Prezydent Brazylii zaproponował synowi stanowisko ambasadora w USA

2019-07-12 07:39
publikacja
2019-07-12 07:39

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zaproponował swojemu synowi objęcie wakującego od kwietnia stanowiska ambasadora w USA; ten już wcześniej deklarował, że przyjmie taką ofertę, jeśli się pojawi - poinformował w piątek portal BBC News.

/ fot. ADRIANO MACHADO / FORUM

35-letni Eduardo Bolsonaro jest obecnie deputowanym i doradza ojcu w sprawach związanych z polityką zagraniczną. Jeśli obejmie funkcję wysłannika dyplomatycznego w USA, będzie musiał zrzec się poselskiego mandatu.

Nazywany jest "ministrem gabinetu cieni" w brazylijskim MSZ ze względu na wielki wpływ, jaki ma na decyzje podejmowane przez swojego ojca w polityce zagranicznej - wskazuje BBC.

Zarówno prezydent Brazylii, jak i jego syn są mocno proamerykańscy, co stanowi zmianę w porównaniu do tradycyjnego, bardziej ostrożnego podejścia brazylijskich przywódców do USA. Eduardo Bolsonaro reprezentuje przy tym otwarcie proizraelskie poglądy, podczas gdy w przeszłości władze Brazylii starały się nie zrażać do siebie krajów arabskich.

Jair Bolsonaro korzysta z usług kilku swoich krewnych w roli oficjalnych doradców. Jego najstarszy syn Flavio jest senatorem, a inny syn Carlos zasiada we władzach Rio de Janeiro. Prezydent Brazylii ma pięcioro dzieci, w tym czterech synów. (PAP)

akl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tomitomi
.....i to jest inwestycja w rodzinę ! - to , co mówił przed laty , ten kręt ( pawlak) - kolega po fachu timoszenki ,która stety trochę siedziała , co i Waldkowi powinno być pisane !

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki