Prezydent wygwizdany w Pucku. Jest zawiadomienie do prokuratury

Do gdańskiej prokuratury trafiło kilka zawiadomień w związku z obrażaniem prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 100-lecia Zaślubin Polski z morzem. Pisma zostały przekazane do prokuratury w Pucku, która zajmie się sprawą.

(fot. Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta RP)

Jak potwierdziła PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, do gdańskiej prokuratury trafiło kilka zawiadomień od osób prywatnych, które oglądały poniedziałkowe uroczystości z udziałem Andrzeja Dudy w mediach.

"Dokumenty zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Pucku" - powiedziała PAP prokurator Wawryniuk.

Teraz prokuratura podejmie czynności sprawdzające i ma 30 dni na decyzję o ewentualnym wszczęciu śledztwa.

W poniedziałek na Wybrzeżu gościł prezydent Andrzej Duda, który brał udział w uroczystościach 100-lecia Zaślubin Polski z morzem. Prezydent był w Pucku, Władysławowie i Wejherowie. Jedynie obchody

we Władysławowie miały spokojny przebieg. W Pucku i Wejherowie doszło do incydentów.

Andrzej Duda został przywitany w Pucku okrzykami: "kłamca", "będziesz siedział", "Trybunał Stanu", "republika banasiowa" i "przestań łgać". W trakcie przemówienia głowy państwa słychać było gwizdy. Andrzej Duda nie zareagował na nie w żaden sposób. Według niektórych mediów w tłumie można było też usłyszeć wulgarne okrzyki.

Tego samego dnia w Wejherowie prezydenta przywitała grupa protestujących z transparentami: "wyPAD 2020", "Konstytucja" oraz "Andrzej Duda wstyd narodu". Na nagraniach z przemówienia głowy państwa było słychać gwizdy.

W czwartek posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt uchwały potępiającej "grupę chuliganów", jak określili protestujących w poniedziałek 10 lutego podczas państwowych uroczystości w Pucku i Wejherowie. Ich zachowanie nazwali "barbarzyńskim" i wymierzonym w autorytet polskiego państwa. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ jann/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 fakpejsy

To nie jest prezydent tylko kukla zytowska

! Odpowiedz
1 5 carlito1

To jest państwo teoretyczne więc i kara powinna być teoretyczna

! Odpowiedz
3 1 borma

Czy ten koles nie byl juz raz karany za powiazania z afera FOZZ i spolka Telegraf , nalezaca do braci Kaczynskich ? Byly to najwieksze afrery lat 90 tych , chociaz FOZZ jest porownywalna z afera SKOKow. Wowczas Bagsik i Gasiorowski uciekli do Izraela w czas ostrzezeni przez Zaleskiego , szefa BBW przy prezydencie RP. Gasiorowski siedzi cicho w Izraelu , a Bagsik zaczal krecic interesy , az wpadl w Szwajcarii. Sprowadzony do Polski , zostal osadzony i oceniony przez sad na 9 lat. Na tylez samo szef FOZZ. Teraz ponownie wpadl? A to ma chlopina pecha. Tego zawodu powinien sie uczyc od Kaczynskiego lub Rydzyka. To sa mistrzowie afer finansowych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil