REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Duda: Dopóki jestem prezydentem, nie zgodzę się na podwyższenie wieku emerytalnego

2020-01-23 21:24
publikacja
2020-01-23 21:24

Dopóki to ja jestem prezydentem, na pewno nie zgodzę się na podwyższenie wieku emerytalnego - zadeklarował w czwartek prezydent Andrzej Duda.

fot. Andrzej Hulimka / / Forum

Prezydent w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info zapewnił, że dopóki będzie prezydentem nie będzie powrotu do wyższego wieku emerytalnego. Podkreślił, że obniżenia wieku emerytalnego, podwyższonego przez ekipę Donalda Tuska - domagało się "bardzo wielu obywateli". "Wniosłem ustawę, która doprowadziła do obniżenia wieku emerytalnego i mogę powiedzieć wszystkim moim rodakom, którzy się tą sprawą niepokoją, że dopóki ja jestem prezydentem, to na pewno się nie zgodzę na jego podwyższenie" - oświadczył.

Prezydent był pytany również o to, czy kampania wyborcza na urząd prezydenta będzie kampanią agresywną, czy merytoryczną. "Zawsze apeluję o to, żeby kampania była jak najbardziej merytoryczna i jak najbardziej spokojna, przede wszystkim z wzajemnym szacunkiem" - powiedział.

Dodał, że każdy kto ma odwagę do tego, żeby stanąć do wyborów, zasługuje na szacunek. "Wierzę w to, że każdy kto staje do wyborów, chce dobrze dla Rzeczypospolitej, ma jakąś swoją wizję i chce ją realizować" - mówił Andrzej Duda.

Na uwagę, że część osób ma żal o to, że nie udało się rozwiązać sprawy tzw. frankowców, prezydent odpowiedział: "Złożyłem ustawę zgodnie z moją obietnicą. Sejm bardzo długo się nad tą ustawą pochylał. W końcu ona została uchwalona, ale przede wszystkim ona się nie odnosi tylko i wyłącznie do tych osób, które brały kredyty we frankach".

Dodał, że ustawa poszła w tym kierunku, żeby każdy kto ma problem z kredytem, mógł skorzystać z jej dobrodziejstw. "Każdy kredytobiorca, który ma problemy może skorzystać z dobrodziejstwa tej ustawy, jeżeli mieści się w opisanych w tej ustawie ramach" - podkreślił Andrzej Duda.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (30)

dodaj komentarz
greatmongo
Po co podnosic wiek. To zly pomysl. Wystarczy zachecic ludzi do dluzszej pracy. Wystarczy po prostu pokazac im ile wiecej beda dostawac emerytury.
jacyna2017
P Kidawa jest pewnie ZA skoro mówi ''JK nie zależy na świecie, UE jemu zależy tylko na Polsce!''
Rozumiem, że plan jest taki, że my zasuwamy do nocy i do starości, a w handlowe niedziele skupujemy gadżety, lub emigrujemy za chlebem, a Angela i Emanuel chwalą PO jak kiedyś p Donalda za
P Kidawa jest pewnie ZA skoro mówi ''JK nie zależy na świecie, UE jemu zależy tylko na Polsce!''
Rozumiem, że plan jest taki, że my zasuwamy do nocy i do starości, a w handlowe niedziele skupujemy gadżety, lub emigrujemy za chlebem, a Angela i Emanuel chwalą PO jak kiedyś p Donalda za europejskość!
sztos1
znaczy się tak jedni mają zapier..lać za miskę ryżu do 65 lat a inni żyć w luksusie od 45-50 roku życia ..... BOSKO BĘDZIE .
krokus12
wybory za pasem niema kasy na nowe obietnice to trzeba jeszcze raz obiecać ,że nie zmieniony będzie wiek emerytalny tylko kto by go miał zmienić jak rządzi PIS to po co te obietnice ?
marianpazdzioch
Jest w tym drobnych haczyk. Wieku nasi magicy nie podniosą, ale kto będzie chciał żyć za odpowiednik dzisiejszych 500 zł? :)
pluto85md
Glodowe emerytury to praca do smierci. Ja juz wole do 67
sztos1
Litości zacznij myśleć . Robią Cię w wała a ty jeszcze im brawo bijesz.
glos_rozsadku
kobiety tylko 60 lat, mężczyźni aż 65
trooper
Tego właśnie najbardziej nie rozumiem, dyskryminacja ze względu na płeć. Gorzej niż w murzynowie.
and-owc
"Pittoli" jak poprzednicy. "Gdy zostanę prezydentem..." (to przydzielę wszystkim rentę) - piosenka Elektryczne Gitary.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki