Prezes Kurski o sytuacji finansowej TVP na spotkaniu z Radą Mediów Narodowych

Członkowie Rady Mediów Narodowych wysłuchali kierownictwa telewizji publicznej, w tym prezesa TVP Jacka Kurskiego, na temat sytuacji finansowej Telewizji Polskiej. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański wyjaśnił, że pytania dotyczyły finansów, zmian strukturalnych i spraw zatrudnieniowych w telewizji publicznej. Wszystko zostało powiedziane, nie wszystko może być upublicznione - niektóre sprawy są tajemnicą przedsiębiorstwa - powiedział po spotkaniu Krzysztof Czabański.

(fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

Dodał, że członkowie Rady będą jeszcze studiować materiały, które przyniosło im kierownictwo TVP. Po analizie tych dokumentów okaże się czy będą konieczne kolejne wyjaśnienia szefów Telewizji Polskiej. Członkowie Rady Mediów Narodowych rozmawiali też o 800-milionowej pożyczce udzielonej TVP przez Skarb Państwa.

Krzysztof Czabański przyznaje, że w sytuacji kłopotów finansowych Telewizji Polskiej była to konieczność, ale nie rozwiązuje to kwestii stałego finansowania mediów publicznych. Na pewno zaspokaja to te potrzeby bieżące, żeby odbudować produkcję telewizyjną i zaplecze technologiczne, ale telewizja - podobnie jak wszystkie media publiczne - wymaga dobrego systemu stałego finansowania i pożyczkami tego nie załatwimy więc wiadomo, że to jest tylko taki środek doraźny - powiedział Krzysztof Czabański.

Przewodniczący RMN poinformował też, że najprawdopodobniej pod koniec listopada odbędzie się w Warszawie spotkanie rad programowych wszystkich mediów publicznych. Dodał, że Rada chciałaby systematycznie robić takie spotkania przynajmniej dwa razy w roku. Krzysztof Czabański wyjaśnia, że chodzi o ocenę rad programowych wypełniania misji przez media publiczne.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodaje, że RMN chce też wzmocnić poprzez te spotkania rolę rad programowych. Rady programowe to ciała doradcze, liczą po 15 członków: 10 wskazują ugrupowania parlamentarne, pięciu wybiera Rada Mediów Narodowych spośród propozycji nadesłanych przez organizacje działające w sferze mediów i kultury. Kadencje rad trwają cztery lata. Zgodnie z ustawą członkowie rad programowych publicznej radiofonii i telewizji reprezentują społeczne interesy i oczekiwania związane z działalnością programową.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil