Prezydenci Rosji i Egiptu: Trzeba wzmocnić bezpieczeństwo lotów

Prezydenci Rosji i Egiptu, Władimir Putin i Abd el-Fatah es-Sisi porozumieli się w sprawie kroków mających na celu wzmocnienie bezpieczeństwa połączeń lotniczych - podał w środę Kreml. Rozmawiali też o śledztwie ws. zamachu na rosyjski samolot nad Synajem.

(fot. Reuters / FORUM)

 

Chodzi o realizację dodatkowych działań w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa połączeń lotniczych między dwoma krajami, w celu jak najszybszego ich wznowienia" - głosi komunikat Kremla. Zaś w związku z poszukiwaniami osób odpowiedzialnych za zamach "porozumiano się o ścisłej współpracy między siłami specjalnymi Rosji i Egiptu".

Rozmowa telefoniczna odbyła się z inicjatywy Kremla. Jak przekazały służby prasowe, Putin poinformował też prezydenta Egiptu o rozszerzaniu operacji bojowej Rosji w Syrii.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przyznała we wtorek, że katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju 31 października była rezultatem "aktu terroru". Putin zapewnił, że sprawcy ataku będą ścigani przez rosyjskie służby i zostaną ukarani.

Również we wtorek szef MSW Egiptu Magdi Mohammed Abd el-Ghafar powiedział, że Egipt weźmie pod uwagę rosyjską tezę o podłożeniu bomby na pokładzie samolotu. Podkreślił jednak, że nie ma obecnie dowodów na działalność przestępczą i zaniedbania w kwestii bezpieczeństwa.

Lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga airbus A321 rosyjskich linii czarterowych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj w 24 minuty po starcie 31 października. Nie ocalał nikt z 224 pasażerów i członków załogi.(PAP)

awl/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil