Prezes KIG: Polska i Rosja powinny szybko powołać wspólną komisję gospodarczą

Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej uważa, że Polska i Rosja powinny jak najszybciej uruchomić działalność wspólnej komisji gospodarczej. Gość Sygnałów Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia wyraził nadzieję, że polsko-rosyjskie stosunki gospodarcze będą coraz lepsze i pozbawione uprzedzeń.

Andrzej Arendarski powiedział, że Rosja jest partnerem bardzo wrażliwym na polityczne czynniki. "Bardzo dużo zależy tam od atmosfery politycznej, co bezpośrednio przekłada się na sposób traktowania naszych biznesmenów" - powiedział prezes KIG-u. Dodał jednak, że również stosunek polskich polityków do Rosji często cechują duże emocje.

Gość Sygnałów Dnia jako błędne określił obawy co do rosyjskich inwestorów w Polsce. "Rosja jest krajem, który staje sie coraz bliższym politycznym i gospodarczym partnerem Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych" - powiedział Andrzej Arendarski. Jego zdaniem Polska nie powinna być w tym przypadku przeszkodą, tylko łącznikiem pomiędzy Rosja i zachodem. Prezes KIG-u przypomniał, że polski eksport do Rosji wzrósł w tym roku o 50 procent w stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku. "Mamy jeszcze deficyt, ale ja jestem spokojny, że ten deficyt będzie wyzerowany i powstanie równowaga w naszych stosunkach"- dodał.

Przypomniał również, że warto zwórcić uwagę na turystów rosyjskich. "Jest to turysta. który bardzo dobrze płaci i przyjeżdża w sposób masowy, więc jest to bardzo dobry klient" - powiedział Andrzej Arendarski.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil