Premier Słowacji podtrzymał sprzeciw wobec kwot imigrantów

Premier słowackiego rządu podtrzymał sprzeciw wobec narzucania krajom kwot imigrantów. Robert Fico spotkał się w Parlamencie Europejskim z Grupą Socjalistów i Demokratów, do której należą przedstawiciele jego partii.

Fico przyjechał na zaproszenie szefa socjalistów Gianniego Pittelli, który po wypowiedziach premiera Słowacji, że kraj ten "nigdy nie zgodzi się na obowiązkowe kwoty imigrantów dla krajów UE" zagroził, że wystąpi z wnioskiem o zawieszenie słowackich europosłów w prawach frakcji europejskich socjalistów. Według relacji posła Janusza Zemke, który uczestniczył w spotkaniu, Robert Fico, kontrowersje związane z jego wypowiedziami tłumaczył ich złym zrozumieniem i nie zmienił zdania w kwestii narzucania krajom kwot imigrantów oraz przyjmowania imigrntów zarobkowych.

W trakcie ostrej dyskusji szczególnie posłowie z Francji i Niemiec mówili, że solidarność nie może działać tylko w jedną stronę. W odpowiedzi Fico zaproponował stworzenie na terenie Syrii stref bezpieczeństwa pod egidą ONZ. Zapewnił, że Słowacja jest gotowa wysłać tam swoich żołnierzy i policjantów. Zadeklarował też dodatkowe 20 milionów euro na wzmocnienie Agencji Frontex odpowiedzialnej za granice Unii. O zawieszeniu słowackich europosłów nie wspomniano.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Andrzej Geber/Strasburg/moc/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~Cash

Slowacja ma racje, solidardosc w czym w zniszczeniu swojej ojczyzny.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil