Duda: Dopóki jestem prezydentem, nie zgodzę się na podwyższenie wieku emerytalnego

Dopóki to ja jestem prezydentem, na pewno nie zgodzę się na podwyższenie wieku emerytalnego - zadeklarował w czwartek prezydent Andrzej Duda.

(fot. Andrzej Hulimka / Forum)

Prezydent w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info zapewnił, że dopóki będzie prezydentem nie będzie powrotu do wyższego wieku emerytalnego. Podkreślił, że obniżenia wieku emerytalnego, podwyższonego przez ekipę Donalda Tuska - domagało się "bardzo wielu obywateli". "Wniosłem ustawę, która doprowadziła do obniżenia wieku emerytalnego i mogę powiedzieć wszystkim moim rodakom, którzy się tą sprawą niepokoją, że dopóki ja jestem prezydentem, to na pewno się nie zgodzę na jego podwyższenie" - oświadczył.

Prezydent był pytany również o to, czy kampania wyborcza na urząd prezydenta będzie kampanią agresywną, czy merytoryczną. "Zawsze apeluję o to, żeby kampania była jak najbardziej merytoryczna i jak najbardziej spokojna, przede wszystkim z wzajemnym szacunkiem" - powiedział.

Dodał, że każdy kto ma odwagę do tego, żeby stanąć do wyborów, zasługuje na szacunek. "Wierzę w to, że każdy kto staje do wyborów, chce dobrze dla Rzeczypospolitej, ma jakąś swoją wizję i chce ją realizować" - mówił Andrzej Duda.

Na uwagę, że część osób ma żal o to, że nie udało się rozwiązać sprawy tzw. frankowców, prezydent odpowiedział: "Złożyłem ustawę zgodnie z moją obietnicą. Sejm bardzo długo się nad tą ustawą pochylał. W końcu ona została uchwalona, ale przede wszystkim ona się nie odnosi tylko i wyłącznie do tych osób, które brały kredyty we frankach".

Dodał, że ustawa poszła w tym kierunku, żeby każdy kto ma problem z kredytem, mógł skorzystać z jej dobrodziejstw. "Każdy kredytobiorca, który ma problemy może skorzystać z dobrodziejstwa tej ustawy, jeżeli mieści się w opisanych w tej ustawie ramach" - podkreślił Andrzej Duda.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mrr/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 4 greatmongo

Po co podnosic wiek. To zly pomysl. Wystarczy zachecic ludzi do dluzszej pracy. Wystarczy po prostu pokazac im ile wiecej beda dostawac emerytury.

! Odpowiedz
8 12 jacyna2017

P Kidawa jest pewnie ZA skoro mówi ''JK nie zależy na świecie, UE jemu zależy tylko na Polsce!''
Rozumiem, że plan jest taki, że my zasuwamy do nocy i do starości, a w handlowe niedziele skupujemy gadżety, lub emigrujemy za chlebem, a Angela i Emanuel chwalą PO jak kiedyś p Donalda za europejskość!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 13 sztos1

znaczy się tak jedni mają zapier..lać za miskę ryżu do 65 lat a inni żyć w luksusie od 45-50 roku życia ..... BOSKO BĘDZIE .

! Odpowiedz
30 13 krokus12

wybory za pasem niema kasy na nowe obietnice to trzeba jeszcze raz obiecać ,że nie zmieniony będzie wiek emerytalny tylko kto by go miał zmienić jak rządzi PIS to po co te obietnice ?

! Odpowiedz
34 32 marianpazdzioch

Jest w tym drobnych haczyk. Wieku nasi magicy nie podniosą, ale kto będzie chciał żyć za odpowiednik dzisiejszych 500 zł? :)

! Odpowiedz
54 42 pluto85md

Glodowe emerytury to praca do smierci. Ja juz wole do 67

! Odpowiedz
11 3 sztos1

Litości zacznij myśleć . Robią Cię w wała a ty jeszcze im brawo bijesz.

! Odpowiedz
33 24 glos_rozsadku

kobiety tylko 60 lat, mężczyźni aż 65

! Odpowiedz
24 46 trooper

Tego właśnie najbardziej nie rozumiem, dyskryminacja ze względu na płeć. Gorzej niż w murzynowie.

! Odpowiedz
40 20 and-owc

"Pittoli" jak poprzednicy. "Gdy zostanę prezydentem..." (to przydzielę wszystkim rentę) - piosenka Elektryczne Gitary.

! Odpowiedz
89 52 khh

Kolejna odslona programu 'Polak ma byc biedny i zalezny od panstwa'. Az do smierci. Przynajmniej dopoki Duda jest prezydentem. Jeszcze kilka miesiecy.

! Odpowiedz
80 35 pomorzaninm

mam nadzieje ze balagan z sadami i inflacja go zepchnie ze stanowiska ... niech sobie w domu odpocznie ... i bedzie mial czas w koncu na narty.

! Odpowiedz
3 79 andregru

Podnoszenie wieku emerytalnego należy zacząć od tzw. " młodych emerytów" którzy przechodzą na emerytury w wieku 45-50 lat . Często sami nie opłacają składek a ich emerytury są dużo wyższe niż zwykłego obywatela płacącego co miesiąc składki do ZUS .

! Odpowiedz
41 35 pomorzaninm

ostatnio mowilem to samo pewnego strazakowi na emeryturze ..chciual mi oczy wydrapac . mowil ze szlak go trafia jak slyszy takie rzeczy . "tak sie on poświeca dla nas okazuje sie " ... ale tlumaczylem mialbys wybor i wyzsza pensje a normalna emeryture .. chcial mnie bić !!!

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada pomorzaninm

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
63 39 jarekzbyszek

Ale bankructwo bananowej IV Republiki jest bliskie. Narciarz może loty na księżyc obiecywać.

! Odpowiedz
58 22 marxs

nie jest bliskie tylko jest już faktem to dlatego Pan Glapa ze swoimi Blond Dziewczętami będzie drukował ponad 7 mld zł z cienkiego powietrza pod pozorem zysku NBP(zysku którego nie ma)

! Odpowiedz
4 13 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
64 27 marxs

naPISzę jeszcze raz
WIEK EMERYTALNY JEST JUŻ PRZEZ PIS PODNIESIONY RADYKALNIE
i to nie do 67 lat jak chciał Pan Tusk tylko znacznie ,znacznie dłużej, dla milionów nawet do konca życia-przecież wy przyszli ,szczęśliwi emeryci(i emerytki też a przed wszystkim one) nie macie szans kupić nawet za tą swoja przyszłą emeryturę nawet chleba z przeceny z biedronkową musztardą w biedronkowych cenach i będzie MUSIELI pracować a więc o jakich wcześniejszych emeryturach w bredzicie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 71 grzegorz2000

Europosłowie przechodzą na emeryturę w wieku 63 lat ale rządom państw członkowskim zalecają podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia. To jest ta sprawiedliwość i standardy europejskie.

! Odpowiedz
19 33 7000

Moim zdaniem wiek emerytalny powinien wynosić 66 lat dla mężczyzn, a dla kobiet 66 lat minus 1 rok za każde urodzone i wychowane dziecko. Wychowanie dziecka to też ciężka praca. Kobieta która wychowa np trójkę dzieci będzie mogła przejść na emeryturę w wieku 63 lat (66-3)

! Odpowiedz
56 35 kzabor

Głodowe emerytury, zdecydowane tak od Dudy.

! Odpowiedz
33 33 r4k

Skoro emerytury mają wynosić 20% ostatniej pensji to oznacza to że wiek emrytalny = nieskończoność.

Nie da wię więc już go podwyższyć.

! Odpowiedz
41 33 damian93

Prezydent spokojnej kampanii i merytorycznej dyskusji?? Co w takim razie robi premier atakując w kłamliwy sposób Konfederację?? Co robi Kurski i TVPiS pomijając Bosaka w sondażach?? To jest właśnie zakłamanie Populistów i Socjalistów.

! Odpowiedz
9 37 jer65

Jaki entuzjazm jest odnośnie podnoszenia wieku emerytalnego można zobaczyć we Francji gdzie usiłują podnieść do tego co u nas jest niby obniżone , głównie dzięki tej obietnicy PiS wygrał wybory w 2015 - mało kto chce pracować do śmierci .

! Odpowiedz
66 40 jkendy

Następne kłamstwo narodowo-socjalistycznej koalicji i prezydenta.
Ilość emerytów będzie rosła w szybkim tempie, więc albo będzie podwyższany wiek emerytalny, co populistom pis przez gardło nie przejdzie, albo będzie obniżane świadczenie co zmusi każdego do dłuższej pracy. W każdym z wypadku wyjdzie na to samo.

! Odpowiedz
10 34 mjwhite

Lepiej wziąć emeryturę wcześniej i ewentualnie dorobić niż musieć harować do 70tki albo dłużej bez względu na zdrowie, ze strachem że pracodawca może Ciebie w każdej chwili zwolnić.

! Odpowiedz
46 62 grzegorz2000

Nikt nie jest w stanie pracować do 67 roku fizycznie na budowie czy to w fabryce. Cieszę się, że Prezydent Andrzej Duda obniżył wiek emerytalny podniesiony przez rząd Tuska. Emerytura to jest prawo a nie obowiązek. Jeśli ktoś ma siły lub wykonuje lekką pracę biurową to może pracować nawet do 80 roku.

! Odpowiedz
8 28 lin35

Nie, nie może. W większości firm kadry (HR) kontrolują kto jest blisko wieku emerytalnego i taka osoba jest wypychana z firmy. Niestety mnóstwo jest przypadków osób, które chciały, ale nie dano im pracować do osiągnięciu wieku emerytalnego.

! Odpowiedz
51 36 szeregowy_forumowicz

Dopóki jesteś Andrzejku.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne