REKLAMA

Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

2022-06-13 20:17
publikacja
2022-06-13 20:17
Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym
Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zmianach w Sądzie Najwyższym; została ona skierowana do publikacji w Dzienniku Ustaw - poinformował w poniedziałek PAP szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

Minister w KPRP powiedział w rozmowie z PAP, że Andrzej Duda podpisał ustawę w poniedziałek. Jak dodał, została ona skierowana do publikacji w Dzienniku Ustaw.

Głównym założeniem zainicjowanej przez prezydenta nowelizacji jest likwidacja Izby Dyscyplinarnej i utworzenie w jej miejsce Izby Odpowiedzialności Zawodowej.

Zmian w ustawie o SN oczekiwała Komisja Europejska, m.in. od nich uzależniając akceptację KPO i wypłatę Polsce pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Po uchwaleniu ustawy przez Sejm, 29 poprawek wprowadził Senat.

W czwartek 23 z nich zostało odrzuconych przez Sejm; poparcia nie zyskały kluczowe poprawki dotyczące m.in. unieważnienia orzeczeń likwidowanej Izby Dyscyplinarnej. 

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (14)

dodaj komentarz
-zbyszek1
Jedno co nas może Panie i Panowie uratować to przy użyciu kartki wyborczej wywalenie na zbite japy dyktatury chamów pod wodzą szaleńca z Żoliborza, komuchów, prawaków samych siebie nazywających prawicą. Oczywiście jeszcze jakiś czas zostanie ten go go niektórzy, sam słyszałem, nazywają prezydentem i będzie próbował blokować odbudowę Jedno co nas może Panie i Panowie uratować to przy użyciu kartki wyborczej wywalenie na zbite japy dyktatury chamów pod wodzą szaleńca z Żoliborza, komuchów, prawaków samych siebie nazywających prawicą. Oczywiście jeszcze jakiś czas zostanie ten go go niektórzy, sam słyszałem, nazywają prezydentem i będzie próbował blokować odbudowę naszej kochanej, tak ciężko doświadczanej, przez hałastrę Ojczyzny Polski ale jakoś się go okiwa.

ptokbentoniczny2
Szaleńca z Żoliborza? Chodzi ci o Kaczyńskiego? Przecież on nie rządzi tylko Morawiecki. Kaczyński to pionek.
kosimazaki
Wydawało się, że już nigdy nie będzie gorszego „prezy dęta” od smoleńskiego kartofla…No niestety, okazało się, że uczeń przerósł mistrza o głowę nie tylko wzrostem…
max5000
Spokojnie, opcja niemiecka PO i ich kompani z SLD i PSL czyli V kolumna zrobią wszystko by Polska nie dostała tych pieniędzy z UE. Po to NIemcy w 2001 r. zainwestowali pieniądze CDU w założenie w Polsce parti o nazwie Platforma Obywatelska aby posłowie tej partii dbali o interesy Niemiec a nie Polski.
blesso
Jak widać niektórym bliżej do Rosji niż zachodniej Europy.
Wschodnie trolle są coraz głupsze.
max5000
Gdzie są hejterzy Niemca von Thuska i trolle Brejzy? Jeszcze nie szczekacie?
alberto2020
Teraz jeszcze zdymisjonować Ministra Sprawiedliwości za blokowanie tych pieniędzy
nostsherlock
Przecież pan długopis podpisuje wszystko jak leci. Jakby ktoś sprowadził tresowaną małpę z dziczy i nauczył ją składać podpisy, to na to samo by wyszło. Jedyna różnica jest taka że "prezydent" kosztuje mnóstwo pieniędzy, a tresowana małpa naje się kilkoma bananami

Powiązane: Burzliwe prace nad przepisami o sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki