Premier oskarża Trzaskowskiego o "sabotaż ekonomiczny"

2020-07-09 20:27
publikacja
2020-07-09 20:27
fot. Mateusz Słodkowski / FORUM

Rafał Trzaskowski dla celów politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą można nazwać sabotażem ekonomicznym; mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Podobno według pana Rafała Trzaskowskiego Polska znajduje się w wyjątkowo złej sytuacji gospodarczej, a dane Komisji Europejskiej na temat naszego kraju są niepokojące" - napisał szef rządu na Facebooku. "Takie słowa padły dziś na jego konferencji prasowej. Na finiszu kampanii widzimy wyraźnie szczyt bezczelności w Himalajach hipokryzji wiceprzewodniczącego PO" - podkreślił Morawiecki.

"Oto kandydat na urząd prezydenta, dla celów wybitnie politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą śmiało można nazwać sabotażem ekonomicznym. A może polityk z prezydenckimi aspiracjami nie zna podstawowych, najbardziej aktualnych danych gospodarczych? Zdumiewające…" - zauważył premier.

Według niego mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to nie tylko straszenie milionów Polaków, i to w momencie, gdy już wystarczająco boją się o losy swoich rodzin w kryzysie.

"To nie tylko działanie na szkodę polskiego rządu, służb, lekarzy i przedsiębiorców, którzy miesiącami robili wszystko, by ochronić społeczeństwo przed skutkami epidemii. To przede wszystkim skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna - taka wiadomość idzie w świat i może odstraszać inwestycje, wpływać na naszą wiarygodność handlową i ratingi. Wiem to z własnego doświadczenia biznesowego" - napisał Morawiecki.

"Oczywiście nie zapominajmy, że słowa, które padły, jak zwykle w przypadku przedstawiciela PO mają się nijak do rzeczywistości. Zainteresowanych odsyłam do prognoz Komisji Europejskiej i danych Eurostatu, o których pisałem wczoraj. Według nich będziemy mieli najlepsze wyniki gospodarcze w całej Unii Europejskiej" - podkreślił Morawiecki.

Pytał, czy naprawdę chcemy prezydenta, który "obniża wiarygodność Polski, szkodzi przedsiębiorcom i podminowuje inwestycje". "A może Pan Trzaskowski po prostu odwrócił tabelkę do góry nogami? Przecież zdarzało mu się zapomnieć, jak głosował w kluczowych sprawach i że był posłem" - dodał Morawiecki. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (21)

dodaj komentarz
aeryenn
Rozłożył go na łopatki tym komentarzem. Brawo Premierze.
marxs
Deficyt sektora finansów publicznych według metodologii unijnej wyniesie około 11 proc. PKB w 2020 r.
Złoży się na niego przede wszystkim deficyt budżetu centralnego, który ekonomista ING Banku Śląskiego szacuje na około 185 mld zł
15 mld zł to potrzeby pierwotne jeszcze sprzed pandemii COVID-19, 60 mld zł to
Deficyt sektora finansów publicznych według metodologii unijnej wyniesie około 11 proc. PKB w 2020 r.
Złoży się na niego przede wszystkim deficyt budżetu centralnego, który ekonomista ING Banku Śląskiego szacuje na około 185 mld zł
15 mld zł to potrzeby pierwotne jeszcze sprzed pandemii COVID-19, 60 mld zł to ubytek dochodów podatkowych z powodu pandemii
Kolejne 25 mld zł to ubytek dochodów niepodatkowych, a 85 mld zł to dodatkowe wydatki budżetu na tarcze antykryzysowe
Nie bez wpływu pozostanie też umorzenie 60 proc. tarczy finansowej. czyli 60 mld zł.
marxs
razem brakuje prawie 300 mld zł i taka jest prawda Panie Morawiecki swego czasu trzeba było słuchać mądrzejszego(i to dużo mądrzejszego)
"pinindzy ni ma ni bendzie" J.Rostowski ot i się sprawdziło szybciej niż myslałes
pogo0
Czyli 5 lat temu mówienie, że finanse publiczne są w opłakanym stanie było "patriotyzmem", a teraz jest "sabotażem ekonomicznym".
Przerażają mnie te podwójne standardy obecnej władzy...
marszalek2020
Podwójne standardy można wykorzystać w różnym celu.

za rządów PO-PSL "mieliśmy do czynienia z polityką nastawioną tak naprawdę na realizację pewnego osobistego interesu – osobistego awansu Donalda Tuska".

Teraz przez pięć lat 4 osobowa rodzina dostała ok 50-60 tysięcy złotych od Państwa.
Podwójne standardy można wykorzystać w różnym celu.

za rządów PO-PSL "mieliśmy do czynienia z polityką nastawioną tak naprawdę na realizację pewnego osobistego interesu – osobistego awansu Donalda Tuska".

Teraz przez pięć lat 4 osobowa rodzina dostała ok 50-60 tysięcy złotych od Państwa.
Na prawdę różne są cele.
anna_domagalczyk
A może wystarczyłoby, żeby rząd opublikował informację o stanie finansów publicznych i nie trzeba by było tyrad premiera.
bt5
Niewiem w jakiej sytuacji jest budżet państwa, ale masa ludzi w Polsce nie jest w dobrej sytuacji sadzac po otwarciu skrzynki pocztowej z góry - to same koperty od provudentai bociana. Na rynku aut uzywanych Polacy rzxucili w ostatnim czasie 3- krotnie więcj aut za 5 - 10 tys. niż zwykle. Nie maja kasy to wyzbywaja czy raczej Niewiem w jakiej sytuacji jest budżet państwa, ale masa ludzi w Polsce nie jest w dobrej sytuacji sadzac po otwarciu skrzynki pocztowej z góry - to same koperty od provudentai bociana. Na rynku aut uzywanych Polacy rzxucili w ostatnim czasie 3- krotnie więcj aut za 5 - 10 tys. niż zwykle. Nie maja kasy to wyzbywaja czy raczej chca się wyzbyż "majatku" i kosztów.
marxs
"Przedwyborcze pudrowanie publicznych finansów: Jak premier i Ministerstwo Finansów manipulują liczbami"-tytuł a cały artykuł na interia.pl

marxs
"Rafał Trzaskowski dla celów politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą można nazwać sabotażem ekonomicznym; mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna"
marxs
to co mówi Pan Trzaskowski to 100% prawda a ty Pinokio łżesz chyba chcesz żeby Cię sąd po raz trzeci prawomocnie skazał za kłamstwa

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki