Prezydent: Chcemy, żeby Polska stawała się coraz lepszym krajem

Chcemy, by Polska stawała się coraz lepszym krajem; państwem, które jest sprawiedliwsze, w którym ludziom żyje się lepiej, bardziej dostatnio, gdzie jest praca, niskie bezrobocie i godna płaca - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda w Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie).

(fot. Lidia Nizioł / FORUM)
Podczas spotkania z mieszkańcami Duda odniósł się do swojego wystąpienia, które wygłosił we wtorek z okazji inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji. Jak mówił, znalazły się w nim słowa podziękowania dla obywateli za uczestnictwo w wyborach - europejskich i parlamentarnych.

"Jestem za to ogromnie wdzięczny, że w tych wyborach ostatnich do parlamentu 62 procent naszych rodaków poszło do urn i oddało głos. Dziękuję, że bierzecie państwo sprawy w swoje ręce. To niezwykle ważne jest - podkreślam to bardzo mocno - dlatego, że to jest legitymizacja władzy. Władza wybrana przez znaczącą część wyborców, przez większość społeczeństwa ma silną legitymację. W Polsce władze, właśnie dzięki państwa determinacji, odpowiedzialności, mają tę legitymację coraz większą" - mówił prezydent.

Jak dodał to bardzo istotne, gdyż "bardzo chcemy, żeby Polska stawała się krajem coraz lepszym". "Takim państwem, które jest sprawiedliwsze, w którym ludziom żyje się lepiej, bardziej dostatnio, gdzie jest praca, gdzie jest jak najmniejsze bezrobocie, gdzie jest godna płaca" - podkreślał.

"Chcemy, aby ludzie w Polsce zarabiali coraz lepiej, staramy się o to" - dodał.

Duda zaznaczył, że "podchodzimy do tego z dużą rozwagą i dużym spokojem". W tym kontekście prezydent zwrócił uwagę, że niektórzy próbują straszyć ludzi, iż rząd przyjdzie i podwyższy wynagrodzenia w nieodpowiedzialny sposób, co spowoduje, że ludzie stracą pracę.

"Szanowni państwo, spokojnie. Nie słuchajcie państwo takich głosów. Plany są po to, aby je realizować, ale plany są także po to, aby dokonywać ich rewizji, żeby je dostosowywać do bieżących okoliczności i do istniejących możliwości. To wszystko będzie realizowane odpowiedzialnie, tak żeby przede wszystkim nie zaszkodzić. Przecież chodzi o to żeby pomóc" - uspokajał Duda.

Jak dodał zapowiedź ta będzie realizowana spokojnie i rozsądnie, tak jak realizowany jest program 500+ czy 300+.

Prezydent podkreślił podczas spotkania, że powierzył w czwartek funkcję sformułowania nowego rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. "Ten rząd jest w zasadzie prawie że już sformułowany. Długo wczoraj rozmawialiśmy do późnej nocy na ten temat z panem premierem i z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim - jako tym, który jest przywódcą większości parlamentarnej" - powiedział Andrzej Duda.

"Mam nadzieję, i bardzo na to liczę, wierzę w to, że ten rząd - nowy będzie kontynuował te dobre zmiany, które następują w Polsce i następowały przez ostatnie cztery lata" - dodał prezydent.

"Możecie być państwo pewni, że dopóki starczy mi sił i możliwości będę ten rząd w tych działaniach wspierał, w tych właśnie, które służą poprawie jakości życia, które służą poprawie jakości życia przede wszystkim polskiej rodziny, posiadającej dzieci, bo to jest nasz najważniejszy wyznacznik. To jest najcenniejsza wspólnota w polskim społeczeństwie" - zaznaczył prezydent.

Prezydent podkreślił, że wierzy, iż dzięki mądrej polityce podatkowej poprawi się byt zwykłych ludzi. Jak dodał, ma się to stać przede wszystkim za sprawą "zbierania tych podatków, odbierania ich tym, którzy do tej pory je kradli".

Prezydent zapowiedział, że szczególnie wspierane będą teraz działania, które służą "poprawie bytu zwykłych ludzi". Które, jak mówił, "służą poprawie funkcjonowania Rzeczypospolitej, jej organów, rozwojowi infrastrukturalnemu takich miejsc, które do tej pory były zaniedbane, którym dawano mniejsze szanse". Jak podkreślił, "właśnie to jest polityką zrównoważonego rozwoju".

Zwracając się do starosty powiatu, zaznaczył, że region powinien wykorzystywać odkryte źródła termalne i mineralne do rozwoju powiatu i miasta. "Trzeba w to zainwestować, warto w to zainwestować" - zaznaczył prezydent.

autor: Rafał Białkowski, Janusz Majewski, Monika Zdziera

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil