REKLAMA

Prezes Energi kończy z "bizancjum"

2017-05-08 00:50
publikacja
2017-05-08 00:50

Likwidacja części zależnych spółek, racjonalizacja wydatków, w tym ograniczenie środków na obsługę prawną i doradczą oraz sponsoring - tak zmienia się gdańska spółka Energa. O zmianach informuje poniedziałkowy "Nasz Dziennik".

fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska / / FORUM

Daniel Obajtek, prezes Energi, podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że kończy z "bizancjum", jakie istniało w koncernie zwłaszcza w czasach rządów koalicji PO-PSL. Dlatego - tłumaczy - wprowadzana jest nowa struktura organizacyjna w całej grupie. A to oznacza w pierwszej kolejności zniesienie rozdrobnienia spółek zależnych.

"Przestanie istnieć co najmniej kilkanaście małych firm, zostaną wchłonięte przez silniejszych pracodawców w grupie Energa" - wyjaśnia Obajtek. Prezes zapewnia, że ludzie nie stracą pracy, za to zniknie część kierowniczych stanowisk. "Ale przede wszystkim nie będzie już rozmywania odpowiedzialności" - mówi gazecie Daniel Obajtek.

Jak wskazuje "Nasz Dziennik", te zmiany spowodują, że więcej prac będzie wykonywanych przez Energę, a nie zlecanych na zewnątrz. Spowoduje to spore oszczędności, gdyż często bywa tak, że spółki-córki zlecają swoje zadania podwykonawcom, co okazuje się droższym rozwiązaniem.

Prezes Obajtek podkreśla, że takie przekształcenia popierają również związki zawodowe.

Według publikacji gazety, przebudowa w grupie oznacza też koniec z niebotycznymi wynagrodzeniami dla kadry kierowniczej. "My zrywamy z +wypasionymi+ kontraktami, które były nieprzyzwoite na rynku i nieprzyzwoite z punktu widzenia wartości dodanej, jaką przynosiły tej firmie" - zaznacza Daniel Obajtek. (PAP)

agzi/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (54)

dodaj komentarz
~Olo
Co ty człowieku bredzisz popatrz jaki był kurs akcji za poprzedniej władzy jaki mamy dziś i zamilcz
~Kol
To co ten pan z PISu chcę zrobić to powrót do czasów socjalizmu . Zamiast iść do przodu on się cofa i następne miliony zł. zostano przejedzone przez cwaniaków tej dobrej zmiany. Przypominam tylko czasy spółki Płock za prezesury Pana Prezesa Ptaka brać z niej przykład.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~xzx
Koryto ciągle to same tylko świnie się zmieniają !!!!!!
~Leo
to ten co to ma proces za złodziejstwo założone, a teraz dobrą zmianę wprowadza?
~Dżejms
Nie wiem czy w niego brzoza nie uderzy.
~Olek
Wpisz w google ; "Teraz kur… my. Dobra zmiana w spółkach Skarbu Państwa ; Energa ."

300 nowych etatów dla Misiewiczów !!!!! Tak wygląda dobra zmiana.
~You
Az sie serce raduje, gdy widze tylu skowyczacych oderwanych sila od koryta!
Brawo PiS !
~antymiś
Widać załapałes się na zwolnione miejsce i w podzięce grzeszysz na forum . . Jak na chłopaka z twoim wykształceniem - to faktycznie gigantyczna kariera , ale to jeszcze nie powód

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki