REKLAMA

Premier: Nastąpił fizyczny atak na posła Sośnierza

2021-08-12 00:11, akt.2021-08-12 10:28
publikacja
2021-08-12 00:11
aktualizacja
2021-08-12 10:28
Premier: Nastąpił fizyczny atak na posła Sośnierza
Premier: Nastąpił fizyczny atak na posła Sośnierza
/ Sejm RP

"Dzwoniła do mnie policja i mam się stawić na komisariacie. Najwyraźniej zostało wszczęte postępowanie" - powiedział PAP poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Chodzi o przepychanki, do których doszło w środę przed Sejmem.

"Nastąpił fizyczny atak na posła Dobromira Sośnierza. Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie" - napisał na Twitterze późnym wieczorem w środę Morawiecki.

Sam poseł bardzo krótko skomentował sytuację w rozmowie z PAP. "Dzwoniła do mnie policja i mam się stawić na komisariacie. Najwyraźniej zostało wszczęte postępowanie" - powiedział PAP Sośnierz.

"Na tę chwilę pan poseł nie złożył żadnego zawiadomienia. Wskazał osobę, która została przez nas wylegitymowana" - powiedział PAP kom. Rafał Retmaniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. "Nasza reakcja była natychmiastowa. Jak tylko coś zaczęło się dziać, otoczyliśmy pana posła kordonem i odprowadziliśmy w bezpieczne miejsce" - dodał.

W środę wieczorem kilkaset osób zebrało się przed Sejmem, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko przyjęciu przez Izbę noweli ustawy medialnej. W pewnym momencie doszło do przepychanek między zgromadzonymi a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. Poseł opuścił teren Sejmu w asyście policji.

W czwartek rano do sprawy odniósł się także wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, sugerując, że TVN powinien potępić zachowanie protestujących. "Wczoraj poseł D. Sośnierz w ważnych sprawach głosował tak jak PO, potem spotkał się na żywo z elektoratem opozycji totalnej. Czy stacja TVN potępi zachowanie protestujących w ich obronie? Wątpię, bo takie emocje i agresja to imho (po ang. in my humble opinion, czyli moim skromnym zdaniem - przyp. PAP) efekt przedawkowania tvn właśnie" - napisał wiceminister na Twitterze.

"Dzicz, odrażająca dzicz" - tak skomentował na Twitterze atak na Sośnierza poseł Konfederacji Robert Winnicki. A poseł Krzysztof Bosak dodał do filmiku z zajścia taki opis: "Obrońcy wolności i pluralizmu".

Sporną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji posłowie przegłosowali w środę wieczorem. W związku z przyjęciem przepisów przez Sejm przed jego siedzibą przy ul. Wiejskiej spontanicznie zgromadziło się kilkaset osób. Do zgromadzanych osób wyszli parlamentarzyści, m.in. szef klubu KO Borys Budka, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz senator Krzysztof Kwiatkowski. "Dziękujemy za to, że jesteście i pokazujecie, że wolne media i prawo do nieskrępowanej informacji (...) jest wartością, której będziemy bronić" - mówił Kwiatkowski.

W pewnym momencie zgromadzeni zauważyli opuszczającego teren Sejmu posła Konfederacji Dobromira Sośnierza. Część z nich wznosiła pod jego adresem wulgarne okrzyki, najczęściej "wyp...laj, wyp....laj". Na filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych widać mężczyzn, którzy brutalnie popychają posła i napierają na niego, następnie posłankę Zielińską, która wkracza między nich, ochraniając sobą Sośnierza, a po pewnym czasie policjantów, otaczających posła. Sośnierz opuścił okolice Sejmu w asyście policjantów.

Sośnierz, zgodnie z decyzją Konfederacji, wstrzymał się od głosu podczas głosowania nad nowelizacją tzw. ustawy medialnej, tak jak pozostali głsoujący posłowie jego partii. Za przyjęciem nowelizacji ustawy głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10 osób. Przeciwnicy ustawy wskazują, że prowadzi ona do ograniczenia wolności mediów, a jej przepisy wymierzone są w stację TVN. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ rud/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (18)

dodaj komentarz
marszalek2020
Ludziom często trudno jest zrozumieć co się dzieje bo robią złe założenia - że PiS jest bez kultury a PO ją ma. Niestety Rosjanie mordowali Polską inteligencję, po to żeby w Polsce pozostali ludzie na niskim poziomie bez kultury i to oni rządzili w PRL, edukowali kolejne pokolenia, potem tworzyli PO i TVN. To, że wygląda Ludziom często trudno jest zrozumieć co się dzieje bo robią złe założenia - że PiS jest bez kultury a PO ją ma. Niestety Rosjanie mordowali Polską inteligencję, po to żeby w Polsce pozostali ludzie na niskim poziomie bez kultury i to oni rządzili w PRL, edukowali kolejne pokolenia, potem tworzyli PO i TVN. To, że wygląda to kolorowo to tylko zasługa marketingu - tak jak z proszkiem do prania - wsypujesz słaby produkt do kolorowego pudła i ludzie to biorą i są zadowoleni bo są błędnie przekonani że inne proszki są gorsze.
loool
Poczuli krew jak rekiny, miotają się nerwowo , wiedzą że ranne zwierzę (PIS) trzeba teraz zaatakować i zadać śmiertelny cios. Koryto + jak nigdy jest tak blisko.
andregru
Pomysłowy-Dobromir Sośnierz - nikt z posłów nie powinien mieć prawa do wstrzymywania się o głosu czyli od odpowiedzialności za Polskę .
po_co
W sytuacjach gdy potrzebna jest większość bezwzględna, głosy wstrzymujące się z punktu widzenia głosowania są głosami przeciw.
Ma to sens bo gdybyś głosował za zlikwidowaniem podatku PIT dla osób o zielonej skórze to głos wstrzymujący się jest słuszny jeżeli chcesz zlikwidować podatek PIT po prostu, a nie
W sytuacjach gdy potrzebna jest większość bezwzględna, głosy wstrzymujące się z punktu widzenia głosowania są głosami przeciw.
Ma to sens bo gdybyś głosował za zlikwidowaniem podatku PIT dla osób o zielonej skórze to głos wstrzymujący się jest słuszny jeżeli chcesz zlikwidować podatek PIT po prostu, a nie wyłącznie dla zielonych ludzików.

Mało spraw na tym świecie jest tak prostych, że można rozsądzać je na zasadzie tak - nie.
forfun
oni zaatakowali nas nie dając nam możliwości obrony połamali co się dało i ich bronią kulsony.
przyzwyczajajcie się miernoty. kraj zniszczycie ale sami będziecie chodzić kanałami
fanttom
Ludzie co się z Wami dzieje ??? . Skaczecie sobie do gardeł za polityków ???? Czemu się dajecie napuszczać jedni na drugich ??? Przecież im o to chodzi , żebyśmy byli podzieleni . Rozumiem że można mieć poglądy i sympatie ale po co ta agresja . Oni tam na górze robią teatrzyk Ludzie co się z Wami dzieje ??? . Skaczecie sobie do gardeł za polityków ???? Czemu się dajecie napuszczać jedni na drugich ??? Przecież im o to chodzi , żebyśmy byli podzieleni . Rozumiem że można mieć poglądy i sympatie ale po co ta agresja . Oni tam na górze robią teatrzyk dla Was a potem idą do restauracji sejmowej razem na wódeczkę i się śmieją z Waszych reakcji . Pamiętacie jak się godził Tusk z Kaczyńskim ???? . Przez tydzień był spokój ale sondaże spadały i znów się za łby wzięli . Myślcie samodzielnie i nie oglądajcie TVN , TVP , - szukajcie niezależnych mediów i informacji na internecie .
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kamillt
Typowa mowa miłości i tolerancji lewej strony. Nic więcej dodawać nie trzeba.
Szkoda, że nie wyjechali po wyborach tak jak obiecywali.
300_pala
Prywatnie syn posła PiS... Tatuś się pożalił

Powiązane: Ustawa medialna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki