Duda: Dopóki jestem prezydentem, nie zgodzę się na podwyższenie wieku emerytalnego

Dopóki to ja jestem prezydentem, na pewno nie zgodzę się na podwyższenie wieku emerytalnego - zadeklarował w czwartek prezydent Andrzej Duda.

(fot. Andrzej Hulimka / Forum)

Prezydent w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info zapewnił, że dopóki będzie prezydentem nie będzie powrotu do wyższego wieku emerytalnego. Podkreślił, że obniżenia wieku emerytalnego, podwyższonego przez ekipę Donalda Tuska - domagało się "bardzo wielu obywateli". "Wniosłem ustawę, która doprowadziła do obniżenia wieku emerytalnego i mogę powiedzieć wszystkim moim rodakom, którzy się tą sprawą niepokoją, że dopóki ja jestem prezydentem, to na pewno się nie zgodzę na jego podwyższenie" - oświadczył.

Prezydent był pytany również o to, czy kampania wyborcza na urząd prezydenta będzie kampanią agresywną, czy merytoryczną. "Zawsze apeluję o to, żeby kampania była jak najbardziej merytoryczna i jak najbardziej spokojna, przede wszystkim z wzajemnym szacunkiem" - powiedział.

Dodał, że każdy kto ma odwagę do tego, żeby stanąć do wyborów, zasługuje na szacunek. "Wierzę w to, że każdy kto staje do wyborów, chce dobrze dla Rzeczypospolitej, ma jakąś swoją wizję i chce ją realizować" - mówił Andrzej Duda.

Na uwagę, że część osób ma żal o to, że nie udało się rozwiązać sprawy tzw. frankowców, prezydent odpowiedział: "Złożyłem ustawę zgodnie z moją obietnicą. Sejm bardzo długo się nad tą ustawą pochylał. W końcu ona została uchwalona, ale przede wszystkim ona się nie odnosi tylko i wyłącznie do tych osób, które brały kredyty we frankach".

Dodał, że ustawa poszła w tym kierunku, żeby każdy kto ma problem z kredytem, mógł skorzystać z jej dobrodziejstw. "Każdy kredytobiorca, który ma problemy może skorzystać z dobrodziejstwa tej ustawy, jeżeli mieści się w opisanych w tej ustawie ramach" - podkreślił Andrzej Duda.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mrr/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 4 greatmongo

Po co podnosic wiek. To zly pomysl. Wystarczy zachecic ludzi do dluzszej pracy. Wystarczy po prostu pokazac im ile wiecej beda dostawac emerytury.

! Odpowiedz
8 12 jacyna2017

P Kidawa jest pewnie ZA skoro mówi ''JK nie zależy na świecie, UE jemu zależy tylko na Polsce!''
Rozumiem, że plan jest taki, że my zasuwamy do nocy i do starości, a w handlowe niedziele skupujemy gadżety, lub emigrujemy za chlebem, a Angela i Emanuel chwalą PO jak kiedyś p Donalda za europejskość!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 13 sztos1

znaczy się tak jedni mają zapier..lać za miskę ryżu do 65 lat a inni żyć w luksusie od 45-50 roku życia ..... BOSKO BĘDZIE .

! Odpowiedz
30 13 krokus12

wybory za pasem niema kasy na nowe obietnice to trzeba jeszcze raz obiecać ,że nie zmieniony będzie wiek emerytalny tylko kto by go miał zmienić jak rządzi PIS to po co te obietnice ?

! Odpowiedz
34 32 marianpazdzioch

Jest w tym drobnych haczyk. Wieku nasi magicy nie podniosą, ale kto będzie chciał żyć za odpowiednik dzisiejszych 500 zł? :)

! Odpowiedz
54 42 pluto85md

Glodowe emerytury to praca do smierci. Ja juz wole do 67

! Odpowiedz
11 3 sztos1

Litości zacznij myśleć . Robią Cię w wała a ty jeszcze im brawo bijesz.

! Odpowiedz
33 24 glos_rozsadku

kobiety tylko 60 lat, mężczyźni aż 65

! Odpowiedz
24 46 trooper

Tego właśnie najbardziej nie rozumiem, dyskryminacja ze względu na płeć. Gorzej niż w murzynowie.

! Odpowiedz
40 20 and-owc

"Pittoli" jak poprzednicy. "Gdy zostanę prezydentem..." (to przydzielę wszystkim rentę) - piosenka Elektryczne Gitary.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne