Premier o opozycji: to koalicja chaosu

To jest kompletny chaos; mamy do czynienia z bardzo dużym zamieszaniem i pomieszaniem programów; brakiem konsekwencji - w ten sposób premier Mateusz Morawiecki ocenił w TVP w czwartek działania opozycji.

(fot. Adam Guz / KPRM / Flickr)

Szef rządu był w czwartek wieczorem gościem TVP. Pytany o deklarację Sławomira Neumann (PO-KO) dotyczącą ewentualnej powyborczej koalicji PO z Konfederacją Wolność i Niepodległość, z której w czwartek Neumann się wycofał, premier ocenił, że "to jest chaos; koalicja chaosu". Jak dodał, "jedni z drugimi mówią, że raz będą zawiązywali koalicję w przypadku zwycięstwa, potem się odżegnują od tego". Morawiecki stwierdził, że jest to "kakofonia" i "dysharmonia różnych głosów".

"My jesteśmy obozem politycznym, który jednoznacznie pokazuje to, co chce zrobić. Idzie za nami wiarygodność, potwierdzenie tego, konsekwencja w realizacji naszych programów i skuteczność" - powiedział o PiS premier. Wskazał tu starania rządu dotyczące objęcia przez Janusza Wojciechowskiego teki unijnego komisarza ds. rolnictwa. "Pokazaliśmy czym jest skuteczność w praktyce" - podkreślił Morawiecki.

Premier ocenił, że Koalicja Obywatelska jest ugrupowaniem, które charakteryzuje się daleko posuniętą skrajnością poglądów w wielu sprawach. "Mamy taki głos, że KO chce iść razem z Konfederacją, dziś się od tego odżegnują, jeden z byłych prezydentów najpierw popiera jedną partię, później przeskakuje na drugą (...), to jest kompletny chaos, mamy tu do czynienia z bardzo dużym zamieszaniem i pomieszaniem programów, a więc brakiem konsekwencji" - ocenił szef rządu.

W środę w Polsat News Sławomir Neumann pytany, czy PO byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją, odparł: "Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci".

W czwartek jednak odciął się od swoich słów na twitterze. "Po wyborach w Sejmie powstanie większość KO, Lewica i PSL. Wierzę w to. Wspólnie będziemy naprawiać Polskę. Nie po drodze nam jest z Konfederacją. To nie nasze wartości ani program. I nie będzie z nią żadnych koalicji" - napisał.

Jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki skomentował: "Pan Neumann niech szuka kolegów w Tczewie, w Konfederacji ich nie znajdzie. Nie będziemy budować koalicji z patologiami III RP".(PAP)

mzd/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 5 drabio

Zacytuję tylko szacunek do Polaków jaki ma ten człowiek. Nasz mędrca, nasz zbawca, człowiek porządku jak się sam nazwał:

"U Sowy" .. "ludzie są tacy głupi , że to działa"

To motto człowieka który zapewne już na wczesnym etapie swojej kariery zrozumiał że praca i uczciwością w tym kraju nie osiąga się sukcesów.

Ten jeden cytat po lampce wina jest wymowny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 14 silvio_gesell

Cóż zrobić, opozycja ideologiczna, rząd pragmatyczny.

! Odpowiedz
10 4 pan_stanislaw_bezdomny

W Moskwie 4:06 to co prawda 5:06 ale to i tak wcześnie towarzyszu, maładiec!

! Odpowiedz
2 0 silvio_gesell odpowiada pan_stanislaw_bezdomny

Grałem po nocy na cytrze, i jakoś mi tak zleciało do 4 nad ranem.

! Odpowiedz
12 5 jendreka

Akurat z tym stwierdzeniem się zgadzam, choć nie zgadzam się z szaloną nienawiścią jaką jest ciała na z ust PiS. Polacy zobaczycie , wspomnicie te czasy dzisiejszego zastąpienia. Znów Polak po szkodzie bedzie mądry. Dzisiaj jeszcze nikt nie widzi do czego dąży naczelny PiS. Mimo już jawnie i bez ogródek wypowiadanych haseł prezesa o planowaniu przeciwnika. Bójcie się bolączki małe. Już nie pamiętacie tych czasów, znów musicie je przeżyć?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil