Prezes PiS: Dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości

Nie zejdziemy ze swej drogi, dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości, bo tego potrzebuje Rzeczpospolita i jej obywatele, nie ugniemy się pod naciskami ani wewnętrznymi, ani zewnętrznymi – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

W sobotę w Warszawie odbywa się konwencja Solidarnej Polski poświęcona reformie sądownictwa. List do uczestników od prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego, odczytał poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

"Nie może być mowy o sprawiedliwej Polsce bez właściwie funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości" – napisał Kaczyński.

"Doskonale pamiętamy, że siły głównego nurtu, najpierw tworzące a potem utrwalające system postkomunistyczny zawsze były zmianom w tej dziedzinie przeciwne. Ich opór doprowadził do anachronicznej sytuacji, w której wymiar sprawiedliwości pozostał w zasadzie jedyną sferą życia publicznego, która nie została poddana przekształceniom na miarę potrzeb demokratycznego państwa" – stwierdził prezes PiS.

"W 2015 r., kiedy to wysoko nieśliśmy na sztandarach obietnicę zreformowania wymiaru sprawiedliwości, wyborcy obdarzając nas zaufaniem, wyraźnie opowiedzieli się za przeprowadzeniem zmian w tej sferze. W zeszłym roku obiecywaliśmy kontynuację tej reformy. I w tym przypadku wyborcy znowu nas poparli. Mamy zatem wyjątkowy mocny mandat do działania" – podkreślił Kaczyński.

W liście do uczestników konwencji Solidarnej Polski prezes PiS podkreślił, że wymiar sprawiedliwości musi służyć obywatelom, społeczeństwu, a „nie stanowić pozostającą de facto poza wszelką kontrolą zamkniętą +nadzwyczajną kastę+, która może sobie na wszystko pozwolić”.

„My ze swej drogi nie zejdziemy. Dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości, bo tego potrzebuje Rzeczpospolita i jej obywatele. Nie ugniemy się pod naciskami ani wewnętrznymi, ani zewnętrznymi” – podkreślił Kaczyński.

Oświadczył, że z traktatów europejskich jasno wynika, że sprawy ustrojowe wymiaru sprawiedliwości leżą w gestii państw członkowskich.

„A zatem chce się nas przymusić do tego, by Polska godziła się na łamanie traktatów, a przez to sama uznała się za państwo członkowskie drugiej kategorii wobec którego można sobie pozwalać na działania pozaprawne, niezgodne z traktatami europejskimi. To podcięłoby naszej Ojczyźnie skrzydła i skazało ją trwale na status państwa zależnego. A na to nigdy nie wyrazimy zgody” – podkreślił prezes PiS. (PAP)

Autor: Karol Kostrzewa, Mateusz Mikowski

kos/ mm/ pko/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
48 62 anna_domagalczyk

A teraz bierzemy popcorn i czekamy, kto powie chłopom, że nie bedzie dopłat, bo właśnie PIS załatwił wypierpol.

! Odpowiedz
57 31 lelo1949

Opozycja chłopom załatwiła i chłopi to zapamiętają przy wyborach

! Odpowiedz
30 50 szeregowy_forumowicz odpowiada lelo1949

Odpowiem ci w twoim stylu lelo srelo.

! Odpowiedz
49 19 obronca_przebraza

Wstydziłbym się takie neokolonialne brednie wypisywać!

! Odpowiedz
0 16 (usunięty) odpowiada lelo1949

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 8 znawca_inwestor odpowiada obronca_przebraza

brednie to ty kolego często wypisujesz. normalnie pod co drugim artykułem na temat polityczny. takie brednie jak twój nick.

! Odpowiedz
11 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
46 57 szeregowy_forumowicz

Jak słusznie zauważyła koleżanka poniżej, dobra zmiana wyjedzie w ten sam sposób w który przyszła - przez kieszeń. To się już zaczęło i oni już o tym wiedzą. Dlatego ta cała gra na ostro.

! Odpowiedz
39 55 mith21

Po pięciu latach 'reform' (czytaj niszczeniu) wymiaru sprawiedliwości, dla zwykłego Polaka nie poprawiło się zupełnie nic. A ile się pogorszyło: procesy się wydłużyły i opłaty wzrosły, teraz jeszcze będzie trzeba płacić za wariactwa PiS. Dość tego!

! Odpowiedz
36 44 ajwaj

Do absolutnego szarogesienia potrzebuje sekta posla PISy Kaczynskiego jeszcze prezydenta.
A to nie jest juz tak jasne z automatu.
Wszedl do gry czlowiek ojca Rydzyka tj. prof. Mirosław Piotrowski. ma szanse przejac elektorat
PISy i inni.

A to po wynuzeniach
______
„Z pozycji byłego szefa MSWiA mogę powiedzieć, że osoby, które mają inną orientację seksualną czy tożsamość płciową, nigdy nie były w Polsce prześladowane czy dyskryminowane” – skomentował sprawę jeden z eurodeputowanych PiS Joachim Brudziński.

Stwierdził nawet – „W Polsce na wysokich stanowiskach w państwie jest WIELE osób o odmiennej orientacji."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil