Prezydent Duda: Wychodzimy z epidemii koronawirusa obronną ręką

2020-06-05 19:17
publikacja
2020-06-05 19:17

Udało nam się ochronić wiele osób przed koronawirusem, jestem przekonany, że prowadzona przez rząd polityka uratowała życie wielu ludziom – powiedział w piątek w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Ocenił, że wychodzimy z epidemii "w miarę obronną ręką".

/ fot. Filip Błażejowski / FORUM
Prezydent przekonywał podczas spotkania wyborczego w Katowicach, że Polska relatywnie – jak na standardy europejskie – ma niewielką liczbę zachorowań i osób zmarłych na koronawirusa. Twierdził, że to "sukces, który został odniesiony przez odważną politykę, mimo że restrykcje i zakazy, które wprowadzono, są dla nas dotkliwe". Wśród tych restrykcji wymienił nakaz noszenia maseczek.

"Udało nam się ochronić wielu ludzi, jestem przekonany, że ta polityka uratowała życie wielu ludziom. To nie są żarty, tam, gdzie popełniono błąd, bardzo wielu ludzi umarło" – powiedział. Podkreślił, że w krajach południa Europy czy w Szwajcarii umarło w związku z pandemią wielokrotnie więcej osób niż w Polsce, mimo że kraje te dysponują lepszą technologią jeśli chodzi o medycynę.

"Wychodzimy z tej epidemii koronawirusa w miarę obronną ręką i bardzo wielu ludziom uratowało to zdrowie i życie, zwłaszcza seniorom, że te działania były zdecydowane, że zakaz zgromadzeń zarządzono już po sześciu dniach od stwierdzenia w Polsce pierwszego zachorowania. To była i jest odpowiedzialna polityka, była i jest także odpowiedzialna postawa rodaków" – powiedział Andrzej Duda, dziękując rodakom za ich odpowiedzialną postawę i zdyscyplinowanie.

Prezydent mówił też o przepisach wprowadzonych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, podkreślał, że stanowią one dużą pomoc dla obywateli – także na Śląsku. Dzięki nim przekonywał "wyjdziemy na prostą" i będą utrzymane miejsca pracy, bo to – jak ocenił – jest w obecnym czasie najważniejsze.

Andrzej Duda zapewniał też mieszkańców Katowic, że jeśli ponownie zostanie prezydentem, wszystkie programy socjalne i przywileje wprowadzone przez rząd PiS zostaną utrzymane.

Autorzy: Wiktoria Nicałek, Rafał Białkowski

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (21)

dodaj komentarz
itsofreeky
nie wiem na jakie oni wykresy patrzą chorych wciąż przybywa
savras
Pisowski botnet już obdzielił krytyczne komentarze sowitą ilością minusów.
Ciekawe towarzysze, czy ktoś się jeszcze na te numery nabiera
itsofreeky
nie ważne po której stronie ważna liczba :D
marxs
PISty razem z Glapą i Pixi i Dixi poprzez swoją "działalność" podwyzszyli przez ostatnie 4 lata ceny mieszkań o kilkadziesiąt procent miało to trzy cele:
-jak największe wpływy podatkowe dla firmy Moravietz&Schwindel
-kompletne juz ududpienie frajerstwa kupującego budowlane badziewie na wieczyste niewolnictwo
-
PISty razem z Glapą i Pixi i Dixi poprzez swoją "działalność" podwyzszyli przez ostatnie 4 lata ceny mieszkań o kilkadziesiąt procent miało to trzy cele:
-jak największe wpływy podatkowe dla firmy Moravietz&Schwindel
-kompletne juz ududpienie frajerstwa kupującego budowlane badziewie na wieczyste niewolnictwo
-zapewnienie jak największej kasy zagranicznym deweloperom
santoriusz
skąd ty trolu ze zgniłymi zębami tu przyszedłeś? przynieśli cie biedaku w worku i teraz klepiesz tą swoją ciemnotę myśląc że zrobisz na kimś wrażenie? Takich frajerów jak Ty to powinni w trybie natychmiastowym przebadać na obecność szarych komórek bo być może nie masz ich wcale.
pluto85md
Wychodzą z epidemia obronną ręką, z milionami na kontach żon, synów, córek, swoich braci i sióstr. Jeszcze o tym głośno mówią, ale naród głuchy.
santoriusz
no Ty widać głuchy nie jesteś boś nabazgrał co Ci powiedzieli ale za to głupi, wychodzi że gorzej dla Ciebie.
jes
Czarnogóra zezwoliła na przyjazd obywateli 131 państw. W tym gronie nie ma Polski - uzasadnienie: jako jeden z niewielu krajów jest na fali wznoszącej zachorowań. I tak Duda przedstawia rzeczywistość - kampania i kłamstwa.
degrengolada
Panie Prezydencie składam na Pana ręce dowody uznania. Czasy były nieprzewidywalne i trudne. Doniesienia z Chin i WHO niepełne. To co obserwowaliśmy to budowanie po kilka szpitali polowych naraz, wyciąganie ludzi siłą z domów do szpitali. Zaspawawywanie drzwi przebywających na kwarantannie. Zaraza zebrała duże żniwo Panie Prezydencie składam na Pana ręce dowody uznania. Czasy były nieprzewidywalne i trudne. Doniesienia z Chin i WHO niepełne. To co obserwowaliśmy to budowanie po kilka szpitali polowych naraz, wyciąganie ludzi siłą z domów do szpitali. Zaspawawywanie drzwi przebywających na kwarantannie. Zaraza zebrała duże żniwo w Azji i kolejne informacje Europa. To co działo się we Włoszech i prędkość zarażeń była oszałamiająca. Dostępne dany dawały do zrozumienia -wirus jest bardzo zjadliwy i niebezpieczny nie tylko dla zdrowia ale życia. Władza obrała odpowiednią linię. Zdrowie i Życie ludzkie w każdym wieku ponad gospodarka i pomnażanie pieniędzy. Granice zostały błyskawicznie zamknięte. Tak szybko, że Niemcy na granicy się pukali w czoła dziwiąc, że ich granica otwarta a my im na to HALT!, Es gibt keinen Übergang !

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki