Premier o opozycji: to koalicja chaosu

2019-10-10 20:49
publikacja
2019-10-10 20:49

To jest kompletny chaos; mamy do czynienia z bardzo dużym zamieszaniem i pomieszaniem programów; brakiem konsekwencji - w ten sposób premier Mateusz Morawiecki ocenił w TVP w czwartek działania opozycji.

/ fot. Adam Guz / KPRM / Flickr

Szef rządu był w czwartek wieczorem gościem TVP. Pytany o deklarację Sławomira Neumann (PO-KO) dotyczącą ewentualnej powyborczej koalicji PO z Konfederacją Wolność i Niepodległość, z której w czwartek Neumann się wycofał, premier ocenił, że "to jest chaos; koalicja chaosu". Jak dodał, "jedni z drugimi mówią, że raz będą zawiązywali koalicję w przypadku zwycięstwa, potem się odżegnują od tego". Morawiecki stwierdził, że jest to "kakofonia" i "dysharmonia różnych głosów".

"My jesteśmy obozem politycznym, który jednoznacznie pokazuje to, co chce zrobić. Idzie za nami wiarygodność, potwierdzenie tego, konsekwencja w realizacji naszych programów i skuteczność" - powiedział o PiS premier. Wskazał tu starania rządu dotyczące objęcia przez Janusza Wojciechowskiego teki unijnego komisarza ds. rolnictwa. "Pokazaliśmy czym jest skuteczność w praktyce" - podkreślił Morawiecki.

Premier ocenił, że Koalicja Obywatelska jest ugrupowaniem, które charakteryzuje się daleko posuniętą skrajnością poglądów w wielu sprawach. "Mamy taki głos, że KO chce iść razem z Konfederacją, dziś się od tego odżegnują, jeden z byłych prezydentów najpierw popiera jedną partię, później przeskakuje na drugą (...), to jest kompletny chaos, mamy tu do czynienia z bardzo dużym zamieszaniem i pomieszaniem programów, a więc brakiem konsekwencji" - ocenił szef rządu.

W środę w Polsat News Sławomir Neumann pytany, czy PO byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją, odparł: "Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci".

W czwartek jednak odciął się od swoich słów na twitterze. "Po wyborach w Sejmie powstanie większość KO, Lewica i PSL. Wierzę w to. Wspólnie będziemy naprawiać Polskę. Nie po drodze nam jest z Konfederacją. To nie nasze wartości ani program. I nie będzie z nią żadnych koalicji" - napisał.

Jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki skomentował: "Pan Neumann niech szuka kolegów w Tczewie, w Konfederacji ich nie znajdzie. Nie będziemy budować koalicji z patologiami III RP".(PAP)

mzd/ pś/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (5)

dodaj komentarz
drabio
Zacytuję tylko szacunek do Polaków jaki ma ten człowiek. Nasz mędrca, nasz zbawca, człowiek porządku jak się sam nazwał:

"U Sowy" .. "ludzie są tacy głupi , że to działa"

To motto człowieka który zapewne już na wczesnym etapie swojej kariery zrozumiał że praca i uczciwością w
Zacytuję tylko szacunek do Polaków jaki ma ten człowiek. Nasz mędrca, nasz zbawca, człowiek porządku jak się sam nazwał:

"U Sowy" .. "ludzie są tacy głupi , że to działa"

To motto człowieka który zapewne już na wczesnym etapie swojej kariery zrozumiał że praca i uczciwością w tym kraju nie osiąga się sukcesów.

Ten jeden cytat po lampce wina jest wymowny.
silvio_gesell
Cóż zrobić, opozycja ideologiczna, rząd pragmatyczny.
pan_stanislaw_bezdomny
W Moskwie 4:06 to co prawda 5:06 ale to i tak wcześnie towarzyszu, maładiec!
silvio_gesell odpowiada pan_stanislaw_bezdomny
Grałem po nocy na cytrze, i jakoś mi tak zleciało do 4 nad ranem.
jendreka
Akurat z tym stwierdzeniem się zgadzam, choć nie zgadzam się z szaloną nienawiścią jaką jest ciała na z ust PiS. Polacy zobaczycie , wspomnicie te czasy dzisiejszego zastąpienia. Znów Polak po szkodzie bedzie mądry. Dzisiaj jeszcze nikt nie widzi do czego dąży naczelny PiS. Mimo już jawnie i bez ogródek wypowiadanych Akurat z tym stwierdzeniem się zgadzam, choć nie zgadzam się z szaloną nienawiścią jaką jest ciała na z ust PiS. Polacy zobaczycie , wspomnicie te czasy dzisiejszego zastąpienia. Znów Polak po szkodzie bedzie mądry. Dzisiaj jeszcze nikt nie widzi do czego dąży naczelny PiS. Mimo już jawnie i bez ogródek wypowiadanych haseł prezesa o planowaniu przeciwnika. Bójcie się bolączki małe. Już nie pamiętacie tych czasów, znów musicie je przeżyć?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki