REKLAMA

Prezydent Duda: Nie wyobrażam sobie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19

2021-11-29 14:32
publikacja
2021-11-29 14:32
Prezydent Duda: Nie wyobrażam sobie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19
Prezydent Duda: Nie wyobrażam sobie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Znając podejście moich rodaków, nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 - powiedział w poniedziałek w Budapeszcie prezydent Andrzej Duda. Jednocześnie zaapelował, by podejść do sprawy "jak najrozsądniej" i ze szczepienia skorzystać.

W poniedziałek Andrzej Duda w Budapeszcie spotkał się z przywódcami państw V4 - prezydentem Węgier Janoszem Aderem oraz prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą. Ze względów zdrowotnych nieobecny był prezydent Czech Milosz Zeman.

Na konferencji prasowej po spotkaniu trzej przywódcy zapytani zostali, czy wyobrażają sobie wprowadzenie w swoich krajach obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. "Muszę państwu powiedzieć, że - znając podejście moich rodaków, takie poczucie wolności - nie wyobrażam sobie, żeby w Polsce można było wprowadzić przymusowe szczepienia" - odparł prezydent Duda. "Dyskutowaliśmy dzisiaj na ten temat i efektem tej dyskusji jest nasze wspólne oświadczenie - ono pokazuje również pewnie realia" - dodał.

Prezydent zaapelował jednocześnie, aby się szczepić i podejść do sprawy "jak najrozsądniej, rozważając wszystkie za i przeciw, patrząc na to, jaka jest sytuacja". Jak zauważył, nie jest dla nikogo tajemnicą, że ponad 90 proc. osób, które wymagają hospitalizacji w związku z zachorowaniem na COVID-19 to osoby, które nie były szczepione. "Ci, którzy byli szczepieni, a zachorowali, przechodzą tę chorobę lekko, z niewielkimi symptomami lub zdarza się, że zupełnie bez symptomów" - podkreślił Duda. Jak wskazał, dla osób niezaszczepionych skutki choroby są bardzo poważne, a czasem wręcz tragiczne.

Prezydent Węgier Janosz Ader poinformował, że rząd w tym kraju nie planuje, "przynajmniej krótkofalowo", wprowadzenia obowiązkowego szczepienia. "Jeśli stanowisko rządu się zmieni, na pewno państwo otrzymacie wiadomość" - dodał.

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova powiedziała, że w jej kraju trwa debata polityczna na ten temat. Jednak - dodała - obecnie "nie ma jeszcze porozumienia".

autorzy: Sonia Otfinowska, Mikołaj Małecki

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (32)

dodaj komentarz
enthe
Kłamie, tak jak z przewalutowaniem kredytów frankowych.
anty12
Andrzejku, mialem bc gwarantem, ze nie podpiszesz sie pod nowym podatkiem! A podpisujesz wszystko jak leci, nawet ulaskawienie pedofila!
langdon25
Glapa najgorszy prezes banku na świecie
Duda najgorszy „prezydent” na świecie
PiS najgorsza partia rządząca na świecie

Dziękujemy Ci elektoracie pisowski
zosia3005
Trzeba przyznać , że Prezydent ta wypowiedzią momentalnie zdobył sobie popularność internautów zajmujących się nakryciami głowy .. :-))
wrecker
Musisz być twardy. Nie możesz sobie pozwolić na to, że cię coś rozbije
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jpelerj
Nie pierwsza. pewnie, rzecz, jakiej pan Duda sobie nie wyobraża. I pewnie nie ostatnia. Pytanie, po co o tym pisać ?
pstrzezek
Wyobraźnie Andżeja jest bardzo bodata. Zwłaszcza jak rzuca rzeczowe argumenty dlaczego nie lubi szczepień. "Nie bo nie" Trochę upokoarzające zniżać cię do poziomu elektoratu, ale to jedyna szansa by podbić wyniki przed wyborami, prawda?
czarny_bambo
Ciekawe ze to co mowi Duda nie ma pokrycia w szpitalu w Siemianowicach Slaskich, gdzie 4 na 5 pacjentow w stanie ciezkim bylo szczepionych.

https://tarnogorski.info/prezydent-siemianowic-slaskich-obudzcie-sie-wylaczcie-telewizory-to-jest-ten-moment/
jarekzbyszek
Radio Erewań: to nie były samochody a rowery, nie rozdawali a kradli.

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki