REKLAMA

Prezentacja Nowego Ładu najwcześniej 15 maja

2021-04-29 16:33
publikacja
2021-04-29 16:33
Prezentacja Nowego Ładu najwcześniej 15 maja
Prezentacja Nowego Ładu najwcześniej 15 maja
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie zaprezentowany Nowy Ład odbędzie się najwcześniej 15 maja - wynika z informacji uzyskanych przez PAP po czwartkowym posiedzeniu kierownictwa PiS.

Konwencję programową PiS, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania, planowano na 20 marca, ale wcześniej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że ze względu na walkę z pandemią została ona przełożona. Zapowiedziała też, że o nowej dacie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

Kwestia prezentacji Nowego Ładu była jednym z tematów czwartkowego posiedzenia kierownictwa PiS. Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP podjęto decyzję, że wydarzenie odbędzie się najwcześniej 15 maja.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki mówił w środę w Polsat News, że w ramach Nowego Ładu zakładane są dodatkowe środki dla tych, którzy zostali najbardziej poturbowani przez pandemię. Dodał, że przewiduje on też reformę systemu podatkowego, środki na potrzeby polskiej młodzieży, na wsparcie rolników. Odnosząc się do podatków premier zastrzegł, że w tej chwili nie może mówić o szczegółach, bo projekt jest jeszcze w fazie konsultacji wewnątrz obozu rządzącego. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
michalb7
Otwarcie puszki pandory ciągle przesuwane.

Powiązane: Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki