Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej przed przekazaniem go do Sejmu. To bardzo ważny moment w historii polskiej ochrony zdrowia - mówił podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, dokument tworzy ramy prawne umożliwiające stworzenie, a następnie przyjęcie Narodowej Strategii Onkologicznej. Będzie to dokument o charakterze długookresowym, gdzie zostaną wytyczone kierunki rozwoju polskiej onkologii w związku ze znaczącym wzrostem zachorowań i śmiertelności na raka w Polsce.

"To bardzo ważny moment w historii polskiej ochrony zdrowia, ale przede wszystkim w historii czegoś, co możemy w skrócie nazwać polską walką z rakiem" powiedział prezydent podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Zaznaczył, że w 2015 r. zanotowano 160 tys. zachorowań na nowotwory złośliwe. "Jest to liczba ogromna, to drugi pod względem śmiertelności rodzaj choroby" dodał prezydent.

Podkreślił, że "polskim pacjentom potrzebny jest nowy program o kompleksowym spojrzeniu, koordynujący tę dziedzinę ochrony zdrowia, jaką jest walka z chorobami onkologicznymi". (PAP)

Autorki: Karolina Kropiwiec, Dorota Stelmaszczyk

kkr/ dst/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil