Duda: Dopóki jestem prezydentem, nie zgodzę się na podwyższenie wieku emerytalnego

Dopóki to ja jestem prezydentem, na pewno nie zgodzę się na podwyższenie wieku emerytalnego - zadeklarował w czwartek prezydent Andrzej Duda.

(fot. Andrzej Hulimka / Forum)

Prezydent w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info zapewnił, że dopóki będzie prezydentem nie będzie powrotu do wyższego wieku emerytalnego. Podkreślił, że obniżenia wieku emerytalnego, podwyższonego przez ekipę Donalda Tuska - domagało się "bardzo wielu obywateli". "Wniosłem ustawę, która doprowadziła do obniżenia wieku emerytalnego i mogę powiedzieć wszystkim moim rodakom, którzy się tą sprawą niepokoją, że dopóki ja jestem prezydentem, to na pewno się nie zgodzę na jego podwyższenie" - oświadczył.

Prezydent był pytany również o to, czy kampania wyborcza na urząd prezydenta będzie kampanią agresywną, czy merytoryczną. "Zawsze apeluję o to, żeby kampania była jak najbardziej merytoryczna i jak najbardziej spokojna, przede wszystkim z wzajemnym szacunkiem" - powiedział.

Dodał, że każdy kto ma odwagę do tego, żeby stanąć do wyborów, zasługuje na szacunek. "Wierzę w to, że każdy kto staje do wyborów, chce dobrze dla Rzeczypospolitej, ma jakąś swoją wizję i chce ją realizować" - mówił Andrzej Duda.

Na uwagę, że część osób ma żal o to, że nie udało się rozwiązać sprawy tzw. frankowców, prezydent odpowiedział: "Złożyłem ustawę zgodnie z moją obietnicą. Sejm bardzo długo się nad tą ustawą pochylał. W końcu ona została uchwalona, ale przede wszystkim ona się nie odnosi tylko i wyłącznie do tych osób, które brały kredyty we frankach".

Dodał, że ustawa poszła w tym kierunku, żeby każdy kto ma problem z kredytem, mógł skorzystać z jej dobrodziejstw. "Każdy kredytobiorca, który ma problemy może skorzystać z dobrodziejstwa tej ustawy, jeżeli mieści się w opisanych w tej ustawie ramach" - podkreślił Andrzej Duda.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mrr/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
51 36 szeregowy_forumowicz

Dopóki jesteś Andrzejku.

! Odpowiedz
46 62 grzegorz2000

Nikt nie jest w stanie pracować do 67 roku fizycznie na budowie czy to w fabryce. Cieszę się, że Prezydent Andrzej Duda obniżył wiek emerytalny podniesiony przez rząd Tuska. Emerytura to jest prawo a nie obowiązek. Jeśli ktoś ma siły lub wykonuje lekką pracę biurową to może pracować nawet do 80 roku.

! Odpowiedz
8 28 lin35

Nie, nie może. W większości firm kadry (HR) kontrolują kto jest blisko wieku emerytalnego i taka osoba jest wypychana z firmy. Niestety mnóstwo jest przypadków osób, które chciały, ale nie dano im pracować do osiągnięciu wieku emerytalnego.

! Odpowiedz
66 40 jkendy

Następne kłamstwo narodowo-socjalistycznej koalicji i prezydenta.
Ilość emerytów będzie rosła w szybkim tempie, więc albo będzie podwyższany wiek emerytalny, co populistom pis przez gardło nie przejdzie, albo będzie obniżane świadczenie co zmusi każdego do dłuższej pracy. W każdym z wypadku wyjdzie na to samo.

! Odpowiedz
10 34 mjwhite

Lepiej wziąć emeryturę wcześniej i ewentualnie dorobić niż musieć harować do 70tki albo dłużej bez względu na zdrowie, ze strachem że pracodawca może Ciebie w każdej chwili zwolnić.

! Odpowiedz
9 37 jer65

Jaki entuzjazm jest odnośnie podnoszenia wieku emerytalnego można zobaczyć we Francji gdzie usiłują podnieść do tego co u nas jest niby obniżone , głównie dzięki tej obietnicy PiS wygrał wybory w 2015 - mało kto chce pracować do śmierci .

! Odpowiedz
41 33 damian93

Prezydent spokojnej kampanii i merytorycznej dyskusji?? Co w takim razie robi premier atakując w kłamliwy sposób Konfederację?? Co robi Kurski i TVPiS pomijając Bosaka w sondażach?? To jest właśnie zakłamanie Populistów i Socjalistów.

! Odpowiedz
33 33 r4k

Skoro emerytury mają wynosić 20% ostatniej pensji to oznacza to że wiek emrytalny = nieskończoność.

Nie da wię więc już go podwyższyć.

! Odpowiedz
56 35 kzabor

Głodowe emerytury, zdecydowane tak od Dudy.

! Odpowiedz
19 33 7000

Moim zdaniem wiek emerytalny powinien wynosić 66 lat dla mężczyzn, a dla kobiet 66 lat minus 1 rok za każde urodzone i wychowane dziecko. Wychowanie dziecka to też ciężka praca. Kobieta która wychowa np trójkę dzieci będzie mogła przejść na emeryturę w wieku 63 lat (66-3)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne