Premier: Środki z uszczelnienia podatków mogą trafić m.in. na nowe linie metra w stolicy

Środki, które pojawiły się w budżecie, dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, są przeznaczane na wielkie projekty; mogą być przeznaczone także na budowę nowych linii warszawskiego metra - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Szef rządu na wspólnej konferencji prasowej z kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patrykiem Jakim, podkreślił, że Warszawa "potrzebuje gruntownej zmiany" i potrzebuje, żeby "jej gospodarz oglądał ją nie tylko z Placu Bankowego, ale żeby rzeczywiście znał problemy każdej z dzielnic".

Pochwalił też propozycje programowe Jakiego, takie jak stworzenie nad Wisłą tzw. 19. dzielnicy, która miałaby stanowić "największy obszar innowacji w Europie" oraz dot. rozwoju infrastruktury, w tym budowy nowych linii metra.

"Dziś mamy jedną i jedną czwartą linii metra (...) bo nawet nie można powiedzieć że półtorej linii metra" - wskazał Morawiecki, zwracając uwagę, że liczba ta odstaje od innych europejskich metropolii, takich jak: Paryż, Londyn, ale także Budapeszt.

Podkreślił, że środki, które pojawiły się wskutek uszczelnienia polskiego systemu podatkowego, odebrane mafii i przestępcom podatkowym - na rzecz budżetu państwa, są dzisiaj przeznaczane na różne wielkie projekty, takie jak przekop Mierzei Wiślanej, czy budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. "I podobnie, tutaj w przypadku Warszawy, trzecia i czwarta linia metra, tak bardzo potrzebne dla rozładowania korków, dla czystego powietrza" - dodał premier. (PAP)

autorzy: Marceli Sommer, Karol Kostrzewa

msom/ kos/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 sel

Pewne to jest tylko to ,że jak coś zbudują to na pewno drożej niż PO..

! Odpowiedz
1 1 sel

Przed wyborami obiecywali że będą budować drogi i autostrady i to o połowe taniej niż PO??!!! , a budują tyle co nic , a jak już to dwa razy drożej ?i to w sytuacji gdy cena ropy jest o połowę niższa niż za PO wtedy 150$ a za PiSu 30-80$, a to główny koszt dużych masowych robót :paliwa..
Podobnie PLLOT miał kiedyś problemy jak ropa była dwa razy droższa na świecie a dzisiaj jest o połowę tańsza a bilety i tak droższe i to pomimo większej ilości chętnych do latania, dlatego przetrwał, żaden pis w niczym tu nie pomógł. .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.