygara to nie grzech, a ich zdaniem na Jacka Majchrowskiego donieśli zawistnicy.(PAP)

wos/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
arekzpoznania
Ciekawe o czym dyskutowali skoro wszyscy mają rację: palenie papierosów czy cygara to nie grzech, na prezydenta doniósł zawistnik vel kapuś, a prezydent i każdy inny urzędnik powinni być równi wobec prawa, więc mandat mu się należał.

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki