REKLAMA

Prezes NIK: Uważam, że zarzuty są bezzasadne

2016-11-04 15:28
publikacja
2016-11-04 15:28

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, któremu prokuratura zarzuca przekroczenie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK oświadczył, że nie przyznaje się do winy. Uważam, że zarzuty są bezzasadne, nie złamałem prawa - powiedział po piątkowym przesłuchaniu.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

Zaznaczył, że w dalszym ciągu będzie wykonywał swoje obowiązki prezesa NIK.

"Dzisiaj złożyłem obszerne wyjaśnienia, ustosunkowując się do wszystkich wątpliwości prokuratury. Mam nadzieję, że teraz sprawa niezwłocznie trafi do niezależnego sądu, gdzie będę mógł dowieść, jaka jest prawda" - powiedział Kwiatkowski dziennikarzom, wychodząc po kilkugodzinnym przesłuchaniu w katowickim wydziale Prokuratury Krajowej.

W związku z zapowiedziami prokuratury, która informowała, że w śledztwie nie zaplanowano już innych czynności, wyraził nadzieję, że sprawa trafi do sądu jak najszybciej. Kwiatkowski powiedział też, że prokuratura nie zastosowała wobec niego środków zapobiegawczych.

"Uważam, że zarzuty są bezzasadne. Nigdy nie złamałem żadnych przepisów prawa i to dzisiaj w obszernym wyjaśnieniu prokuraturze przedstawiłem, ustosunkowując się do wszystkich jej wątpliwości" - dodał.(PAP)

kon/ malk/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~HEJKOL
zapomnieli o AUREOLI ........
~COMUDOBRZEWYCHODZI
pan Kwiatkowski, zamiast kierować NIK-iem, winien zająć się tym ,co mu najlepiej wychodzi, czyli
organizowaniem, kilkuosobowych, protestów w sprawie rozebranej zajezdni tramwajowej na
Dąbrowskiego w ŁODZI
~zainteresowany
jest świadek koronny. gdzie mafia zacznie uciekać? Ukraina wszystkich nie przyjmie ...
~sadasdas
miejmy nadzieje że opowie o tym w celi
~szechter
Wszyscy tak mówią po wizycie u prokuratora :) Wstąp do KODu, może coś to pomoże :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Polak
A to Pan Kwiatkowski obsadzał, łamiąc prawo, rady nadzorcze politycznymi miernotami bez specjalistycznego wykształcenia? A może przekraczał uprawnienia obsadzając stanowiska w Orlenie i innych instytucjach spółki skarbu państwa niewykształconymi merytorycznie politykami bez konkursów? A może zwalniał bez podania przyczyn A to Pan Kwiatkowski obsadzał, łamiąc prawo, rady nadzorcze politycznymi miernotami bez specjalistycznego wykształcenia? A może przekraczał uprawnienia obsadzając stanowiska w Orlenie i innych instytucjach spółki skarbu państwa niewykształconymi merytorycznie politykami bez konkursów? A może zwalniał bez podania przyczyn i bez uzasadnienia dziennikarzy, dyrektorów teatrów, stadniny koni i stanowiska kierownicze obsadzał bez konkursów z wiadomych stacji telewizyjnych i radiowych, czy jedynej słusznej partii? Wstyd i pośmiewisko, kompromitacja i żenada- ten atak na wybitnego polityka.
~TP
Wybitny Polak :))) uśmiałem się :))))
~Pol odpowiada ~TP
W porównaniu do politycznych miernot - to wybitny, chociaż niektórzy wyżej oceniają Panią Kempę, Pawłowicz, Pana Błaszczaka, Macierewicza, Waszczykowskiego czy Prokuratora stanu wojennego= przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości. Różnie ludzie mogą oceniać polityków, oby w zależności od jaqkości W porównaniu do politycznych miernot - to wybitny, chociaż niektórzy wyżej oceniają Panią Kempę, Pawłowicz, Pana Błaszczaka, Macierewicza, Waszczykowskiego czy Prokuratora stanu wojennego= przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości. Różnie ludzie mogą oceniać polityków, oby w zależności od jaqkości działania.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki