Banaś: Wystąpię z wnioskiem o bezpłatny urlop do czasu wyjaśnienia sprawy przez CBA

Prezes NIK Marian Banaś oświadczył w poniedziałek, że jutro wystąpi z wnioskiem do marszałek Sejmu o bezpłatny urlop do czasu dogłębnego wyjaśnienia sprawy przez CBA. W TVP info odniósł się do doniesień Superwizjera TVN nt. jego majątku i działalności prowadzonej w należącej do niego kamienicy.

(fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP)

"Superwizjer" TVN poinformował w sobotę, że były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego dwa domy, grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje - poinformowali dziennikarze programu.

"Superwizjer" podał, że kamienica położona jest w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Według dziennikarzy programu mieści się w niej niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny. Jak podkreślono w materiale "Superwizjera", w 2016 r. Marian Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale nigdy do tego nie doszło. Umowa przedwstępna - zaznaczyli dziennikarze "Superwizjera" - została jednak odnotowana w dokumentach sądowych. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., który jednocześnie prowadzi pensjonat w kamienicy ministra.

"To wielka manipulacja i prowokacja przeciwko mnie i rządowi, któremu miałem zaszczyt służyć" - skomentował w poniedziałek w TVP Info prezes NIK, Marian Banaś.

"Jest to zemsta, my jesteśmy na to przygotowani, mamy sukcesy. Zarządzałem wielką organizacją, Krajową Administracją Skarbową, która w ciągu niecałych trzech lat przyniosła do budżetu ponad 100 mld zł. Był taki polityk w rządzie PO PSL, który mówił, że pieniędzy nie ma i nie będzie. A myśmy w rządzie pokazali, że pieniądze są i będą na wszystkie działania i programy, które rząd Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczona Prawica przedstawili społeczeństwu" - powiedział.

Banaś wspomniał, że poprzedni prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski miał zarzuty prokuratorskie. "Nikt nie żądał od niego dymisji, funkcjonował. Wobec mnie nie ma żadnych zarzutów, poza insynuacjami, które redaktor Kittel (Bertold - PAP) wysunął wobec mnie w tym programie. Ten sam redaktor przygotował sfabrykowane reportaże" - powiedział.

Banaś wyjaśnił, jak wszedł w posiadanie kamienicy. "Trzydzieści lat temu poznałem pana z AK, z Kedywu, zasłużonego ogromnie, wielkiego patriotę, z którym się zaprzyjaźniłem jeszcze w latach Solidarności, w latach ’80 i później w podziemiu, kiedy poszedłem niestety do więzienia. Ten pan był samotny, zaprzyjaźniliśmy się i w 2007 roku, prawie po 30 latach, w umowie dożywocia przekazał mi starą kamienicę(…), którą ja wyremontowałem" - powiedział.

Były minister finansów podkreślił, że od kiedy zdecydował się pracować w rządzie, podjął decyzję o sprzedaży kamiennicy. "Znalazłem z ogłoszenia najemcę, młodego człowieka, który zdecydował się prowadzić działalność hotelarską” – wyjaśnił i dodał, że podpisał z nim umowę przedwstępną. "Niestety, po dwóch, trzech latach nie dostał kredytu i wycofał się z tego. (...) W międzyczasie cały czas chciałem, żeby ta kamienica była sprzedana. I wreszcie mi się udało. (…) Miesiąc temu kamienica została sprzedana i sprawa jest zamknięta” – poinformował Banaś.

Odnosząc się do niskiej ceny wynajmu kamienicy wskazał, że "można sobie chcieć, ale rynek zupełnie inaczej kształtuje ceny". "Ta niższa cena wzięła się stąd, że ta kamienica miała być kupiona na podstawie umowy przedwstępnej, i w finale później przy rozliczeniu, ta cena miała być wyrównana" – wyjaśnił.

Szef NIK zdemontował doniesienia "Superwizjera", że blisko znał mężczyznę, który miał powiązania ze światem przestępczym. "To nie jest mój żaden dobry znajomy, nie mam bliższych kontaktów z tamtym środowiskiem. Ten mężczyzna jest ojcem młodego człowieka, który wynajął mój dom pod działalność hotelarską. Widywałem go jedynie jak sprawdzałem stan mojej nieruchomości. Nie mam z nim nic wspólnego, jak również jego braci nie znam. Pokazywanie ich w zestawieniu i w kontekście mojej kamienicy jest absolutnym nadużyciem i bezprawnym działaniem" - powiedział Banaś.

Prezes NIK zaprzeczył także, że w kamienicy funkcjonowała agencja towarzyska. "Żadnej agencji towarzyskiej nie było. Dowiedziałem się później, że wynajmowano pokoje na godziny. Jak sprawdziłem, takie usługi świadczy się w innych obiektach hotelowych" - skomentował Banaś.

Zapytany o kredyt hipoteczny wzięty przez syna (jego zabezpieczeniem była kamienica), powiedział, że nie miał obowiązku, żeby wykazać kredyt w oświadczeniu majątkowym. "To była hipoteka rzeczowa, nie zobowiązanie pieniężne. On regularnie spłacał kredyt. Zresztą na mój wniosek CBA prowadzi postępowanie kontrolne" - oświadczył.

"Z tego miejsca chcę oświadczyć, że dopóki te wyjaśnienia nie zostaną przeprowadzone dogłębnie przez CBA, w dniu jutrzejszym wystąpię z wnioskiem do pani marszałek o urlop bezpłatny. Zawieszę swoją funkcję do czasu wyjaśnienia tej sprawy przez CBA. I to są właśnie standardy Prawa i Sprawiedliwości w przeciwieństwie do działaczy totalnej opozycji" - stwierdził.

Banaś podkreślił, że jest spokojny o wyniki kontroli CBA. "Dokonałem tam pewnych korekt". Jego zdaniem, postępowanie powinno zakończyć się w ciągu kilku tygodni.

Podkreślił, że będzie bronić swojego dobrego imienia, dlatego skieruje sprawę do sądu. "Nie pozwolę, żeby szargano mój autorytet. To była akcja wymierzona nie tylko przeciwko mnie, ale też przeciwko rządowi" - powiedział.

W poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że od kwietnia kontroluje oświadczenia majątkowe obecnego prezesa NIK Mariana Banasia, a kontrola ma się zakończyć w drugiej połowie października. (PAP)

kmz/ nmk/ skib/ mhr/ pko/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 12 ajwaj

ALE nie od razu ujawnil, ze jaja co duzo wieksze. Gdzie Magdalenkowe POPISy&Co, tam afery jak arbuzy :)

c.d. PISy bez maski

""Afera Banasia. Dom schadzek za pieniądze z Unii? ""

""Pięć lat po tym jak Marian Banaś przejął kamienicę w Krakowie, przeprowadzono w niej remont sfinansowany m.in. z wykorzystaniem środków unijnych. Czy europejscy, w tym polscy, podatnicy współfinansowali dom schadzek, który przez ostatnie lata działał w tym budynku?""

https://www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=aa09865c-6dd7-59f2-b128-d44ace7856ce&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2#rlu-201909242058278941105847

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 20 szlachta-nie-pracuje

to tak nierealne jak reprywatyzacja mieszkań w wykonaniu Gronkowca w Warszawie tam też byli AK którzy sprzedawali kamienice za ułamek wartości albo przekazywali udziały za drobny % Banaś a te 2 mieszkania kto ci przekazał ??? bezdomny ??? ksiądz społeczeństwo czeka na oświadczenie że żołnierze AK przekazali Banasowi 2 mieszkania i kamienice :))))))))))) za opiekę gdyby ten AK istniał i miał mózg to by sprzedał kamienicę i żył jak ponczek w maśle bez pomocy biednego Mariana !!! ludzie włączcie mózgi !!!!! oni kradną na potęgę i zasłaniają się kościołem i AK itp

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 10 silvio_gesell

I to by było na tyle w tej sprawie. Szkoda tylko dziennikarzy(n), że przepłacili.

! Odpowiedz
6 9 rtomaszewski

niewiem jak u tego pana i was sprawa wyglada ale jak cos sie dostalo to nie powinno sie tego sprzedawac

! Odpowiedz
38 15 kris74keh

Panowie redaktorzy z Bankiera.pl , można by prosić o więcej ekonomii? To już 5-ta czy 6-ta informacja o kamienicy pana min Banasia . Zapewne jeszcze podacie jakie stanowisko zajął Dalajlama w tej sprawie, bo chyba ONZ za chwilę swoje opublikuje.

! Odpowiedz
11 33 ajwaj

A ty z Ochotniczej Rezerwy Moderatorów Obywatelskich PISy ? > w skrócie ORMO ?
Jest OK = kto niechce > nie czyta

! Odpowiedz
22 7 (usunięty) odpowiada ajwaj

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 3 marianpazdzioch odpowiada (usunięty)

Błąd. Ajwaj jest od troli Putina, a nie z platformy. Gdybyś nie był pisowskim trolem to byś wiedział.

! Odpowiedz
7 8 ajwaj odpowiada marianpazdzioch

lepiej zwyciezcy np. z Syrii prez, Putina
niz jak ty z banderlandu

! Odpowiedz
10 3 kris74keh odpowiada marianpazdzioch

Coś tak podejrzewałem,że z Leningradu.. A i chciałem dodać ,że wśród wyborców PO jest wielu rozsądnych ludzi.

! Odpowiedz
3 7 ajwaj odpowiada ajwaj

odeski looser
Herbu Widly i jabol

! Odpowiedz
7 22 drabio

No co wy. Przecież to kryształowy człowiek. Wszystko zgodnie z prawem. Chyba żyjemy w państwie prawa.... I sprawiedliwości.

! Odpowiedz
11 53 wiktor11

Z życiorysu Mariana Banasia wynika, że w 2007r. był szefem służby celnej i w tym też roku otrzymał od obcej osoby kamienicę wartą kilka milionów złoty. Gdyby to był polityk PO to PIS na nim by nie zostawił suchej nitki i cały czas twierdziłby, że darowizna kamienicy była formą łapówki. Przypuszczam, że ten polityk PO by teraz siedział a CBA i prokuratorzy sprawdzali by cały okres pracy w służbie celnej. Dla polityków PIS to zupełnie normalne, że ktoś szefowi służby celnej daje kamienicę wartą kilka milionów złoty bo przecież to jest polityk PIS.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 48 trybuch

Dziwne czasy ludzie w czepkach urodzeni maja coś darowane jak nie samochód od bezdomnego to kamienica od samotnego. Nie znam wśród społeczności w której żyje aby ktoś komuś darował kamienice i jest to bardzo dziwne!!!!

! Odpowiedz
16 40 szlachta-nie-pracuje

Żadnej agencji towarzyskiej nie było. Dowiedziałem się później, że wynajmowano pokoje na godziny
buhhahahahh

! Odpowiedz
18 66 loool

Kilka dni potrzebował żeby to wymyślić. Pewnie doradzał mu Tadeusz z Torunia. Teraz wystarczy spreparować umowę, darczyńca już zmarł. Sprawa nie do ruszenia.

! Odpowiedz
16 43 jes

Ciekawe czy ten starszy pan przekazał kamienicę czy nagle pojawiły się papiery, jak w przypadku kamienic w Warszawie.

! Odpowiedz
18 65 lubi01

Raj na ziemi. Bezdomni rozdają samochody i kamienice, szkoda że tylko pisowcom

! Odpowiedz
21 58 bangladesznadwisla

Ten gość z ak to walczył razem z bezdomnym Stanisławem z Warszawy. Oni wszyscy robią prezenty pisowcom

! Odpowiedz
16 29 dasbot

A może z samym Rajmundem, ojcem miłośnika kotów......

! Odpowiedz
13 12 jes odpowiada dasbot

Raczej przeciw niemu bo Rajmund był z rządowej opcji.

! Odpowiedz
13 9 oorim

garsoniera.com.pl tam można poszukać

! Odpowiedz
24 33 ajwaj

""prowadzi pensjonat w kamienicy ministra""

PISa bez maski > "pensjonat" na godziny, Lolita Express (jak Epsteina w USA ?) w góry, dziewczynki w wieku grubo przedpoborowym (filmowane przez UKRo-bezpieke, panstwowymi Jet-ami itp.itd.
A bo to sie styropianom nalezy
A propos PISy, nagrody co sie nalezaly (Caritasowi > obiecanki) oddalo 50% "meczenników styropiana".. Cós sie zmienilo ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 54 cxap

Szef KNF - łapówkarz. Sef NIK - czerpie zyski z nierządu. Prokurator generalny Ziobro chroni wszystkich swoich jakby Konstytucji strzegł. Tej ostatniej nie strzeże nawet Trybunał Konstytucyjny. Też siłą wzięty. I to PiS śmie wspominać o państwie teoretycznym?

! Odpowiedz
43 31 and00

W sumie facet ma rację, Kwiatkowski z ZARZUTAMI prokuratorskimi opozycji nie przeszkadzał, ba nawet go na senatora żeby nie poszedł siedzieć popierają, ale to sPOKO.
A co jest złego w pokojach na godziny?
Ale to TVN 0 wiarygodności, szczujnia i prowokatornia.
Gdzie taśma matka z tej płatnej prowokacji z ur Hitlera?

! Odpowiedz
14 6 barysza51

Jest takie powiedzenie - dajcie mi człowieka a zarzuty znajdę. Są JESZCZE u nas niezawisłe sądy !!! I mam nadzieję że po 13 października dalej będą.

! Odpowiedz
21 10 and00 odpowiada barysza51

Dokładnie, TVN szuka na siłę problemu.
Przestępca bo wynajol nieruchomość firmie czy osobie wynajmujacej pokoje na godziny.
Wg TVN to przestępstwo?
A jeżeli Kwiatkowski ni dostanie się do Senatu, to może go skażą, karnie.
Bo za skandal z ustawianiem konkursow na pracowników chyba już wszyscy zapomnieli...

! Odpowiedz
19 11 and00 odpowiada barysza51

Dokładnie, TVN szuka na siłę problemu.
Przestępca bo wynajol nieruchomość firmie czy osobie wynajmujacej pokoje na godziny.
Wg TVN to przestępstwo?
A jeżeli Kwiatkowski ni dostanie się do Senatu, to może go skażą, karnie.
Bo za skandal z ustawianiem konkursow na pracowników chyba już wszyscy zapomnieli...

! Odpowiedz
9 62 bigmaciek

Czyli dostał od kombatanta. Lepsze to niż od bezdomnego.

! Odpowiedz
17 65 mith21

CBA i Kamiński od 4 lat wyjaśniają sprawę Banasia...i jakoś wyjaśnić nie mogą.

! Odpowiedz
12 47 search

A za to sa blisko sprowadzenia samolotu ze Smolenska :-)). a poza tym to chyba wina tuska

! Odpowiedz
22 83 anty12

Wszyscy z PiSu lub powiazani z PiSem dostaja wszystko za darmo. Szkoda ze ja musze na soiebei harowac i np. zaden bezdomny nie dal mi samochodu.

! Odpowiedz
15 98 jerloz210935

Coś w tym jest że białe kołnierzyki zawsze coś dostają,samochody od bezdomnych kamienice od
AK ,ziemie od kościola,są pełnomocnikami i spadkobiercami ludzi zamordowanych,czy tego nie zadużo.

! Odpowiedz
17 40 dasbot

Reguła kurdupla zawsze w mocy = jak kogoś nie widać, to musi być o nim słychać.........

Nie twierdzę, że każdy osobnik "nikczemnego" wzrostu jest kłamcą, ale o tym, że ich słychać i o nich słychać przekonuję się często. Też tak macie?

! Odpowiedz
21 110 histeryk

Jeden nabył okazyjnie działkę wartą sto razy więcej, inny dostał kamienicę w prezencie od żołnierza AK, który ciekawe skąd ją miał przecież w PRL nie było własności prywatnej. Inny dorobił się dziesiątek milionów złotych doradzając SKOKom, a teraz jest właścicielem kilku gazet wspieranych mocno przez dotacje rządowe i reklamy spółek skarbu państwa. Jeszcze inna dostała stołek szefa TK, a jej syn posadę dyrektorską w banku państwowym, zaś mąż, podobno były TW, posadę ambasadorską. Jeszcze inny rozmawiał nieoficjalnie z prezesem państwowego banku o gigantycznym kredycie na wybudowanie biurowca przez spółkę należącą pośrednio do partii - i co ciekawe ten prezes został tym prezesem dzięki niemu. Aaaaa - i z tego banku, konkretnie z jego spółki zależnej, zwolniono ostatnio ekonomistę, który od lat komentuje różne wydarzenia gospodarcze w PL, za to że skrytykował reformę emerytalną prowadzoną przez tą partię, od tego wieżowca... :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 26 marianpazdzioch

Był jeszcze taki co przywiózł garnek ze złotem do Gdańska i obkupił sie mieszkaniami.

! Odpowiedz
14 31 lubi01

Jeszcz inny dostaje auta od bezdomnych.

! Odpowiedz
21 66 kuba1979

Jaki to zbieg okolicznosci ze drugi sekretarz Rydzyk tez dostaje drogie auta od ludzi,ktorzy umieraja.
W TVP brakuje tylko informacj o tym kiedy wplywaja do nas statki z bananami.

! Odpowiedz
18 51 search

Jak to skad, dostal od bezdomnego ktory poznej umarl.

! Odpowiedz
9 9 jes

Moim zdaniem najpierw umarł a potem mu podarował. Znany mechanizm.
I taki gość ma kontrolować. Sam oszust a haki ma na niego każda opcja i każda mafia.

! Odpowiedz
14 34 obywateltbg

Cyt. "Zapytany o kredyt hipoteczny wzięty przez syna (jego zabezpieczeniem była kamienica), powiedział, że nie miał obowiązku, żeby wykazać kredyt w oświadczeniu majątkowym. "To była hipoteka rzeczowa, nie zobowiązanie pieniężne. On regularnie spłacał kredyt. Zresztą na mój wniosek CBA prowadzi postępowanie kontrolne" - oświadczył" - A kto kupuje nieruchomość z ustanowioną hipoteką na księdze wieczystej na rzecz osoby trzeciej?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 44 andre_van_danswijk

Fajnie by było, gdyby prezesem NIKu był zawsze ktoś wybrany przez partie opozycyjne. Byłby to fajny mechanizm kontroli partii/koalicji sprawującej władzę.

! Odpowiedz
9 18 marianpazdzioch

Przez pewien czas tak było. Później nepotyzm i mafijne stosunki wykręciły ten bezpiecznik. W zasadzie NIK bierze pieniądze za trwanie. Jest totalnie zbędny.

! Odpowiedz
9 10 jerloz210935

Było takie prawo że szefem CBA winien być przedstawiciel OPOZYCJI,oczywiście zostało szybko
anulowane bo trzeba bronic złodziei własnej Partii.

! Odpowiedz
19 89 lampeduza

Bardzo ciekawy motyw: otrzymał od osoby prywatnej kamienicę , która dzisiaj ma wartość 2,6 ml ... Takie rzeczy tylko w filmach SF! Gdybym opowiedział coś takiego urzędnikom skarbówki to miałbym grubą kontrolę przez 3 lata. Tymczasem sam szef tej skarbówki takie historie o kosmitach publicznie opowiada.

! Odpowiedz
11 4 konik_garbusek

Kto zna angielski, niech sobie wpisze na YouTube takie hasło: Little britain politician apology. To co prawda kabaret, no ale jakoś tak mi sie skojarzyło :)

! Odpowiedz
70 31 grzegorzkubik

TVN, GW, Polityka, Newsweek. To tylko kilka antypolskich mediów. Podawanie półprawd to dla nich chleb powszedni. Pamiętam jeszcze te 10% przewagi KE na d PIS dla Newsweeka przed wyborami 26 maja. Lis się fest rozpędził. Stopniowo dawał przewagę sondażowa najpierw 0,5% a później najwyraźniej uznał, że KE czyli Trabant jest lepszy od Mercedesa czyli PIS-u. Nie mili Państwo. Trabant z Mercedesem nie wygra. A teraz udowodnimy, że KO to tak naprawdę hulajnoga i to nie elektryczna a PIS to Porsche.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 19 search

tak porsche tj. elektyk morawieckeigo

! Odpowiedz
8 5 jes

grzesiu z nowu z beretem na głowie

! Odpowiedz
25 64 ares-

Całe PiS .Rydzyk dostaje samochody od bezdomnego, Banaś kamienice od nieżyjącego AK -owca .Oba przypadki śmierdzą przekrętem na kilometr . Wychodzi chłopskie pańszczyźniane pochodzenie Polaków , brak honoru na każdym kroku i jest to obojętne z jakiej partii bo wszyscy mają jedną wspólną cechę chłopską, dorobić nakraść ile się da choćby po trupach .Przynależność do partii to tylko taki swoisty rodzaj immunitetu .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 16 dasbot

Dotknąłeś clue tematu. Dopóki politycy będą się chować za immunitet = będzie modny zawód polityk, dopóty takie przypadki będą się powtarzać. Mamy fasadową demokrację, gdzie głos oddany w wyborach jest nie na konkretnego człowieka, tylko na partie polityczne, które w systemie d'Hondta zgarniają mandaty parlamentarne proporcjonalnie do swej wielkości. Ciemny, nic nie kumający lud karmiony jest bajkami na różne tematy, aby tzw. "elyta" mogła stać na straży jedynie słusznej polityki, która ma zrobić nam wszystkim dobrze, czyli wiadomo jak. A przy okazji.........nie wierzę temu gościowi, źle mu z oczu patrzy i chyba nigdy przed lustrem nie stał. Nie osądza się człowieka po wyglądzie, ale bardzo często wystarczy spojrzeć i już wiadomo co to za typ. A jeszcze jak przemówi.......

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
43 33 eagleeye

Proszę aby zauważyć jedno że były prezes NIK z nadana z PO pełnił swą funkcje z bodaj zarzutami prokuratorskimi a tu pan z nadania PiS z sugerowaniem iż coś jest nie halo bo jest i zaraz ma być ukrzyżowany bo tak chce POKOmuna.

Ot cały program wyborczy POKOmuny i spieranie sie na argumenty z PiSokracją

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 15 marianpazdzioch

Daruj sobie tę komunę. Kaczyński jest krwi i kości marksistą. Obrażasz pryncypała.

! Odpowiedz
15 44 trybuch

Obłuda nie zna granic.

! Odpowiedz
19 82 khh

Dostal od czlowieka z AK kamienice i sprzedal akurat przed ujawnieniem...a swoja droga, tluki nawet nie zauwazyly, ze ksiegi wieczyste sa juz jawne i kazdy moze sprawdzic, co tam figuruje, oszczedzilby sobie tych klamstw...

! Odpowiedz
24 75 jes

Nieinternowany kazał się sutenerowi schować do wyborów. Po wyborach już będzie mógł działać jak dawniej.

! Odpowiedz
18 74 xxpp

to jest kabaret.

! Odpowiedz
5 51 lightning_network

"Były wiceszef MON opowiedział też o pewnym spotkaniu w warszawskim parku, o którym opowiedział mu informator.

Jeden z tych panów to gen. Dukaczewski a drugi to Bertold Kittel. "

https://tiny.pl/tjkmk

Takie tam, starocie... :)

! Odpowiedz
36 54 nostsherlock

Z tym wciskaniem kitu, to już przesadził. Już sobie wyobrażam, jak za komuny władze partyjne pozwalają komukolwiek, kto był w AK cokolwiek posiadać. Kogo on chce nabrać?

! Odpowiedz
23 61 artur17

W Warszawie normą jest na przykłąd, że150-latkowie piszą pełnomocnicwa swoim adwokatom. A HGW im zwraca te kamienice odbudowane z ruin. By żyło się lepiej.

! Odpowiedz
29 36 xxpp odpowiada artur17

Kaczyński też zwracał. Zwróć uwagę, ze PIS juz pod to nie gra.

! Odpowiedz
9 7 marianpazdzioch odpowiada artur17

@artur17 W Krakowie jest dokładnie to samo, ale widocznie nie było to na tyle medialne, by robić z tego kampanie wyborczą przez całą 5-letnią kadencję.

! Odpowiedz
53 91 jasiek2017

Rydzyk dostaje auta od bezdomnego, Banasik kamienice od czlowieka AK ( a podobno mieli pod gorke za PRL), Kaczynski chce budowac dwie wieże za ok 1 mld pln, Morawiecki ma ziemie od kosciola warta ok 70 mln itd itd.
PiS to partia deweloperow, kamienicznikow itd A ciemnemu ludowi wmawiali, ze do polityki nie idzie sie po pieniadze.
Rzadowi PO wypominali osmiorniczki za 2 tys a sami dewaluują miliony kazdego dnia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 62 xxpp

Nie jest problemem, że politycy kłamią - taki zawód. problemem jest to, że ludzie w te kłamstwa wierzą.

! Odpowiedz
49 30 szlachta-nie-pracuje

niewinny tak ? a to znaczy że źle przesłuchany !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil