Premier na Kongresie Kobiet

Donald Tusk powiedział, że polskie działaczki o prawa kobiet pokazały, iż ich działania to mądre i szlachetne poszukiwanie równowagi, a nie skrajna ideologia. Premier pojawił się na odbywającym się w Warszawie III Kongresie Kobiet.

Donald Tusk mówił, że decyzje na szczeblu państwowym są ciągle z tyłu za postulatami Kongresu, ale dzięki ich presji w Polsce rozpoczęła się poważna debata na temat praw kobiet. Powiedział, że cieszy się z tego, iż po części jest wykonawcą woli kobiet. Podkreślił też, że to jest dopiero początek drogi.

Donald Tusk powiedział, że w pełni popiera postulat Kongresu dotyczący równych płac. Zapowiedział przygotowanie kilku prawnych rozwiązań, które mogą pomóc w uregulowaniu tej sprawy. Poparł też postulat połowy miejsc dla kobiet na listach wyborczych. "Czy komuś naprawdę zaszkodzi jeśli będzie pół na pół? Czy jest jakakolwiek strata z tego powodu" - dopytywał premier.

W Kongresie Kobiet uczestniczy 7 tysięcy pań. Do jutra będą debatować na temat roli kobiet we współczesnym świecie.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Piotr

A może zamiast parytetów na listach wyborczych zrobić jednomandatowe okręgi wyborcze i wtedy będzie prawdziwa demokracja i wygrają ci co mają największe poparcie niezależnie od koneksji politycznych

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil