Prezydent Brazylii zaproponował synowi stanowisko ambasadora w USA

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zaproponował swojemu synowi objęcie wakującego od kwietnia stanowiska ambasadora w USA; ten już wcześniej deklarował, że przyjmie taką ofertę, jeśli się pojawi - poinformował w piątek portal BBC News.

(fot. ADRIANO MACHADO / FORUM)

35-letni Eduardo Bolsonaro jest obecnie deputowanym i doradza ojcu w sprawach związanych z polityką zagraniczną. Jeśli obejmie funkcję wysłannika dyplomatycznego w USA, będzie musiał zrzec się poselskiego mandatu.

Nazywany jest "ministrem gabinetu cieni" w brazylijskim MSZ ze względu na wielki wpływ, jaki ma na decyzje podejmowane przez swojego ojca w polityce zagranicznej - wskazuje BBC.

Zarówno prezydent Brazylii, jak i jego syn są mocno proamerykańscy, co stanowi zmianę w porównaniu do tradycyjnego, bardziej ostrożnego podejścia brazylijskich przywódców do USA. Eduardo Bolsonaro reprezentuje przy tym otwarcie proizraelskie poglądy, podczas gdy w przeszłości władze Brazylii starały się nie zrażać do siebie krajów arabskich.

Jair Bolsonaro korzysta z usług kilku swoich krewnych w roli oficjalnych doradców. Jego najstarszy syn Flavio jest senatorem, a inny syn Carlos zasiada we władzach Rio de Janeiro. Prezydent Brazylii ma pięcioro dzieci, w tym czterech synów. (PAP)

akl/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 tomitomi

.....i to jest inwestycja w rodzinę ! - to , co mówił przed laty , ten kręt ( pawlak) - kolega po fachu timoszenki ,która stety trochę siedziała , co i Waldkowi powinno być pisane !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil