REKLAMA

Prezes Allegro: Będziemy inwestować w rozwój

Paweł Sołtys2020-09-24 06:00redaktor Bankier.tv
publikacja
2020-09-24 06:00
BTV

Pieniądze z emisji nowych akcji Allegro chce przeznaczyć na spłatę długów, ale istotna część tych pieniędzy może zostać przeznaczona na przejęcia – deklaruje w rozmowie z „Pulsem Biznesu” i Bankier.pl François Nuyts, prezes Allegro.

Oprócz tego prezesa Allegro pytamy o:

- profil inwestorów, do których kierowane są akcje w ramach debiutu,

- perspektywy wzrostu na polskim rynku,

- konkurencję z Amazonem,

- postępowania UOKiK-u.

Allegro – giełdowy debiut dekady. Co warto wiedzieć?

Do niedawna można było się zastanawiać, czy warto kupować na Allegro. Teraz inwestorzy zastanawiają się, czy warto kupić Allegro. Czyli czy wziąć udział w największym IPO od dekady.

Źródło:
Paweł Sołtys
Paweł Sołtys
redaktor Bankier.tv

Śledzi wydarzenia ekonomiczne i tłumaczy z polskiego na nasze. Z pochodzenia radiowiec i warszawiak. W "Pulsie Biznesu" i Bankier.pl od 2017 roku - przesłuchuje audio, dogląda wideo oraz współtworzy na obu polach. Po godzinach kibic Legii Warszawa i pasjonat narciarstwa alpejskiego, również jako telewizyjny komentator. Tel.: 22 333 99 09

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (15)

dodaj komentarz
mirkasek
Skoro userzy bankiera pisza zeby nie kupowac to najlepsza rekomendacja zeby kupic :)
mknowak
Kupuj za wszystko co masz...... Na tą chwilę wywalają w rynek 5% akcji więc będą podbijać cenę żeby upłynnić resztę więc myślę, że początek może nawet być dobry. Dopiero jak obecni właściciele zejdą do 20-30% akcji to zacznie się zabawa bo ciężko będzie im kontrolować cenę akcji przez podstawione instytucje.Kupuj za wszystko co masz...... Na tą chwilę wywalają w rynek 5% akcji więc będą podbijać cenę żeby upłynnić resztę więc myślę, że początek może nawet być dobry. Dopiero jak obecni właściciele zejdą do 20-30% akcji to zacznie się zabawa bo ciężko będzie im kontrolować cenę akcji przez podstawione instytucje. Swoją drogą będzie chyba śmiesznie i strasznie....
newcommer
Rozwój? W kałuży pływacie więc chyba zakaz sprzedaży kondomów się szykuje aby januszy więcej się urodziło.
pstrzezek
Nie macie kasy na wierzycieli a chcecie przejmować?
Niech zgadnę, lekcje zarządzania udzielał wam prof. Sasin
wind71
Już Wy lepiej nie inwestujcie w rozwój. Dotychczas zmiany kończyły się przeładowanym interfejsem i utrudnionym wyszukiwaniem. Cała platforma działa coraz ciężej. Allegro Lokalnie - po co to komu? Na początku było dobrze, potem tylko coraz gorzej.
bigmaciek
Bardzo twórcza wypowiedź każdego prezesa - inwestować w rozwój cokolwiek by to znaczyło.Jakoś mi zapał opadł po takich dywagacjach. Czy to aby właściwy człowiek na właściwym miejscu? GPW, co prezes to od lat inwestuje w rozwój i wreszcie udało im się kupić giełdę w Armenii. Mam wrażenie, że to taki ruch aby Bardzo twórcza wypowiedź każdego prezesa - inwestować w rozwój cokolwiek by to znaczyło.Jakoś mi zapał opadł po takich dywagacjach. Czy to aby właściwy człowiek na właściwym miejscu? GPW, co prezes to od lat inwestuje w rozwój i wreszcie udało im się kupić giełdę w Armenii. Mam wrażenie, że to taki ruch aby Amazon czy inny gigant ich wykupił po dobrej cenie którą podbiją niczego nie świadomi drobni ciułacze.
mirkasek
Tak jak CDR projekt co? A teraz ten kto nie kupil jak bylo cz 100 zaluje.
kuba_rzeszowiak
Allegro jest skończone w średnim terminie zostanie rozszarpane przez Amazon, Aliepxres, olx a nawet ebay. Małymi kroczkami jego dominacja się rozmywa już od kilku lat. Jest to obecnie serwis dla Januszy. Jak 20 lat temu zakładałem tam konto to był portal dla każdego a teraz nawet nie mam tam konta nic nie kupuję nic nie Allegro jest skończone w średnim terminie zostanie rozszarpane przez Amazon, Aliepxres, olx a nawet ebay. Małymi kroczkami jego dominacja się rozmywa już od kilku lat. Jest to obecnie serwis dla Januszy. Jak 20 lat temu zakładałem tam konto to był portal dla każdego a teraz nawet nie mam tam konta nic nie kupuję nic nie sprzedaję, często zaglądam na olx, amazon.de, ebay.co.uk, chińskie strony i zwyczajnie sklepy online - zero allegro! dla mnie a mam 20 lat doświadczenia w ekomerce allegro jest skońćzone od kilku lat. To serwis dla Janusza, który kiedyś nauczy się sięgać do źródła i kupować taniej niż na allegro. Allegro zastosowało swoje sztuczki księgowe aby emisja się udała.
bigmaciek
Olx to biznes Allegro. Sprzedali? Nic nie słyszałem.

Powiązane: Debiut Allegro na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki