Prezes NBP przyjechał zeznawać do prokuratury ws. byłego szefa KNF

Śledztwo przebiega szybko, sprawnie i jestem z tego bardzo zadowolony - powiedział dziennikarzom prezes NBP Adam Glapiński. W czwartek Glapiński został przesłuchany - jako świadek - w śledztwie, w którym podejrzanym o przekroczenie uprawnień jest b. szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski.

(fot. Michał Dyjuk / FORUM)

W rozmowie z dziennikarzami prezes NBP podkreślił, że wszyscy są zainteresowani, żeby jak najszybciej sprawa została dogłębnie zbadana.

"Z satysfakcją muszę powiedzieć, że śledztwo przebiega szybko, sprawnie i jestem z tego bardzo zadowolony" - podkreślił Glapiński, który był przesłuchiwany w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej.

Dopytywany, jak się czuje, odpowiedział, że "świetnie". "Cieszę się, że przebiega śledztwo sprawnie i szybko. Wszyscy jesteśmy zainteresowani w tym, żeby to jak najszybciej było dogłębnie zbadane" - dodał. Glapiński podkreślał również, że nie może powiedzieć nic na temat samego przesłuchania.

B. szef KNF Marek Chrzanowski usłyszał zarzut w związku z rozmową z marca ubiegłego roku z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim, na którym omawiano przebieg postępowania KNF w sprawie programu naprawczego tego banku.

Po wybuchu afery Glapiński potwierdził, że brał udział w spotkaniu z Czarneckim i Chrzanowskim, które miało miejsce już po nagranej rozmowie bankiera z ówczesnym szefem KNF. W grudniu ub.r. w wywiadzie dla Sieci zapewnił, że choć obaj wywodzą się z tej samej uczelni, zna Chrzanowskiego dopiero od trzech lat. Zapewnił też, że z Czarneckim spotkał się jako prezes NBP tylko raz, oficjalnie, w obecności ówczesnego szefa KNF.

Jeszcze przed przedstawieniem Chrzanowskiemu zarzutu, a po ujawnieniu przez Gazetę Wyborczą treści nagrania rozmowy Czarneckiego i ówczesnego szefa KNF, Glapiński pochlebnie wypowiadał się na temat Chrzanowskiego. Podczas listopadowego Kongresu 590 w Rzeszowie prezes NBP mówił, że "bardzo go poważa i ceni". (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski, Krzysztof Konopka

gb/ kon/ hgt/

Źródło: PAP Biznes
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 jes

Podczas przesłuchania najbardziej przestraszony był prokurator aby Glapiński nie chlapnął czegoś czego nie da się "nie zanotować", bo za coś takiego Ziobro wywali z roboty.

! Odpowiedz
2 5 jerloz210935

Mafia kaczorydzotalibska nigdy nie ma dość,cel jest jeden skłócenie Unii,faszyzacja kraju,na Kremlu radość.

! Odpowiedz
1 12 antybolszewik

NBP zdementował podstawę zarobków "Pań" wspierających prezesa. Nie zdementował jednak ich łącznej sumy zarobków o czym pisały dzienniki. NBP żąda korekty informacji i przeprosin, z drugiej strony utajnia dane o zarobkach. Ciąg dalszy wojny Glapińskiego z prasą.

! Odpowiedz
0 12 histeryk

"Z satysfakcją muszę powiedzieć, że śledztwo przebiega szybko, sprawnie i jestem z tego bardzo zadowolony" - podkreślił Glapiński.
Przecież śledztwa są objęte tajemnicą i nawet Pan Glapiński nie ma prawa wiedzieć czy przebiegają szybko i sprawnie. Skąd ta wiedza?

! Odpowiedz
5 28 trybuch

Nie wierze ze cokolwiek wyjaśnia. PiS to nie partia to stan umysłu.

! Odpowiedz
11 30 mith21

mafia PiS.

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 22 siunek

To może być dobry test na wiarygodność PiS. Jeśli zawinił i dostanie zarzuty, może to PiS paradoksalnie wzmocnić. Czas pokaże.

! Odpowiedz
34 4 b43

PO tylu dniach od zatrzymania Ch., jedyny zarzut jaki wczoraj POdniósł przeciwko Glapińskiemu znany niemiecki, POlskojęzyczny portal internetowy były zarobi asystentek. Patrząc PO komentarzach POd ostatnimi artykułami z Glapińskim w tytule, wydaje się że nawet trolle sPOKO już nie wierzą w POstawienie jakichkolwiek zarzutów Glapińskiemu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 30 smallsaver odpowiada b43

ZaPOmniałeś POprawić po na PO w słowie POrtal. POwinieneś się wstydzić.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil