REKLAMA

Prezes JSW złożył rezygnację

2015-09-03 22:34
publikacja
2015-09-03 22:34

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował, iż Edward Szlęk z uwagi na stan zdrowia złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki.

Były prezes JSW Edward Szlęk / fot. Andrzej Wawok / REPORTER / EastNews

Edward Szlęk był prezesem JSW od kwietnia tego roku. Na stanowisku tym zastąpił Jarosława Zagórowskiego, który w lutym złożył rezygnację w związku z 17-dniowym strajkiem górników. 

Do czasu wyboru nowego Prezesa Zarządu Spółki obowiązki te pełnił będzie Józef Myrczek - przewodniczący rady nadzorczej JSW, którego rada nadzorcza oddelegowała do składu zarządu spółki.

Józef Myrczek od 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki. W 1980 roku ukończył studia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. W roku 1984 uzyskał stopień naukowy doktora, a następnie w roku 1999 stopień naukowy doktora habilitowanego nauk chemicznych. Odbył liczne szkolenia z zakresu bankowości i finansów w kraju i za granicą. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

- Józef Myrczek nie wykonuje innej działalności, która jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w JSW S.A. Nie jest wspólnikiem w żadnej konkurencyjnej wobec Spółki spółce cywilnej, spółce osobowej, nie jest członkiem organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu. Nie figuruje również w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym - poinformowała JSW.

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (35)

dodaj komentarz
~ryl_z_Zofiji
Już tylko urlopy górnicze i likwidacja odrabiania wojska może uchronić JSW przed tragedią. Związkowcy - tłuste koty nic nie działają w tym kierunku. Po pierwsze ,że sami tam emeryci i nic ich to nie obchodzi. Po drugie gdyby górnicy odeszli na emerytury (urlopy) to kto by płacił składki i osłabiła by się radykalnie Już tylko urlopy górnicze i likwidacja odrabiania wojska może uchronić JSW przed tragedią. Związkowcy - tłuste koty nic nie działają w tym kierunku. Po pierwsze ,że sami tam emeryci i nic ich to nie obchodzi. Po drugie gdyby górnicy odeszli na emerytury (urlopy) to kto by płacił składki i osłabiła by się radykalnie siła związkowa. Tak ,że ten okręt tonie na naszych oczach i na zimę 2016 będzie powtórka z początku tego roku, ale już obejmie całe górnictwo (bo w innych spółkach jest także tragicznie).
~KOLO
Mieliśmy nadzieję w panu prezesie i co teraz z nami dużo zdrowia życzymy z Pniówka
~robotnikboryniapd
Prezesie Szlęg jak i ja i napewn bez Pana
o więcej górników prosimy o utrzymanie stanowiska bez Pana nasza działalość górnicza upadnie, a wiec proszę jako ze wszystkich oddziałów wydobywczych i i nnych
jestesmy z Panem w Panu nadzieja
~mariuszborynia
Myśleliśmy jak edzie nowy "wódz" coś sie porawi, niestety nie doszło do tego dużo zdrowia panie prezesie ciekawe co dalej coraz blizej upadłość JSW
Szlęg nadzieją nasza był teraz .............
~kwkborynia
jak pan Szlęg odeszedł to mamy już koniec niestety

~ekonomista
szczury uciekają z tonącego statku przed audytem w spółkach skarbu państwa po zmianie władzy, jednak PRAWO, o ile w Polsce jeszcze istnieje, to i tak tych malwersantów i złodziei, dopadną!
~mario
tak szczury kto ma odwage sie tego podjąć
~andrea
JSW , już miała doskonałego menagera , Prezesa ! Lecz związki zawodowe były jeszcze lepsze !
No i pozostało jak w stepie szerokim , którego okiem ? ! Proponuję Dudków - do zarządu ! ASAP !
~Adam222
To po co tego inwalidę zatrudniali na parę miesięcy? Aby zgarnął kasę i sporą odprawę i nic nie zrobił?

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki