REKLAMA

Prezes JSW odwołany

2021-01-18 11:35
publikacja
2021-01-18 11:35
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w poniedziałek o zmianach w zarządzie. Stanowisko stracił dotychczasowy prezes spółki Włodzimierz Hereźniak.

- Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej informuje, iż w dniu 18 stycznia 2021 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o odwołaniu z dniem dzisiejszym ze składu Zarządu JSW Pana Włodzimierza Hereźniaka, pełniącego funkcję Prezesa Zarządu - podała spółka w komunikacie.

Obowiązki prezesa zarządu od dnia 18 stycznia będzie pełnił Arturowi Dyczko, który pozostanie również na swoim dotychczasowym stanowisku - zastępcą prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych. Jednocześnie powierzono Radosławowi Załozińskiemu rolę zastępcy prezesa zarządu ds. Handlu. Załoziński pozostanie również zastępcą prezesa zarządu JSW ds. ekonomicznych.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej bardzo udanie rozpoczęły tydzień, na poniedziałkowej sesji drożały bowiem nad ranem aż o 7 proc. Spółka śrubowała tym samym swoje roczne maksima z wyceną na poziomie 3,6 mld zł.

Warto dodać, że w minionym roku Jastrzębska Spółka Węglowa zwiększyła udział węgla koksowego w produkcji do blisko 80 proc. wobec 71 proc. rok wcześniej. W drugim półroczu udało się przyspieszyć roboty przygotowawcze i częściowo odrobić spowodowane pandemią ubytki w wydobyciu. Spółka chce mocniej skupić się na węglu metalurgicznym, który pozostaje strategicznym surowcem Unii Europejskiej. Jednocześnie spółka zmniejsza swoje zainteresowanie węglem energetycznym, który w związku z dekarbonizacją staje się mniej pożądanym towarem.

- Wszystko wskazuje na to, że skończyliśmy ubiegły rok z wydobyciem 14,4 mln ton węgla netto, to jest ponad 100 tys. ton więcej niż zaplanowaliśmy we wrześniu, aktualizując plan techniczno-ekonomiczny na 2020 po przejściu pierwszej fali pandemii – poinformował w piątek Artur Dyczko.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (15)

dodaj komentarz
jarunia
MiŚ - 2 kto to nakreci daję 50 tys
loool
Odchodzący prezes dał zarobić JSW ok 700 mln zł w wzroście kursu akcji. Złoty prezes , z takim wpisem w CV będzie teraz rozchwytywany
blind-oln
To jest genialne. Przychodzisz na takie stanowisko. Nie musisz się na niczym znać. Nie musisz nic robić. Za swoje nic nie robienie dostajesz kokosy, które ciężko pracującym osobom się nie śniły. Na koniec jak już doprowadzisz swoim brakiem kompetencji firmę na skraj bankructwa, to jesteś odwoływany, dostajesz milionową To jest genialne. Przychodzisz na takie stanowisko. Nie musisz się na niczym znać. Nie musisz nic robić. Za swoje nic nie robienie dostajesz kokosy, które ciężko pracującym osobom się nie śniły. Na koniec jak już doprowadzisz swoim brakiem kompetencji firmę na skraj bankructwa, to jesteś odwoływany, dostajesz milionową odprawę i za nic nie odpowiadasz. :D Idziesz do następnej firmy i schemat się powtarza. Taka pijawka.
grzegorzkubik
Aaaa to dlatego kurs JSW tak wzrósł. Prezes JSW zarabiał 60 tys. zł. Teraz po jego odwołaniu warto się zastanowić ile powinien zarabiać nowy. Uważam, że przy tym co jest teraz ok 10 tys. a jakby poprawił sytuację spółki to max do 15 tys. zł. Tak powinno być a nie, że ktoś zbiera 20 lat na mieszkanie a prezes JSW Aaaa to dlatego kurs JSW tak wzrósł. Prezes JSW zarabiał 60 tys. zł. Teraz po jego odwołaniu warto się zastanowić ile powinien zarabiać nowy. Uważam, że przy tym co jest teraz ok 10 tys. a jakby poprawił sytuację spółki to max do 15 tys. zł. Tak powinno być a nie, że ktoś zbiera 20 lat na mieszkanie a prezes JSW ma je w rok.
ravauw
60 koła to sporo,dałbym mu 50, ale 10-15 to zarabiaja managierowie w firmach typu Januszex, bez przesady by obracać spółką giełdową i zarabiać tyle co inżynier w większej firmie
grzegorzkubik odpowiada ravauw
Ten pan koło inżynierów nie siedział.
langdon25
Prezes tyle zarabiał bo mu tyle obiecali kolesie jego i twoi z PiSu.
januszcebulak
Ile milionów odprawy dostał? Który koleś kaczora jest teraz następny w kolejce żeby sobie dorobić?
forfun
czy z zysku będą zwracane otrzymane od państwa czyli wszystkich wsparcia ???
wizytator
Mam nadzieję, że dostał konkretną odprawę. Przykro tak puszczać w skarpetkach by było. I tego i następnego i jeszcze następnego.
hy hy

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki