Prezes NFZ: Na zakontraktowane świadczenia wystarczy środków do końca roku

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia zapewnił, że wystarczy środków do końca roku na zakontraktowane świadczenia medyczne. Lesław Abramowicz podkreślił, że problemem może być jedynie wypłata środków szpitalom za świadczenia wykonane ponad plan.

Prezes NFZ poinformował, że Fundusz postara się zapewnić środki za świadczenia wykonane ponad plan, ale tylko takie, które ratują ludzie życie. Wszystkie usługi medyczne, które zostały wcześniej zakontraktowane na pewno zostaną wypłacone. Zdaniem prezesa NFZ, na te usługi pieniędzy do końca roku na pewnie nie zabraknie. Szpitale muszą jednak pamiętać, żeby ograniczać koszty i racjonalizować wydatki, tak aby przetrwać na rynku. Prezes Funduszu zapewnił też, że wystarczy środków na wypełnienie tak zwanych porozumień zielonogórskich.

Dementując doniesienia prasowe, Lesław Abramowicz oświadczył też, że Fundusz zdąży przed wejściem naszego kraju do Unii Europejskiej z przygotowaniem tak zwanych druków E-111, które gwarantują pokrycie kosztów udzielenia pomocy medycznej Polakom w krajach Unii Europejskiej. Druki te będzie można otrzymać około 20-ego kwietnia w oddziałach terenowych Narodowego Funduszu Zdrowia.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil