REKLAMA
Tour de spółki

Prezes poznańskiej firmy oskarżony o oszustwa podatkowe

2019-07-17 14:22
publikacja
2019-07-17 14:22
fot. mizar_21984 / YAY Foto

Prokuratura Regionalna w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko prezesowi poznańskiej spółki, który miał się dopuścić oszustw podatkowych. Zarzucone Tomaszowi P. przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała prokuratura, mężczyźnie zarzucono popełnienie czterech przestępstw dotyczących poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT oraz oszustw podatkowych.

"W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że sprawca w latach 2011-2012 kierował spółką prowadzącą działalność polegającą na obrocie elementami ogrodzeniowymi. Towar w tzw. łańcuchu dostaw podlegał fakturowaniu na kolejnego odbiorcę, a w rzeczywistości podmioty gospodarcze, na które faktury były wystawiane przez sprawcę, nie dokonywały jego zakupu, ani dalszej odsprzedaży" – podała prokuratura.

Jak wyjaśniono, w ten sposób Tomasz P. udzielił innym osobom pomocy w narażeniu Skarbu Państwa na stratę z tytułu nieuiszczenia podatku od towarów i usług oraz niezasadnego zwrotu tego podatku w kwocie ponad 60 mln zł.

Wobec podejrzanego stosowany był dozór policji, na jego mieniu zastosowano zabezpieczenie majątkowe. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mam/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki