REKLAMA

Prezes PKP Cargo: Zwiększone przewozy węgla

2022-08-06 06:48
publikacja
2022-08-06 06:48
Prezes PKP Cargo: Zwiększone przewozy węgla
Prezes PKP Cargo: Zwiększone przewozy węgla
/ PKP

Musimy opracować i wdrożyć takie procedury, które umożliwią sprawny wywóz węgla z portów - powiedział w rozmowie z weekendowym "Naszym Dziennikiem" prezes PKP Cargo Dariusz Seliga.

Prezes PKP Cargo w wywiadzie w "Naszym Dzienniku" został zapytany o to, czy PKP Cargo jest gotowe na dostarczanie węgla do wszystkich części Polski, gdy zostanie dostarczony drogą morską do portów. "Premier Mateusz Morawiecki postawił przed PKP Cargo zadanie przewiezienia z portów do różnych miejsc w Polsce 4,5 mln ton węgla, który kupią państwowe spółki Węglokoks i PGE Paliwa. Nie mam żadnych wątpliwości, że podołamy temu zdaniu" - podkreślił Dariusz Seliga.

"Chciałbym też podkreślić, że nie czekaliśmy na decyzję premiera Mateusza Morawieckiego z rozpoczęciem przygotowań do wykonania zwiększonych przewozów węgla. Mieliśmy już bowiem wcześniej sygnały, że i dostawcy, i odbiorcy węgla oczekują, że to PKP Cargo zajmie się ich ładunkami" - zaznaczył.

W ocenie Seligi świadczy to o "dużych oczekiwaniach i ogromnym zaufaniu do spółki". "Na pewno decyzja premiera daje nam większe możliwości działania, aby w ciągu kilku miesięcy wykonać zadanie przewiezienia dodatkowych 4,5 mln ton węgla ponad te kontrakty, które już mamy podpisane" - wskazał.

Prezes PKP Cargo na pytanie jak wyglądają przygotowania do tej operacji odpowiedział, że "muszą opracować i wdrożyć takie procedury, które umożliwią wywóz węgla z portów". "Terminale węglowe, sieć kolejowa mają ograniczoną przepustowość, dlatego trzeba tak organizować proces, aby znaleźć dodatkowe rezerwy" - podkreślił.

"Duży nacisk kładziemy na odpowiednią organizację pracy, aby nasi pracownicy: maszyniści, ustawiacze, rewidenci taboru, dyspozytorzy i inne osoby zaangażowane w proces przewozowy, podołali zadaniu zwiększenia przewozów węgla" - dodał Seliga. (PAP)

bf/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
andrettoni
Jak nałożyli sankcje na Rosję, to nie pomyśleli, że węgiel trzeba będzie kupić gdzie indziej, bo chyba naprawdę myśleli, że Rosja padnie w miesiąc...
zoomek
Wcześniej węgiel noszono w torebkach że nagle kolej ma pracę?
arzab
Z ruskim węglem w dwa razy większej ilości jakoś dawali radę bez specjalnych procedur.

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki