Premier: Wierzę w powroty Polaków z zagranicy

2019-10-07 18:45
publikacja
2019-10-07 18:45

Pokazujemy, że inwestujemy w rozwój Polski, że potrafimy współpracować ze wszystkimi - wierzę w taką normalność i powroty Polaków z zagranicy - zapewniał premier Mateusz Morawiecki w Słupsku. Normalność jest wtedy, kiedy my Polacy szanujemy i kochamy państwo polskie - dodał szef rządu.

/ KPRM

Podczas spotkania wyborczego z mieszkańcami Słupska premier wspomniał o programie rozwoju dróg powiatowych i gminnych, który jest również realizowany w tym regionie. "Przez ostatnie 15 lat (...) żaden wojewoda nie mógł takich słów wypowiedzieć, że dostał środki z budżetu centralnego na wsparcie, współfinansowanie, modernizację, remonty, budowę" - stwierdził. Poinformował, że na terenie powiatu słupskiego, gminy Słupsk i miasta na prawach powiatu przeznaczono na ten cel ponad 30 mln zł z budżetu centralnego.

Morawiecki dodał, że "na najbliższe 10 lat przeznaczamy 36 miliardów zł na rozwój drogownictwa, dróg samorządowych". "Potrafimy współpracować ze wszystkimi, pokazujemy to poprzez fundusz dróg samorządowych, wsparcie kilkudziesięciu milionów złotych dla Akademii Pomorskiej" - podkreślał. Jak dodał, "to jest właśnie normalność".

"Normalność jest wtedy, kiedy my Polacy promujemy kulturę polską, tradycję polską, kiedy szanujemy państwo polskie, kiedy kochamy państwo polskie, bo wiemy, że ono jest naszą wielką wartością, ono nam zapewnienia bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, ono nam może zapewnić również, czy ono wraz z przedsiębiorczością Polaków, z pracą Polaków, może nam zapewnić ten polski model państwa dobrobytu" - powiedział szef rządu.

Przekonywał, że głęboko wierzy, iż Ziemia Słupska stoi dzisiaj u progu bardzo dobrego rozwoju. "Że to, co dzisiaj podpisałem, ten specjalny program dla Ziemi Słupskiej, ale również te połączenia komunikacyjne, które mają już do lamusa odłożyć wykluczenie komunikacyjne Ziemi Słupskiej, rozwój portu, który otworzy Słupsk na handel, rozwój turystyki, na który stawiamy teraz, inwestując dziesiątki milionów więcej w turystykę, odnowienie zabytków, kulturę polską, promocję kultury polskiej za granicą, że to wszystko złoży się na obraz wykorzystania szans dla Ziemi Słupskiej" - powiedział Morawiecki.

Według niego, takimi działaniami rząd spowoduje, że Polacy, w tym młodzi ludzie, nie tylko nie będą stąd wyjeżdżać, ale że będzie coraz więcej takich miast, w których zwiększy się liczba ludności. Morawiecki powiedział, że chce, aby w Słupsku było podobnie jak w 60-tysięcznym Ełku, gdzie - jak powiedział - liczba mieszkańców rośnie. "Żeby tutaj Polacy przybywali, ci którzy wyjechali do wielkiej Brytanii, do zachodniej Europy, żeby tutaj z powrotem odnajdywali swoje szanse życiowe" - podkreślił.

Dodał, że również do tego sprowadza się program dla Ziemi Słupskiej. "Żeby nie było tych rozstań, łez, żeby Polacy chcieli tutaj żyć, w Słupsku, w okolicach. Ja w to wierzę głęboko, że tak się może stać, że to jest właśnie ta normalność" - powiedział premier.

Autor: Mieczysław Rudy

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (24)

dodaj komentarz
2kbb
Lewactwo i Postkomuna jeszcze nie rozumie że 2015 roku nastąpiło coś poważniejszego w Narodzie Polskim... W wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie wygrała tylko opozycja jaką wtedy był PIS ale w polskim społeczeństwa nastąpił punkt krytyczny od którego rozpoczęło się odwracanie konsekwencji II Wojny Światowej Lewactwo i Postkomuna jeszcze nie rozumie że 2015 roku nastąpiło coś poważniejszego w Narodzie Polskim... W wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie wygrała tylko opozycja jaką wtedy był PIS ale w polskim społeczeństwa nastąpił punkt krytyczny od którego rozpoczęło się odwracanie konsekwencji II Wojny Światowej i rządów Okupanta Sowieckiego w Polsce po 1945 roku... Zauważcie jak dzisiaj rozpadają się małżeństwa i rodziny z rodowodem komunistycznym i jak dzisiaj rozpadają się powiązania dawnych służb PRL i środowisk które do dzisiaj uważały się za elity Polskiego Społeczeństwa... Lewactwo i Postkomuna nie zauważyła że w Polsce po 1989 roku powstała nowa grupa społeczna które prowadząc aktywne życie biznesowe i rozwijająca kontakty międzynarodowe stała się realną konkurencję czy przeciwwagą dotychczasowej zdegenerowanej ekipy post sowieckiej.... Co roku w Polsce umiera ok 400 000 ludzi co powoduje że ten proces przemiany polskiego społeczeństwa przyspiesza jeszcze bardziej.PIS jednak nie jest jeszcze ostateczną formacją polityczną która pozostanie już na stałe w polskiej polityce reprezentując szeroko rozumiany obóz postępowo, narodowo patriotyczny... Kaczyński i przywództwo PIS popełnia jeszcze zbyt dużo błędów... Niestety za 4 czy 8 lat dojdzie jeszcze na krótko do przejęcia władzy przez gangrenę która rządziła Polską po 1945 i po 1989 roku..
fred_
W komentarzach widze sami znawcy tematu, ktory emigracje znaja z opowiesci. Prawda jest taka, ze bardzo duza grupa ludzi planuje powrot do PL. No ale wam tego w GW nie napisali to skad mozecie wiedziec.
antek10
Dolar juz po 4 zł. tyle co narozdawali to wyrównało sie kursem dolara bo z pustego to i salomon nie naleje.
antek10
Wierzyć to se może w Boga. Ludzie nie wróca do służenia księdzu.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
fakty
A syn Premiera, Jeremiasz, to kiedy wróci ze studiów, z tego lewackiego Londynu do Warszawy ? Polskie studia niedobre dla patriotycznych rodzin pierwszego sortu ? No jak to tak ?
pomorzaninm
nie było tego kierunku w Polsce ktory chciał studiować hahahaha
anty12
Zafunowali 40 nowych podatkow a on wierzy ze Polacy wroca ? No hejka, czy leci z nami pilot. Tylko juz 8% Ukraincow chce pracowac za takie pieniadze jakie im teraz oferuja. Mateuszku nie wierzysz juz w mieszkanie + i samochody eletryczne ? Pani Szydlo w czaie kampanii miala szyld
"damy rade". I co sie stalo ?
anty12
A nie w sprawiedliwosc spoleczna, kupowanie dzialek od kosciola za bezcen, kredyty we frankach, miske ryzu, we the people k we Francji, ze ludzie sa tak k glupi ze w to wierza ? Wroca po rodzine.
fred_
Duzo ludzi wraca z Londynu i okolic. PL dzisiaj a PL w np 2002 to jak 2 inne kraje.

Powiązane: Polacy podbijają zagraniczne rynki pracy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki