REKLAMA

Prezes PSL: Przedsiębiorcy to sól ziemi, czas docenić ludzi ciężko pracujących

2022-05-22 13:55
publikacja
2022-05-22 13:55
Prezes PSL: Przedsiębiorcy to sól ziemi, czas docenić ludzi ciężko pracujących
Prezes PSL: Przedsiębiorcy to sól ziemi, czas docenić ludzi ciężko pracujących
/ PSL

Przedsiębiorcy to sól ziemi. Czas docenić ludzi ciężko pracujących; mamy plan, jak im pomóc – przekonywał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej w niedzielę w Tarnowie (Małopolskie).

Ludowcy realizują cykl spotkań "Zielona niedziela", w ramach którego każdego miesiąca, w różnych regionach kraju spotykają się z różnymi grupami społecznymi. W kwietniu były to spotkania z konsumentami i rolnikami, poświęcone. żywności. W maju są to spotkania z przedsiębiorcami.

Z przedsiębiorcami ludowcy chcą dyskutować o różnych możliwościach wsparcia w walce z inflacją i drogimi kredytami.

"Przedsiębiorcy to sól ziemi" – mówił w niedzielę w Tarnowie Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczając, że to dzięki tej grupie możliwy jest wzrost gospodarczy, że to ona daje miejsca pracy.

PSL ma pakiet propozycji dla przedsiębiorców. "Propozycje dotyczą wypuszczenia obligacji oprocentowanych przynajmniej na 10 proc., do 50 tys., żeby nie było kupowania przez instytucje finansowe, ale przez obywateli" – mówił szef ludowców.

Wśród postulatów partii jest też odejście od tzw. podatku Belki (od lokat) i zerowa marża dla kredytów. "Ściągnięcie pieniędzy z rynku jest potrzebne, by zahamować inflację" – powiedział Kosiniak-Kamysz i podkreślił, że pakiet propozycji proponowany przez PSL trzeba wdrożyć natychmiast, by zahamować inflację. Jego zdaniem do walki z inflacją potrzebne są także fundusze z Unii Europejskiej.

Prezes PSL zapowiedział także, że ugrupowanie będzie dążyć do m.in. "spokoju legislacyjnego" dla przedsiębiorców oraz do osiągnięcia "bezpieczeństwa prawnego".

"Polska zajmuje ostatnie miejsca w rankingach UE, jeśli chodzi o bezpieczeństwo prawne. Nie będzie inwestycji, jak nie będzie bezpieczeństwa prawnego" - mówił szef ludowców.

Jego zdaniem "czas docenić ludzi ciężko pracujących, którzy wzięli sprawy w swoje ręce, a rządzący dokręcają śrubę, bo chcą od nich zebrać jak najwięcej pieniędzy, żeby realizować swoje postulany polityczne, nie społeczne i nie gospodarcze".

"Stawiamy na przedsiębiorców, polską gospodarkę. Mamy plan, wiemy jak im pomóc. Wiemy jak zadbać o nich będąc współrządzącą partią mam nadzieję po kolejnych wyborach" – podsumował Kosiniak-Kamysz.

W czerwcu przedstawiciele PSL rozmawiać będą z organizacjami pozarządowymi.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ itm/

Źródło:PAP
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (13)

dodaj komentarz
carlito1
Wsioki napasione na państwowej ziemi będą pomagać najbardziej znienawidzonej klasie społecznej....
1a2b
A PSL to są wsiowe cwaniaczki i darmozjady i powinni być zdelegalizowani.
transcendenz
To będzie piękny Polish Joke. Ostatnio przedsiębiorcy dali się omamić pisuarom i dosypali im głosów. Teraz masowo bankrutują jak im to dziadostwo lockdowny razem z kopami w d.... sprzedało.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
and00
Chce żeby rząd rozdawał pieniądze z podatków łopatami, wypuszczając obligacje o sztucznie podwyższonym oprocentowaniu?
ps
Pan lekarz jako przywódca partii nepotycznych rolników powinien mieć pojęcie że sól w ziemi nie gwarantuje dobrych plonów
faramir_z_gondoru
Włodek, nie pitol. Rządziłeś dwie kadencje z PO i co w tym czasie zrobiłeś dla przedsiębiorców? Teraz sobie o nich przypomniałeś?
samsza
Dziwne, nic nie wspomniał o lockdownach, za którymi niedawno stał murem, wszystkie dla przedsiębiorców.
darius19
"olmert" etatowy od Putina. Napuszczanie jednych na drugich. Macenie. Distraction. Klasyka propagandy.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki