Premier: W tym roku deficyt będzie nieco większy, ale poniżej 3 proc.

2019-05-20 10:32
publikacja
2019-05-20 10:32

W tym roku deficyt będzie nieco większy, ale wciąż całkowicie mieszczący się w ramach zaleceń Komisji Europejskiej, czyli poniżej 3 proc. - zapowiada w "Sieci" premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, deficyt jest cały czas relatywnie niski, zmniejsza się dług zagraniczny netto.

/ fot. Adam Guz / KPRM / Flickr

Premier w opublikowanej w poniedziałek rozmowie z tygodnikiem "Sieci" mówił m.in. o tym, że rząd "odda Polakom pieniądze z OFE".

"I pomimo tak dużych programów społecznościowych i rodzinnych, niemal osiągnęliśmy w ubiegłym roku równowagę budżetową. W tym roku deficyt będzie nieco większy, ale wciąż całkowicie mieszczący się w ramach zaleceń Komisji Europejskiej, czyli poniżej 3 proc." - powiedział premier.

Szef rządu pytany, czy nie należałoby właśnie teraz odkładać na chudsze lata, inwestować, odpowiedział: "To właśnie robimy. Deficyt jest cały czas relatywnie niski, zmniejsza się dług zagraniczny netto. Repolonizacja firm i banków, inwestycje w drogi, infrastrukturę kolejową, przemysł morski, inwestycje wręcz cywilizacyjne, jak Centralny Port Komunikacyjny czy Via Carpatia, to są rzeczy, które zmodernizują Polskę. Swoją drogą warto wiedzieć, że dzisiaj inwestycje publiczne są już w większym stopniu współfinansowane z budżetu polskiego niż unijnego" - powiedział Morawiecki. 

aop/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
samsonn
zaraz to odszczeka po majowych wyborach- deficyt bedzie 6% bo zwiekszy marnowanie kasy przed wrzesniem
ajwaj
W skonczonej wlasnie konjunkturze (blokowane podwyzki energii, sciemy) praiwe -3 %,
to potem -10%
Krzywousty rzadzi :) A satanistyczna sekta PISy sie wyzywi (aby przy korycie zostac)
marxs
z torbami to pójdą i owszem ale tylko ci co przeżyją PISowską gospodarczą katastrofę
marxs odpowiada trooper
nie odejść tylko pójść(do pierdla)
cyganoitaliano
Wczoraj wsiadłem w swój polski samochód elektryczny i pojechałem na centralny port komunikacyjny by polecieć do dalekich krajów... A za tydzień planuję rejs polskim promem pasażerskim wybudowanym w polskiej stoczni szczecin. Rejs oczywiście po najnowocześniejszym błyszczącym nowością kanale na mierzei wiślanej. I Wczoraj wsiadłem w swój polski samochód elektryczny i pojechałem na centralny port komunikacyjny by polecieć do dalekich krajów... A za tydzień planuję rejs polskim promem pasażerskim wybudowanym w polskiej stoczni szczecin. Rejs oczywiście po najnowocześniejszym błyszczącym nowością kanale na mierzei wiślanej. I tak już cudownie sobie żyję 4 rok z rzędu. pięknie co?
ajwaj
A prad oczywiscie z eko-elektrowni jadrowej, bo PISy dawno obiecaly tzn. dyrekcja
shadow_xx
Wincyj plusów! Ciekawe co zrobią jak przyjdą gorsze lata? Będzie pisia hiper inflacja.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki