REKLAMA

Premier chce, by realizacja programu "Mieszkanie Plus" przyspieszyła

2017-10-02 21:00
publikacja
2017-10-02 21:00

Życzyłabym sobie, by tempo realizacji programu "Mieszkanie Plus" przyspieszyło - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Jak zaznaczyła, program ten ma szansę stać się kolejnym po "Rodzinie 500+" elementem napędzającym gospodarkę.

fot. Arkadiusz Lawrywianiec / / FORUM

Premier w wywiadzie dla TVP powiedziała, że "kołem zamachowym polskiej gospodarki" stał się program "Rodzina 500+". Dodała, że programem, który czeka na pełną realizację, a który został już wdrożony, jest Mieszkanie Plus. "Są ogromne w nim nadzieje pokładane" - podkreśliła.

"On dopiero rusza. Życzyłabym sobie, by tempo jego realizacji przyspieszyło, bo od tego programu zależy bardzo wiele" - zaznaczyła szefowa rządu. Jak powiedziała, program ten nie tylko ma na celu "zapewnienie własnego mieszkania polskim rodzinom", ale też będzie "niezwykle ważnym elementem napędzającym gospodarkę".

"Program rusza; ma w tej chwili dobre perspektywy. Zobaczymy, jak będzie wykorzystywany" - dodała Szydło.

Pytana, ile mieszkań powinno powstać, by rząd PiS wywiązał się z obietnicy złożonej wyborcom, premier nie podała konkretnej liczby. Zaznaczyła przy tym, że będzie usatysfakcjonowana, gdy każda polska rodzina będzie mogła mieć swoje mieszkanie.

Realizowany przez rząd program Mieszkanie Plus składa się z części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości, oraz części regulowanej ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która weszła w życie 11 września br.

W części komercyjnej jest przygotowywanych obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest w budowie. Wartość inwestycji, przygotowywanych przez BGK Nieruchomości, przekracza 2 mld zł.

Pierwsze 96 mieszkań budowanych w ramach programu Mieszkanie Plus zostanie oddanych w marcu 2018 r. w Jarocinie. Kolejne 186 lokali trafi do chętnych w czerwcu przyszłego roku w Białej Podlaskiej. Ponadto BGK Nieruchomości realizuje inwestycje m.in. w Wałbrzychu, Pruszkowie. (PAP)

mce/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: 500 zł na dziecko

Komentarze (7)

dodaj komentarz
xyz83
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
szymonj
Jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby program o charakterze konsumpcyjnym (a takim programem jest 500plus) przyczyniał się do rozwoju i tworzenia (kumulowania) bogactwa rodzinnego. Jeśli tak się nie dzieje w pojedynczym gospodarstwie domowym, to również nie może się dziać w gospodarce, która jest sumą wszystkich Jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby program o charakterze konsumpcyjnym (a takim programem jest 500plus) przyczyniał się do rozwoju i tworzenia (kumulowania) bogactwa rodzinnego. Jeśli tak się nie dzieje w pojedynczym gospodarstwie domowym, to również nie może się dziać w gospodarce, która jest sumą wszystkich gospodarstw domowych. Oczywiście w gospodarce działają także podmioty gospodarcze, ale zawsze (gdzieś na końcu struktury własnościowej) ich właścicielami są gospodarstwa domowe. Pytanie tylko, skąd pochodzące? Bo poprzez konsumpcyjne programy rozdawnicze chyba nie polskie?
_jasko
Gdyby "dobra zmiana" wypuściła na rynek dodatkową gotówkę w postaci podniesienia wolnej kwoty od podatku do 8 tys. i przywrócenia wysokości VATu do 22 % wówczas można by mówić o kole zamachowym gosodarki
qqryk
Komunizm w pełnej krasie: uczciwie i ciężko pracujący płacą podatki aby nieroby mogły pasożytować. Nie potrzeba w Polsce najeźdźców - sami się wykończymy, wracając do zbankrutowanego systemu.
kaczor29
i tak powstają polskie slamsy dla przyszłych emigrantów. Brawo PIS
po_co
To czy powstaną tam slamsy czy też nie, zależy tylko i wyłącznie od nas samych nie od PiSu czy innej władzy.
Co 4 lata mamy możliwość wybrania osób które będą nas reprezentować w radzie miasta, umyślnie nie mówię tutaj o posłach. Posłowie są daleko, a radę miasta masz pod nosem to są osoby które dziennie
To czy powstaną tam slamsy czy też nie, zależy tylko i wyłącznie od nas samych nie od PiSu czy innej władzy.
Co 4 lata mamy możliwość wybrania osób które będą nas reprezentować w radzie miasta, umyślnie nie mówię tutaj o posłach. Posłowie są daleko, a radę miasta masz pod nosem to są osoby które dziennie mijasz idąc do sklepu po bułki, dzięki temu możesz od nich wymagać znacznie więcej.

Jeżeli radni zaczną kluczyć i zasłaniać się przepisami to każdy normalny człowiek wie co w takiej sytuacji powinien zrobić - dokonać zmiany.

W moim mieście radni oraz prezydent działają bardzo sprawnie - w zakresie rewitalizacji gruntów ale to nie ma żadnego przełożenia na jakość życia. Świetnie, że udało im się wyremontować park ale za te same pieniądze można było odnowić kilka kamienic w centrum miasta i stworzyć tam miejsca pod usługi. Kamienice nadal straszą, lokale są puste za to jest miejsce aby wyjść z psem na spacer.
Co więcej lokalne władze dopuściły do sprzedaży gruntów wartych 20-30 mln złotych za kwotę nie przekraczającą 3 mln złotych w zmian za zobowiązanie budowy mieszkań w tym miejscu. Deweloper mieszkań nie zbuduje, za to powstanie tam nowy market. I tak z kieszeni podatników czyli nas wyciągnięto 30 mln złotych - może i w dobrej wierze ale teraz oczekiwałbym od władz miasta zdecydowanych ruchów. Z racji, że ich nie widzę to pomimo szerokich działań PRowych prowadzonych przez prezydenta i radnych w obecnych wyborach zagłosuje przeciwko nim.

To jest właśnie to co możemy robić na gruncie lokalnej społeczności. Slamsy to niestety nasza wina jeżeli przez lata dopuszczamy do takiej sytuacji to niestety później cierpimy. W demokracji powinna być równowaga trochę oszołomów z lewa, trochę oszołomów z prawa i co jakiś czas powinni rotować bo jeżeli dopuścimy tylko jedną stronę do władzy to później jest jak jest.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki