Premier Włoch: Jest pomysł opłat od państw nieprzyjmujących migrantów

Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział po środowym spotkaniu na nieformalnym szczycie UE w Salzburgu, że rozważana jest możliwość wnoszenia wkładu finansowego przez kraje, które nie przyjmują migrantów. Jak dodał, niektóre kraje już wyraziły taką gotowość.

(fot. Francois Walschaerts / Reuters)

"Jest hipoteza, że kraje, które nie są chętne, czyli nie uczestniczą ani w przyjmowaniu uchodźców w portach, ani w relokacji, wnosić będą wkład finansowy" - oświadczył premier Conte po rozmowie przy kolacji z udziałem przywódców innych państw unijnych.

Niektóre z tych krajów, które nie przyjmują migrantów, już wyraziły gotowość wniesienia takiego wkładu - dodał szef włoskiego rządu podczas rozmowy z dziennikarzami. Nie podał szczegółów.

Conte ujawnił, że na kolacji rozmawiano niemal wyłącznie o migracji. Pytany o to, jak podsumowałby przebieg rozmów stwierdził : "Prace trwają".

Poinformował też, że dopiero na koniec spotkania premier Wielkiej Brytanii Theresa May mówiła o brexicie. Wykluczyła ona drugie referendum w tej sprawie.

sw/ mars/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 wizytator

Jak to ładnie brzmi "wniesienie wkładu" prawie jak lokata kapitału. I są juz kraje które z niecierpliwością czekają na taką możliwość. Bua ha ha !

! Odpowiedz
0 8 samsza

Problem nie dotyczy kilku osób, a milionów. Takie procesy nie zachodzą bez zgody władz. Dopóki będzie się mówić o migracji nikt tego nie rozwiąże. Co innego gdyby, patrząc po tego owocach, mówiłoby się np. o inwazji państw afrykańskich na Europę.

! Odpowiedz
4 18 kaczka-po-smolensku

niech płacą ci którzy zdestabilizowali Bliski Wschód i Afrykę ,niech pierwszy zapłaci playboy z blond tereską i murzyn z pięknymi białymi zębami później alfons z Francji i Makrela z Doychlandu a cytują klasyka pieniądze są wystarczy nie kraść.

! Odpowiedz
1 3 samsza

Dziwne, większość uważa, że napływ jest z Afryki Subsaharyjskiej, czyli dokładnie tam gdzie budowane są nowe Chiny ( https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/chiny-inwestycje-w-afryce/ ), a tam nie było "arabskiej wiosny".

! Odpowiedz
1 21 matpoz1

To nie jest żadne rozwiązanie problemów.Jak nie zacznie się zawracać łodzi do afryki to zalew nielegalnych imigrantów będzie rósł wykładniczo.

! Odpowiedz
8 7 karbinadel

O ile pamiętam, to nasz rząd (jeszcze za czasów Szydło) sam wyraził chęć ponoszenia takich kosztów. A kto bogatemu zabroni?

! Odpowiedz
3 3 matpoz1

Spokój oraz ludzkie życie jest wiele warte.

! Odpowiedz
6 5 kaczka-po-smolensku odpowiada matpoz1

zaraz zaraz w Polsce ludzie zyja czasami gorzej od tych Afrykańczyków ,moze najpierw im pomoc dlaczego my mamy pomagac jak nasi niepelnosprawni jedza ze smietników ??

! Odpowiedz
6 6 matpoz1 odpowiada kaczka-po-smolensku

Nie wiesz co piszesz, bezdomny w Polsce w najgorszej jadłodajni, je lepiej niż 95% mieszkańców afryki subsaharyjskiej.

! Odpowiedz
0 6 siunek

good luck...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil