Prezes PZU współpracował z biznesmenem oskarżonym o wyłudzenia

"Rzeczpospolita" opisuje interesy obecnego prezesa PZU. Według dziennika, Jaromir Netzel współpracował z biznesmenem Jerzym B., oskarżonym o wyłudzenia i podejrzewanym o pranie brudnych pieniędzy.

Gazeta przypomina, że po jej czerwcowych publikacjach na temat związków Netzela z aferą wyprowadzania pieniędzy z Drob-kartelu obecny prezes PZU twierdził, że tylko doradzał wówczas zarządowi. W rzeczywistości rola Netzela zarówno w tej sprawie, jak i w innych upadłościach firm należących do współwłaściciela Drob-kartelu Jerzego B. była znacznie większa - pisze dziennik.

Gazeta dowiedziała się, że Netzel był nie tylko doradcą prawnym, ale i przyjacielem i wspólnikiem Jerzego B. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że obecny prezes PZU w 1989 roku założył wspólnie z Jerzym B. i Adamem Wojtuszkiewiczem, ówczesnym zastępcą dyrektora Pekao w Sopocie, firmę Fit SA, a także woził dla niego duże sumy pieniędzy z Niemiec.

Więcej o interesach Jaromira Netzela - w dzienniku "Rzeczpospolita".

rzplita/jurczynski/pul
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Dudi

Fajny ten prezes. Cały czas ciągnie się za nim jakiś smrodek. Premier oraz minister nie mają w tej sprawie jakoś nic do powiedzenia. Żyjemy w IV RP,wiwat!!!

! Odpowiedz
0 0 ~ADELAJDA

NIEZLA WIZYTOWKA POLSKIEGO SEKTORA FINANSOWEGO,...............

! Odpowiedz
0 0 ~Wiktor

Ciekawe, ktora konkurencyjna firma ubezpieczeniowa finansuje artykuły szkalujące PZU?

!