REKLAMA

Premier Słowacji dziękuje szefowi rządu Polski za ofertę pomocy przy testach

2021-01-18 16:08
publikacja
2021-01-18 16:08
fot. YVES HERMAN / Reuters

Premier Słowacji Igor Matovicz podziękował w poniedziałek za ofertę pomocy, jaką dostał od premiera Mateusza Morawieckiego. Na Słowację w czasie weekendu ma przyjechać 200 polskich lekarzy i przedstawicieli służb medycznych, by pomóc przy powszechnych testach.

„Cieszę się, że możemy pomagać naszym przyjaciołom ze Słowacji” – napisał w mediach społecznościowych polski premier, oferując udział polskich lekarzy i medyków w akcji powszechnych testów na Słowacji, które rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają przez dziewięć dni.

„Mateusz, dziękuję Ci bardzo w imieniu wszystkich ludzi na Słowacji, którzy uważają Polskę nie tylko za sąsiada, ale i dobrego brata” - napisał Matovicz.

Akcja wykonywania testów antygenowych na Słowacji została rozciągnięta na dziewięć dni m.in. z uwagi na braki w personelu medycznym na Słowacji. Od przebiegu testów i ich kontynuacji w powiatach o najgorszym wyniku rząd Matovicza uzależnia utrzymywanie restrykcji związanych z pandemią.

Piotr Górecki (PAP)

ptg/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jendreka
Komentarzy 0! K.. CO TO JEST. PROPAGANDA! Komunistyczna. Nikt się nie obraza.w kraju system szczepień kuleje , rząd hepy Polacy jak widać też. K.. Polska pomaga wszystkim, Czechom, libanczykom, iranczykom, h.w.k.j. tylko sobie nie może. Co to jest? A! Już wiem! Polska PiS!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki