Prezydent Duda zawetuje TVP?

Prezydent skieruje ustawę o 1,95 mld zł na media publiczne do Trybunału Konstytucyjnego? Takie nieoficjalne informacje przekazują posłowie PiS. Pretekstem miałby być tryb uchwalenia ustawy - pisze czwartkowa "Gazeta Wyborcza".

(fot. Fotokon / Shutterstock)
"GW" przypomina, że chodzi o nowelę ustawy o opłatach abonamentowych, według której TVP i Polskie Radio dostaną skarbowe papiery wartościowe jako rekompensatę w związku z utraconymi wpływami z abonamentu.

Zwraca ponadto uwagę, że budżet państwa już po raz trzeci w ten sposób dofinansowuje swoje media. "W poprzednich latach były to mniejsze pieniądze (980 mln i 1,25 mld zł)" - dodaje "Wyborcza".

Według informacji "GW" w Pałacu Prezydenckim rozważana jest opcja wysłania ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. "W ten sposób Duda uniknie konieczności tłumaczenia się, dlaczego jest przeciwko przekazaniu 1,95 mld zł na leczenie chorych na raka" - tłumaczy w rozmowie z gazetą poseł PiS. "Odpowie, że najpierw sprawdza, czy ustawa jest zgodna z konstytucją" - dodaje rozmówca "GW".

Jak pisze "Wyborcza", prezydent mógłby skierować ustawę pod pretekstem trybu jej uchwalenia. "W trakcie drugiego czytania posłowie zgłosili poprawkę do ustawy: zarządy spółek mediów publicznych będą mogły mieć więcej niż trzech członków. To wątpliwe, bo posłowie pracowali nad rekompensatami za ulgi abonamentowe, a nie nad składem spółek medialnych" - wyjaśnia rozmówca "Wyborczej".

mkr/ krap/

Źródło: PAP
Firmy:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 2 gregorkostek

ten czlowiek juz dawno sam powinien odejsc ,to jedna wielka pajeczyna ,napompuje sie i wrzeszczy ,mysla ze my ciemny narod ,ulegniemy

! Odpowiedz
31 2 drabio

Czyli Duda gra na czas i podpisze ustawę po wyborach tak jest mu wygodnie bo dajac pieniądze na TVP naraża się na krytykę no i tem palec koleżanki.

Tak politycy od lat oszukują Polaków tematy dla nich nie wygodne zamiata się pod dywan a później po cichu kontynuują udój...

! Odpowiedz
37 20 marianpazdzioch

No i już wiadomo po co jest ten pisowski trybunał PiS-owi.

! Odpowiedz
20 40 grzechu_comeback

NIE! I dobrze zrobi. Są przykłady, że warto. NIEpubliczne MENDia opisywanie najgłosniejszego dziś KOPERTnika określają jako "atak". Inny przykład: przedstawiają FAŁSZYWE dane nt finansowania onkologii-konkretnie to nie aktualne i dot. innej ekipy, tej jedynie słusznej. DZIŚ jest to zarzut, ale WTEDY ZMOWA MILCZENIA.

! Odpowiedz
12 19 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
20 15 antek10

A polskie auto poprosi o zastrzyk. Bedą tak prosic co jakis czas :-)

! Odpowiedz
15 10 antek10

e-auto

! Odpowiedz
93 83 forfun

normalnie heros.
piesek na smyczy rozgrywany pod kampanię

! Odpowiedz
45 67 adam314

Nienawidzę TVNu, ale słuchanie o finansach publicznych w TVP też obraża ludzką inteligencję.

! Odpowiedz
19 31 grzechu_comeback

Spokojnie spokojnie, inteligencję jeszcze trzeba mieć, dopiero można rozpatrywać czy do jej obrażania doszło czy nie. Na temat twojej się nie wypowiadam, OCZYWIŚCIE.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil